Poprzedni
Następny

Yamaha RX-A60 – wielokanałowe amplitunery klasy premium z MusicCast, Dolby Atmos i DTS:X

Yamaha prezentuje najnowsze amplitunery AV z serii Aventage RX-A60. Tworzy ją pięć modeli, w których doskonała jakość dźwięku łączy się z bogactwem zaawansowanych funkcji, m.in. obsługą systemu MusicCast, wbudowanymi technologiami bezprzewodowymi Bluetooth, Apple AirPlay i Wi-Fi, a także kompatybilnością z najnowszymi formatami dźwięku przestrzennego 3D – Dolby Atmos i DTS:X

Wprowadzając system MusicCast, Yamaha z jednej strony zrewolucjonizowała koncepcję sieciowego audio, z drugiej udostępniła całkowicie nowy zakres bezprzewodowych możliwości. Wszystkie amplitunery AV z najnowszej serii Aventage RX-A60 są elementem tego systemu, dzięki czemu nie tylko mogą odtwarzać za pomocą kina domowego dźwięk przesyłany poprzez sieć MusicCast, zachowując przy tym najwyższą jakość brzmienia Aventage, lecz także zapewniają dostęp do wszystkich podłączonych źródeł dźwięku w całym systemie multi-room.

Każda z nowych konstrukcji w pełni obsługuje łączność bezprzewodową Wi-Fi/Wi-Fi Direct, Apple AirPlay i Bluetooth. Ułatwia to przesyłanie muzyki i dźwięku ze smartfonów, tabletów oraz innych komponentów MusicCast, a także pozwala w pełni sterować amplitunerami za pomocą bezpłatnej aplikacji opracowanej specjalnie dla urządzeń mobilnych z systemem iOS oraz Android. Ponadto modele RX-A660, RX-A860, RX-A1060, RX-A2060 i RX-A3060 mogą odtwarzać nagrania udostępnione w sieci Internet, serwisach muzycznych, a także wewnętrznej sieci domowej. O wyjątkowości tych urządzeń świadczy wysokiej jakości wejście Phono, które umożliwia bezpośrednie podłączenie do systemu AV także gramofonu. Dzięki temu entuzjaści winyli mogą odtwarzać swoje analogowe perełki poprzez amplituner kina domowego, a nawet cieszyć się doskonałą jakością dźwięku w całym domu za pośrednictwem MusicCast.

Tak jak wszystkie modele z serii Aventage, także najnowsze amplitunery AV z serii RX-A60 zapewniają najwyższej klasy audiofilską jakość dźwięku. Każda z najnowszych konstrukcji wykorzystuje wyselekcjonowane komponenty i została zbudowana w oparciu o koncepcję Total Purity Concept, która umożliwia perfekcyjne odtworzenie dźwięku bez jakiegokolwiek pogorszenia jakości brzmienia. Całkowicie dyskretne wzmacniacze mocy, odseparowane zasilanie dla sekcji analogowej i cyfrowej oraz wysokiej klasy układ kontroli głośności oczarują nawet najbardziej wymagających miłośników audio.

Yamaha Musiccast RX-A3060

Każdy z nowych modeli Aventage obsługuje formaty dźwięku przestrzennego 3D – Dolby Atmos i DTS:X. Dzięki temu użytkownik siedząc wygodnie w swoim salonie może cieszyć się niezwykle realistycznymi efektami przestrzennymi, zupełnie tak, jakby znajdował się w centrum akcji rozgrywającej się na ekranie. Perfekcyjnie czyste brzmienie jest zasługą autorskiego układu Yamaha Cinema DSP 3D. Rozwiązanie to, jak żadne inne, tworzy scenę dla filmów akcji, gier i muzyki, dostarczając jeszcze bardziej angażujący dźwięk. Najlepszymi osiągami w klasie premium szczyci się Yamaha RX-A3060 z Cinema DSP HD3, która udoskonala nawet brzmienie formatów dźwięku 3D.

Najnowsze amplitunery AV Yamahy ułatwiają także zoptymalizowanie jakości brzmienia w odniesieniu do warunków akustycznych panujących w pokoju odsłuchowym. System konfiguracji YPAO z pomiarem wielopunktowym i technologią R.S.C. (w RX-A660 klasyczny układ YPAO), zapobiegającą zakłóceniom pochodzącym od odbitego dźwięku, w pełni automatycznie, w zaledwie kilka minut, dopasowuje parametry pracy podłączonych głośników do akustyki pomieszczenia. Gwarantuje to optymalne brzmienie, dzięki czemu wszyscy użytkownicy kina domowego mogą cieszyć się najlepszą jakością. Flagowy model RX-A3060 idzie o krok dalej – aby zapewnić perfekcyjny dźwięk także w przypadku złożonych formatów audio 3D, wykorzystuje 64-bitową obróbkę 3D.

Model z serii Aventage RX-A60 pozwalają także cieszyć się najwyższą jakością obrazu. Amplitunery wyposażone są w porty HDMI z HDCP2.2 i mogą obsługiwać sygnały 4K/60p (4:4:4), w tym te o wysokim zakresie dynamiki (HDR) i przestrzeni barwowej BT.2020. Ponadto dzięki funkcji skalowania obrazów o niższej rozdzielczości do 4K, perfekcyjny obraz można uzyskać nawet wtedy, gdy użytkownik nie ma dostępu do najnowszych produkcji z wideo wysokiej rozdzielczości.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: