Poprzedni
Następny

Yamaha RX-V385 nowy amplituner kina domowego

Yamaha przedstawia pierwszą z tegorocznych premier produktowych – otwierający serię RX-V amplituner kina domowego RX-V385.

Yamaha RX-V385

Japoński koncern przyzwyczaił swoich fanów do znakomitych urządzeń, oferujących chwalone w prasie branżowej za wierne i przestrzenne brzmienie, w doskonałej cenie. Nie inaczej jest tym razem. Yamaha RX-V385 to bogato wyposażony i wydajny amplituner kina domowego. Inżynierowie zadbali, aby ich najnowsze dziecko obsługiwało wszystkie popularne formaty audio i video, łącznie z pełną obsługą formatu 4K. Co więcej, RX-V385 skaluje także do 4K obraz o niższych rozdzielczościach. Dzięki temu filmy odtwarzane z nośników HD i Full HD będą wyglądać fenomenalnie na nowoczesnych odbiornikach telewizyjnych.

Nowością jest obsługa obrazu w standardzie HDR (High Dynamic Range - szeroki zakres dynamiki). Ta technologia poszerza zakres tonalny (dynamikę) wyświetlanych treści. Szczegóły w wysoko kontrastowych obszarach ekranu są dzięki temu wyraźniejsze i czytelniejsze dla widza. RX-V385v akceptuje sygnał HDR w popularnych standardach HDR10, Dolby Vision oraz Hybrid Log Gamma (HLG), wykorzystywanych przez m. in. serwisy streamingowe, telewizję, czy gry konsolowe. Amplituner jest kompatybilny z HDCP 2.2 - cyfrowym standardem ochrony praw autorskich.  

Yamaha RX-V385

Miłośnicy muzyki z serwisów strumieniowych z pewnością odnotują fakt, żeRX-V385 oferuje możliwość bezprzewodowego przesłania muzyki z urządzeń mobilnych, czy laptopa, do amplitunera za pomocą Bluetooth. Zoptymalizowany układ Compressed Music Enhancer gwarantuje naturalne brzmienie również w przypadku bezprzewodowej transmisji muzyki Bluetoothem.

Interfejs Bluetooth działa w RX-V385 dwukierunkowo, co pozwala także przesyłać dźwięk z amplitunera (lub np. podłączonego do niego telewizora) bezprzewodowo na dowolne urządzenie Bluetooth. Dzięki temu rozwiązaniu możemy np. obejrzeć film nie przeszkadzając domownikom czy przesłać muzykę bezprzewodowo do drugiego pokoju w domu!

Wzmacniacz dostarcza 100 wat na kanał. Taka moc gwarantuje, że RX-V385 napędzi nawet oporne głośniki. Zwolennicy bi-wiringu zauważą, iż najnowszy model oferuje również możliwość zastosowania tego poprawiającego jakość dźwięku rozwiązania. Za wysoką jakość brzmienia odpowiada przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown. Konfiguracja odbywa się za pomocą systemu automatycznej kalibracji YPAO™, który zoptymalizuje parametry audio pod akustykę pomieszczenia.

Yamaha RX-V385

Wyjście HDMI wyposażono w kanał zwrotny (ARC - Audio Return Channel), co powoduje, że dźwięk z telewizora jest przesyłany bez pomocy dodatkowego okablowania. Złącza HDMI obsługują również standard CEC (Consumer Electronics Control), który pozwala sterować urządzeniami podłączonym do RX-V385 za pomocą pilota zdalnego sterowania amplitunera.

Funkcja SCENE pozwala przypisać poszczególnym przyciskom źródła dźwięku i jego parametry. Znacząco ułatwia to korzystanie z amplitunera, ponieważ za naciśnięciem guzika, przywraca się zapamiętane uprzednio ustawienia, zgodne z upodobaniami użytkownika.

Kalibracja systemu to skomplikowana operacja, a niedoświadczony użytkownik może całkowicie rozregulować swój system audio. Autorski system automatycznej kalibracji YPAO™ Yamahy bezboleśnie dla użytkownika przeprowadzi autostrojenie. Wystarczy podpiąć dostarczony w zestawie mikrofon do amplitunera i potwierdzić proces w menu. Tylko te czynności dzielą od radości jaką daje doskonale zestrojone kino domowe.

Yamaha RX-V385

Czasem warunki lokalowe nie pozwalają na rozstawienie głośników w optymalnych miejscach. W takim wypadku tryb Virtual CINEMA FRONT zapewnia rzeczywisty dźwięk przestrzenny z pięciu głośników ustawionych z przodu.

Amplituner AV RX-V385 wzbogacony jest o 17 programów dźwiękowych. Wykorzystując autorską technologię DSP, pozwalają one stworzyć w pomieszczeniu pole dźwięku odzwierciedlające oryginalną akustykę znanych pomieszczeń, np. rzeczywistą atmosferę sali kinowej lub koncertowej.

RX-V385 oferuje także port USB ulokowany na przednim panelu oraz tryb ECO, który redukuje zużycie energii o ok. 20%.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: