Poprzedni
Następny

Yamaha CD-NT670D – nie tylko płyty CD

Dziś zwykły odtwarzacz płyt CD już nie wystarcza, coraz popularniejsze serwisy streamingowe sprawiają, że po fizyczny nośnik sięgamy coraz rzadziej, przy specjalnych okazjach. Yamaha ma tego świadomość, dlatego ich odtwarzacz CD-NT670D oprócz standardowej obsługi CD oferuje zaawansowane funkcje sieciowe, w tym integrację z bezstratnym strumieniowaniem oraz radio cyfrowe. Z tego też powodu, w katalogu producenta, CD-NT670D widnieje jako „sieciowy odtwarzacz CD”. A wszystko w jednym, bardzo kompaktowym i eleganckim pudełku, nawiązującym do klasycznych konstrukcji Yamaha.

Yamaha CD-NT670D

Co znajdziemy w opakowaniu?

W opakowaniu znajdziemy wszystko to, czego potrzebujemy do bezproblemowego cieszenia się funkcjami odtwarzacza – a więc oprócz urządzenia, otrzymujemy pilot zdalnego sterowania z kompletem baterii, antenę radiową, obszerną instrukcję obsługi oraz kable połączeniowe. W tym modelu, Yamaha serwuje niewymienny kabel zasilający, co jednak nie powinno stanowić problemu dla większości melomanów.

Podłączenie i skonfigurowanie sieciowego odtwarzacza CD jest bardzo proste, dzięki złączu sieciowemu, odtwarzacz Yamahy możemy użytkować praktycznie bez żadnego przygotowania, warto jednak poświęcić kilkanaście sekund na podłączenie Yamahy do sieci bezprzewodowej, chociażby po to, żeby w pełni wykorzystać funkcje, które zapewnia producent. Dzięki funkcji WPS, możliwe jest podłączenie urządzenia do sieci bezprzewodowej bez konieczności wpisywania hasła, wystarczy tylko wybrać odpowiednią sieć w urządzeniu – za pomocą pilota lub przycisków na panelu frontowym i potwierdzić połączenie przyciskiem na routerze sieciowym.

MusicCast – uwolnij możliwości

Z odtwarzacza Yamaha CD-NT670D można korzystać w zasadzie bez konfiguracji sieciowej, standardowo operując urządzenie pilotem i ciesząc się jedynie kolekcją płyt CD, jednak dopiero po podłączeniu go do sieci i pobraniu na smartfonie lub tablecie bezpłatnej aplikacji MusicCast CONTROLLER (iOs, Android), zyskujemy dostęp do ogromnych możliwości tego małego urządzenia.

Przede wszystkim, umożliwia to nam skonfigurowanie dostępu do naszych ulubionych serwisów streamingowych, w tym do Spotify czy Tidala. Ten niepozorny maluch pozwala na streamowanie plików FLAC, czyli plików o jakości płyty CD, za pomocą aplikacji MusicCast w łatwy sposób wybierzemy źródło odtwarzania, w tym płytę CD. A jeśli zaufamy marce Yamaha na tyle, żeby kupić więcej urządzeń Multiroom, skonfigurujemy domowe centrum rozrywki dla całej rodziny. Co interesujące, aplikacja umożliwia nam wybudzenie urządzenia z trybu standby z poziomu ekranu blokady w naszym telefonie!

Co potrafi Yamaha CD-NT670D

Możliwościom, jakie stwarza sieciowy odtwarzacz Yamaha CD-NT670D warto poświęcić osobny akapit, te są bowiem ogromne. Oprócz wspomnianych serwisów strumieniowych, możemy odtwarzać radio internetowe, radio FM a także DAB, plików muzyczne zapisane na komputerze podłączonym do sieci, plików zapisanych na domowym serwerze NAS, z USB, urządzeń AirPlay i zewnętrznych urządzeń, jak na przykład z odtwarzaczy DVD podłączonych do domowej sieci. Jest to więc prawdziwe centrum muzyczne, pozwalające na odtwarzanie muzyki zasadniczo z każdego popularnego źródła.

Kolejnym elementem, któremu warto poświęcić uwagę jest pilot zdalnego sterowania. Z poziomu pilota możemy nie tylko otwierać i zamykać szufladę napędu, wybierać źródło i tryb odtwarzania, ale też przyciemnić jaskrawość wyświetlacza. Yamaha CD-NT670D posiada trzy poziomy podświetlenia, nie jest możliwe całkowite wyłączenie wyświetlacza, co jest przemyślanym posunięciem, które pozwala zaoszczędzić nerwów podczas szukania winnych przypadkowemu wyłączeniu ekranu urządzenia. Z poziomu pilota skorzystamy również z funkcji timera, który pozwala na automatyczne uśpienie odtwarzacza po upłynięciu określonego czasu.

Yamaha CD-NT670D

W standardowym trybie czuwania, urządzenie posiada włączone funkcje sieciowe – AirPlay, Bluetooth i sterowanie za pomocą aplikacji. W tym trybie można również ładować urządzenia USB z portu znajdującego się w panelu przednim. Możliwe jest jednak ustawienie trybu czuwania ECO, który wyłącza te funkcje i zmniejsza zużycie prądu – przydatna drobnostka dla tradycjonalistów, którzy nie będą korzystać ze wszystkich dobrodziejstw sieciowej Yamahy.

Jak to wszystko brzmi?

Uwagę w brzmieniu Yamahy CD-NT670D przykuwa neutralność brzmieniowa odtwarzacza oraz jego detaliczność. Yamaha wyraźnie sięgnęła tutaj do korzeni, serwując nam odtwarzacz, który przypadnie do gustu niemal każdemu, sprawdzi się więc doskonale w systemie melomana, który nie lubi ograniczać się do ulubionych gatunków muzycznych, lecz czasem powędruje ku nieznanym rejonom. Detaliczność często idzie w parze z wyostrzeniem górnych rejestrów, tutaj jednak widać doświadczenie konstruktorów firmy Yamaha, którzy dołożyli wszelkich starań, żeby CD-NT670D nie wysuwał przed szereg żadnego rejestru. To pozwala na wyciągnięcie prawdziwego charakteru posiadanego systemu, a przede wszystkim na skupienie się na odtwarzanej muzyce, która nie drażni efekciarstwem.

Yamaha CD-NT670D – dla wszechstronnego melomana

W zasadzie jedyną rzeczą, której nie daje nam Yamaha CD-NT670D jest wzmacniacz słuchawkowy. Popularny kiedyś dodatek, który znajdował się w niemal każdym urządzeniu systemu audio. Jest to więc „ograniczenie funkcjonalności”, które nie ujmuje temu wszechstronnemu odtwarzaczowi, a z całą pewnością pozwala na ograniczenie jego ceny – która jest bardzo atrakcyjna.

Yamaha CD-NT670D

Kupując odtwarzacz Yamaha CD-NT670D otrzymujemy pełnoprawne centrum multimedialne, które w pełni zasłużyło na miano dobrego źródła. Dzięki funkcjom sieciowym otrzymujemy dostęp do muzyki jeszcze zanim zdążymy kupić fizyczną wersję albumu, co pozwala na robienie bardziej rozważnych zakupów płytowych.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: