Poprzedni
Następny

Yamaha MusicCast R-N303D – sieciowy amplituner stereo dla wymagających

Najnowszy sieciowy amplituner stereo Yamaha MusicCast R-N303D wprowadza nas do całkowicie nowego świata hi-fi. Wyposażony w wysokiej jakości układy audio, jest rozwinięciem koncepcji hi-fi i technologii, które Yamaha udoskonala już od wielu dekad, gwarantując wysoką jakość dźwięku. Model ten jest również kompatybilny z autorskim systemem sieciowym MusicCast, dzięki któremu zapewnia szeroki dostęp do muzyki i umożliwia przesyłanie dźwięku w całym domu. Ze swoją jakością brzmienia, muzykalnością i przyjemnością słuchania MusicCast R-N303D wykracza poza swoją klasę, stając się podstawą niezwykle zaawansowanego systemu audio.

Yamaha MusicCast R-N303D

Piękny dźwięk z dowolnego źródła

Podstawą przestrzennego, mocnego dźwięku gwarantowanego przez MusicCast R-N303D, jest zaawansowany wzmacniacz. Zbudowany przy wykorzystaniu dyskretnej konfiguracji typu push-pull, dostarcza maksymalną moc wyjściową sięgającą 140 W/kanał (8 Ω). Ponadto projektanci zastosowali konstrukcję o niskiej impedancji i niezwykle krótkim torze sygnałowym. Korzyści przynosi również umiejscowienie blisko siebie zasilacza i końcówki mocy. Rozwiązanie to pozwala ograniczyć stratę energii i zapewnia doskonałe parametry pracy. Efektem jest optymalne odwzorowania dźwięku i niewiarygodnie dynamiczne, emocjonujące brzmienie, które można uzyskać przy podłączeniu dowolnych kolumn głośnikowych.

Obwody audio w MusicCast R-N303D opracowane zostały pod kątem wysokiej jakości dźwięku. Rozdzielenie sekcji analogowej i cyfrowej do postaci niezależnych bloków skutecznie obniża wewnętrzne zakłócenia. Ponadto, dzięki zastosowaniu starannie wyselekcjonowanych komponentów, wykorzystywanych także w modelach klasy high-end, amplituner gwarantuje niską impedancję i doskonały stosunek sygnał/szum, co dodatkowo zwiększa wrażenie przestrzenności odtwarzanego dźwięku.

Walory brzmieniowe MusicCast R-N303D docenią wymagający użytkownicy, którzy często sięgają po cyfrową muzykę. Urządzenie wyposażone jest w zaawnsowany przetwornik c/a Burr-Brown 192 kHz/24 bity, dzięki któremu perfekcyjnie obsługuje źródła dźwięku wysokiej rozdzielczości. Amplituner kompatybilny jest z natywnym formatem DSD 5,6 MHz oraz plikami AIFF/WAV/FLAC 192 kHz/24 bity i Apple Lossless 96 kHz/24 bity.

Yamaha MusicCast R-N303D

Kluczowym elementem, który decyduje o jakości dźwięku odtwarzanego z sieci, jest Yamaha Original Network Module. Wyposażony w niezwykle precyzyjny zegar, który gwarantuje niski jitter, udoskonala odwzorowanie dźwięku ze źródeł wysokiej rozdzielczości. Ten specjalny zegar audio redukuje do absolutnego minimum szum jitteru podczas odtwarzania materiałów z sieci i źródeł USB/Bluetooth, jednocześnie udoskonalając stosunek sygnału do szumu.

Nieograniczony dostęp do muzyki

Idealnym dopełnieniem wysokiej jakości dźwięku jest szeroki dostęp do muzyki i łatwość współpracy z licznymi urządzeniami audio. To bogactwo możliwości amplituner zawdzięcza kompatybilności z systemem MusicCast. Za pośrednictwem bezprzewodowej sieci system pozwala odtwarzać cyfrową muzykę ze smartfona, komputera lub dysku NAS, a także przesyłać ją do innych urządzeń MusicCast w całym domu. Tak jak inne modele z rodziny MusicCast, amplituner obsługuje łączność Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi.

MusicCast R-N303D wyposażony jest liczne wejścia audio. Użytkownik może podłączyć m.in. odtwarzacz CD, a za pomocą wejść optycznego i współosiowego również telewizor i odtwarzacz Blu-ray. Dzięki tym złączom sygnał dźwiękowy cały czas pozostaje w cyfrowej postaci, zapewniając czyste i dynamiczne brzmienie. Funkcjonalność modelu zwiększają wbudowane tunery analogowy FM i cyfrowy DAB+. Ponadto amplituner zapewnia dostęp do serwisów muzycznych, m.in. Spotify, Tidal i Deezer, oraz radia internetowego.

Prosta obsługa

Dzisiejsi użytkownicy chcą mieć dostęp do szeregu użytecznych funkcji i jednocześnie cieszyć się łatwością obsługi. MusicCast R-N303D jest najlepszą odpowiedzią na te oczekiwania. Bezpłatna aplikacja MusicCast Controller na smartfony i tablety z iOS lub Androidem pozwala na pełną kontrolę urządzenia. Co więcej, wystarczy stuknąć palcem i przesunąć po intuicyjnie zaprojektowanym ekranie, aby z łatwością obsługiwać wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: