Poprzedni
Następny

Wzmacniacz zintegrowany czy dzielony - co wybrać? Konstrukcja dzielona lepsza niż integra?

To zależy. Jest to jeden ze stereotypów, jakie można spotkać wśród mniej doświadczonych audiofilów czy bardziej technicznie zorientowanych melomanów. Okazuje się, że nie wystarczy oddzielić sekcji przedwzmacniacza od końcówki mocy, aby uzyskać lepsze brzmienie. Zwykle dzielone wzmacniacze stereo okupują szczyty cenników, co jeszcze wcale nie znaczy, że każda konstrukcja dzielona automatycznie będzie lepsza pod każdym względem niż wzmacniacz zintegrowany w tej samej cenie. Oczywiście każda z w/w opcji ma wiele cech przemawiających na jej korzyść, lecz ma również pewne niedogodności. Dlatego też warto dość wnikliwie przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Spis treści

 1. Co to znaczy, że wzmacniacz jest zintegrowany?
 2. Co to znaczy, że wzmacniacz jest "dzielony"?
 3. Wzmacniacz zintegrowany czy dzielony - co wybrać?
 4. Podsumowanie

końcówki mocy różnią się m.in. mocą wyjściową

Co to znaczy, że wzmacniacz jest zintegrowany?

Wzmacniacze małej częstotliwości (audio) mogą być skonstruowane na dwa sposoby. Albo w postaci jednego segmentu, nazywanego właśnie wzmacniaczem zintegrowanym, albo jako zestawu 2 lub więcej oddzielnych segmentów – o czym będzie mowa dalej w tym tekście.

Najkrótszą więc odpowiedzią na pytanie: Co to jest wzmacniacz zintegrowany - będzie opis kompletnego urządzenia, zawierającego cały tor sygnałowy, począwszy od gniazd wejściowych współpracujących ze źródłem sygnału, a skończywszy na terminalach głośnikowych.

Od strony funkcjonalnej wzmacniacz zintegrowany (ang. Integrated Amplifier) składa się z części (bloku) regulacyjnego – przedwzmacniacza (ang. Pre-Amplifier) oraz bloku zawierającego końcówkę mocy (ang. Power Amplifier). Pierwszy blok realizuje funkcje regulacyjno-przetwarzające sygnał audio. Jego zadaniem jest przetworzenie sygnału o wartości miliwoltów, docierającego do wzmacniacza z różnorodnych źródeł (gramofonu, odtwarzacza CD, streamera, osobnego przetwornika c/a), na sygnał dużej mocy, przy jednoczesnym zapewnieniu dostatecznej wierności przetwarzania, czyli brzmienia o wysokiej jakości.

Wśród wzmacniaczy zintegrowanych wyróżniamy konstrukcje minimalistyczne, urządzenia o bardzo rozbudowanej funkcjonalności, a także konstrukcje umożliwiające ulepszanie przez rozbudowę o dodatkowe moduły czy też aktualizację oprogramowania.

Pass Labs XA25

Dlatego też decydując się na wzmacniacz zintegrowany warto zastanowić się jakie dokładnie wyposażenie będzie nam potrzebne i czy ewentualnie będzie możliwość doposażyć w przyszłości wybrany przez nas model o dodatkową funkcjonalność. Chodzi o stopień korekcyjny do gramofonu, wyjście bądź osobny moduł wzmacniacza słuchawkowego, przetwornik cyfrowo-analogowy czy łączność bezprzewodową. Kupowanie „na zapas” wersji „all inclusive” tylko z pozoru może być rozwiązaniem optymalnym, gdyż nikt nie ma pewności jakie potrzeby wystąpią w przyszłości wraz z rozbudową systemu.

Charakterystyka poszczególnych opcji

Wyjście słuchawkowe – na zewnątrz wygląda identycznie zarówno dla wbudowanego, dedykowanego stopnia do zasilania słuchawek, jak i w przypadku, gdy sygnał do słuchawek jest pobierany z wyjść głośnikowych za pośrednictwem odpowiednich rezystorów. O ile pierwsze rozwiązanie wydaje się bardziej purystyczne i jest kojarzone z wyższą jakością brzmienia, to drugie zazwyczaj oferuje większe możliwości w doborze współpracujących słuchawek (szerszy zakres akceptowanych impedancji). Nie zależnie od tego, z którym rozwiązaniem mamy do czynienia w danym modelu, to funkcjonalność ta zazwyczaj spełnia pokładane oczekiwania i tym samym eliminuje potrzebę stosowania autonomicznego wzmacniacza słuchawkowego, a co za tym idzie redukuje koszt całego systemu.

Przedwzmacniacz gramofonowy – jako moduł znajdujący się na pokładzie wzmacniacza zintegrowanego wrócił do łask wraz z odrodzeniem się gramofonów i czarnych płyt. Najczęściej oferuje on funkcjonalność klasy podstawowej i służy głównie do obsługi wkładek typu MM (moving magnet). Bardziej wymagający fani analogu powinni rozważyć możliwość zastosowania zewnętrznego korektora RIAA, który na pewnym pułapie cenowym oferuje znacznie większe możliwości w zakresie doboru parametrów do konkretnej wkładki gramofonowej (niezależnie od tego czy jest to przetwornik MM czy MC), jak również lepszą jakość brzmienia. Ponadto zewnętrzny przedwzmacniacz zawsze będzie można wymienić na kolejny, jeszcze lepszy model, czego nie można powiedzieć o wariancie zabudowanym w integrze.

Wejścia cyfrowe oraz moduł strumieniujący – dotyczą one najnowszej generacji urządzeń. Dzięki tym funkcjonalnościom wzmacniacz zintegrowany staje się wzmacniaczem strumieniującym, czyli w pewnym sensie systemem all-in-one. Podobnie jak w przypadku wejść i przedwzmacniaczy gramofonowych przed podjęciem decyzji o zakupie warto rozważyć dalszą perspektywę ewentualnej rozbudowy systemu czy możliwości jego ulepszania.

Łączność bezprzewodowa – jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób preferujących smartfony, tablety czy odtwarzacze osobiste typu DAP jako źródła dźwięku, jak również w sytuacji gdy korzystamy z domowej sieci bezprzewodowej i jej zasobów.

Technologia

Copland CTA407 – lampowy wzmacniacz zintegrowany

Wzmacniacze zintegrowane mogą być zbudowane jako urządzenia półprzewodnikowe, lampowe oraz takie, które łączą w sobie obydwie te technologie. Integry tranzystorowe są mniej wymagające od użytkownika, przy zachowaniu elementarnych zasad eksploatacji. Współpracują niemal z każdym rodzajem zespołów głośnikowych, o ile impedancja tych ostatnich zawiera się w zakresie akceptowanych wartości przez wzmacniacz. Natomiast konstrukcje lampowe wymagają większej atencji w doborze współpracujących z nim kolumn. Także obsługa i konserwacja takiego urządzenia jest bardziej absorbująca dla potencjalnego użytkownika. Zdecydowanie mniej kłopotliwe są hybrydy, mające większość zalet urządzenia półprzewodnikowego, przy jednoczesnym zachowaniu aury towarzyszącej obecności lamp w urządzeniu.

Klasy - tryb pracy

Tryb pracy stopnia mocy (końcówki mocy/wzmacniacza mocy) w przypadku wzmacniaczy zintegrowanych nie wydaje się odgrywać aż tak dużej roli jak w przypadku wzmacniaczy dzielonych. O ile część kontrolno-sterująca, odpowiadająca klasycznemu przedwzmacniaczowi, zazwyczaj pracuje w klasie A lub bardzo płytkiej AB (gdy zastosowano układy scalone), to wzmacniacz mocy w 99% pracuje albo w klasie AB albo w klasie D. Wzmacniacze zintegrowane pracujące w klasie A w pełnym zakresie oddawanej do głośników mocy wyjściowej należą do rzadkości, czego już nie można powiedzieć o końcówkach mocy (mają liczniejszą reprezentację w klasie A).

Dual mono a konstrukcja zintegrowana

Wśród wzmacniaczy zintegrowanych spotyka się modele określane jako konstrukcje typu dual mono. Co to znaczy? W ogólności termin ten sugeruje zwiększoną niezależność układów elektronicznych obsługujących poszczególne kanały stereofoniczne, wraz z zastosowaniem dwóch osobnych zasilaczy (w tym miejscu pominiemy wariant quasi dual mono, w którym wspólny pozostaje właśnie transformator sieciowy). W praktyce integra typu dual mono najczęściej ma wydzielone jedynie osobne moduły stopni mocy i dedykowane im zasilacze. Natomiast część wstępna, gniazda wejściowe wraz z selektorem czy elementy regulacyjne i wstępne wzmocnienie niekoniecznie są wyraźnie rozdzielone pod względem fizycznym. Najczęściej wynika to z ograniczonej przestrzeni wewnątrz obudowy takiego urządzenia. Zdecydowanie lepiej wypadają pod tym względem osobne przedwzmacniacze w klasycznych, dużych obudowach.

Luxman L-507Z - wzmacniacz zintegrowany

Zalety wzmacniaczy zintegrowanych:

 • Zwarta konstrukcja zajmująca mniej miejsca niż zestaw dzielony tej samej klasy.
 • Mniejszy pobór mocy
 • Pełne dopasowanie elektryczne poszczególnych części układu elektronicznego, co nie zawsze ma miejsce w dowolnie zestawianych segmentach dzielonych pochodzących od różnych producentów
 • Brak konieczności stosowania większej liczby przewodów sygnałowych i zasilających

Niedogodności:

 • Mniejsza elastyczność w rozbudowie systemu
 • Ryzyko starzenia się moralnego niektórych funkcjonalności np. zastosowanego przetwornika cyfrowo-analogowego, łączności bezprzewodowej czy usług streamingowych

Co to znaczy, że wzmacniacz jest "dzielony"?

Najprościej rzecz ujmując, konstrukcje dzielone są to przedwzmacniacze i wzmacniacze mocy połączone w zestawy.

Jak już wspomniano określenie „dzielony” oznacza pełną autonomię poszczególnych bloków toru wzmacniającego, w postaci oddzielnego urządzenia. Dodatkowo, w urządzeniach najwyższej klasy spotyka się osobne stopnie mocy dla każdego kanału stereofonicznego tzw. monobloki.

Od strony funkcjonalnej przedwzmacniacz spełnia rolę interfejsu w całym zestawie audio, uwzględniającym zarówno właściwości różnych źródeł sygnału, jak i specyfikę pomieszczenia. Na zewnątrz przedwzmacniacz prezentuje się tak jak pulpit kontrolny z dużą liczbą elementów sterujących. Natomiast wzmacniacze mocy w przeciwieństwie do przedwzmacniaczy mają ograniczone elementy regulacyjne, na ogół do wyłącznika sieciowego.

Zalety:

 • Mniejszy poziom zniekształceń i zakłóceń
 • Większa elastyczność w konfigurowaniu systemu

Niedogodności:

 • Zestaw dzielony zajmuje więcej mniejsza niż wzmacniacz zintegrowany czy system typu all-in-one,
 • Okablowanie systemu na bardziej rozbudowaną strukturę.

Przedwzmacniacz audio (w istocie będący wzmacniaczem napięciowym) jest urządzeniem umożliwiającym:

 • współpracę z różnymi rodzajami źródeł sygnału (różne poziomy sygnału i impedancje wyjściowe),
 • korekcję charakterystyki częstotliwościowej (regulacja barwy tonu, wejście gramofonowe z korekcją RIAA),
 • regulację poziomu głośności i zrównoważenia dźwięku pomiędzy kanałami stereofonicznymi,
 • wzmocnienie sygnału audio do wartości niezbędnej do prawidłowego wysterowania wzmacniacza mocy.

Analogiczne funkcje spełniają układy wejściowe we wzmacniaczach zintegrowanych, ale zazwyczaj są zrealizowane w inny sposób.

Wzmacniacz mocy, w żargonie tzw. końcówka mocy, to urządzenie umożliwiające takie wzmocnienie sygnału aby móc prawidłowo wysterować zestawy głośnikowe, a więc do pożądanej wartości mocy, jaka może być wydzielona na określonej impedancji obciążenia (oporność kolumny).

Hegel H30A

Ze względu na większą ilość miejsca w obudowie, a nawet jej gabaryty możliwe jest stosowanie nawet najbardziej rozbudowanych rozwiązań układowych czy konstrukcyjnych, na przykład wielu transformatorów zasilających, dużej liczby tranzystorów mocy, masywnych i gęsto ożebrowanych radiatorów, wymaganych przy pracy w klasie A. Wzmacniacze wysokiej mocy realizowane są w postaci urządzeń monofonicznych tzw. monoblocków, co dodatkowo poprawia niektóre parametry mierzalne np. przesłuch międzykanałowy czy zniekształcenia intermodulacyjne.

Pomimo pewnej standaryzacji parametrów warto zwrócić uwagę na wielkość impedancji wejściowej i czułość. Będzie miało to niebagatelne znaczenie podczas prób z przedwzmacniaczami innych producentów czy urządzeniami lampowymi.

Osobnym zagadnieniem pozostają złącza. Warto zadbać aby połączenia odbywały się wyłącznie w standardzie RCA albo XLR. Stosowanie tzw. przejściówek RCA-XLR może być przyczyną pogorszenia się jakości brzmienia, pojawienia się przydźwięku sieciowego, redukcji takich parametrów jak odstęp sygnału od szumu czy osiągana moc wyjściowa.

Wzmacniacz zintegrowany czy dzielony - co wybrać?

Bardzo często można się spotkać z twierdzeniem, że przedwzmacniacz i końcówka mocy są lepsze od wzmacniacza zintegrowanego. Niestety jest to mit. Wynika on z faktu, że urządzenia dzielone występują głównie w wyższych przedziałach cenowych. Wystarczy posłuchać szczytowych modeli (zintegrowanego oraz zestawu przedwzmacniacza z końcówką mocy) i wyrobić sobie własne zdanie na temat jakości jednego rozwiązania i drugiego. Warto też pamiętać o kosztach zdwojonych obudów i zasilaczy w wypadku amplifikacji dzielonej. Dopiero na bardzo wysokich pułapach cenowych wzmacniacze dzielone mają zazwyczaj sens.

doskonale zaprojektowany Pass-XP-32 (tył urządzenia)

Wzmacniacze zintegrowane będą lepszym rozwiązaniem dla osób szukających zwartego i „domkniętego” urządzenia. Dla osób, które w przyszłości nie będą modyfikowały poszczególnych części struktury amplifikacji np. przez wymianę przedwzmacniacza czy zmianę trybu jego pracy z aktywnej na pasywną.

Natomiast konstrukcja dzielona otwiera przed użytkownikiem cały szereg możliwości modyfikowania charakteru brzmienia czy zmiany parametrów elektrycznych przez wymianę któregoś z segmentów, przez zastosowanie starannie dobranego do własnych preferencji rodzaju łączówki między przedwzmacniaczem a końcówką mocy. Bardziej zaawansowani audiofile, o większej znajomości zagadnień technicznych mogą się pokusić o zastosowanie urządzeń wykonanych w różnych technologiach, na przykład przedwzmacniacza lampowego i półprzewodnikowego wzmacniacza mocy lub na odwrót. Wymaga to jednak pewnej dozy ostrożności i wiedzy na temat parametrów elektrycznych charakteryzujących połączeniem między segmentami tj. poziomu sygnałów czy wielkości impedancji. Kluczowym czynnikiem jest duża impedancja wejściowa końcówki mocy i relatywnie niższa impedancja wyjściowa przedwzmacniacza z uwzględnieniem parametrów wprowadzanych przez łączówkę wpiętą między urządzeniami (a zwłaszcza jej pojemności własnej oraz indukcyjności).

Odpowiadając na pytania: integra vs dzielony, zintegrowany czy dzielony zaprezentujemy nasze propozycje na zasadzie good / better / the best.

Wpierw trzy zestawy dzielone:

NAD C658 + NAD C268

Przedwzmacniacz NAD C658

Model NAD C658 stanowi połączenie kilku urządzeń w jednej obudowie.

Zawiera ona odtwarzacz sieciowy, przetwornik C/A oparty na układzie scalonym ESS Sabre, charakteryzującym się dynamiką na poziomie 115 dB i rozdzielczością 32 bit/ 192 kHz, a także realizuje funkcje klasycznego przedwzmacniacza, ale w domenie cyfrowej.

Umożliwia regulację barwy dźwięku, współpracę z gramofonem wyposażonym we wkładkę MM albo MC, jak również ma wyjście słuchawkowe, umieszczone na panelu frontowym.

Przedwzmacniacz NAD C658 jest kompatybilny z systemem multiroom BluOS, zapewnia dwukierunkową łączność Bluetooth z kodekiem aptX HD, oraz obsługuje standard MQA (ang. Master Quality Authenticated).

Może zatem pracować zarówno w przewodowych, jak i bezprzewodowych systemach audio.

Dwukanałowy wzmacniacz mocy NAD C268

Model ten charakteryzuje się nowoczesną konstrukcją i znakomitymi parametrami w bardzo przystępnej cenie. Jest zbudowany w oparciu o modyfikowane moduły Hypex UcD dostarczające moc znamionową 2x80 W, a w trybie pracy mostkowej (jako wzmacniacz mono – tzw. monoblock) aż 300 W mocy ciągłej.

Przykładem zestawu wyżej jakości są urządzenia marki Rotel: przedwzmacniacz Rotel RC1572MKII i wzmacniacz mocy Rotel RB1582MKII.

Rotel RC-1572 MKII ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy

Przedwzmacniacz Rotel RC1572 MkII

Jest to przystępne cenowo urządzenie z high-endowymi ambicjami. Charakteryzuje się bogatym wyposażeniem oraz zapewnia łatwość obsługi (zdalne sterowanie i czytelny wyświetlacz na przedniej ściance).

Posiada liczne wejścia: analogowe w standardzie RCA i XLR, gramofonowe MM oraz cyfrowe, w tym port PC-USB o przepustowości do 32 bit/ 384 kHz, wspierający format MQA, wraz z certyfikatem Roon Tested. Przewidziano również komunikację bezprzewodową: Bluetooth apt X i ACC.

Na pokładzie przedwzmacniacza znajduje się wbudowany przetwornik C/A o rozdzielczości 32-bitowej, opracowany przez firmę Texas Instruments.

Wiele uwagi konstruktorzy poświęcili zasilaniu tego urządzenia. Zastosowano ultraniskoszumowy układ, zawierający transformator toroidalny, będący opracowanie własnym firmy Rotel, charakteryzujący się zredukowaną emisją rozproszonego pola magnetycznego oraz kondensatory filtrujące o małej impedancji (typu low ESR).

Dzięki temu zapewniono stabilne napięcie i czysty prąd dla wszystkich części układu elektronicznego, skutkujące czystym i naturalnym dźwiękiem.

Wzmacniacz mocy Rotel RB1582 MkII

Urządzenie dysponuje dużą mocą wyjściową 2x200W i może obsługiwać kolumny głośnikowe o impedancji nie mniejszej niż 4 omy. Umożliwia to wydajny zasilacz, na który składa się potężny transformator toroidalny o poborze mocy 550 W wraz z kondensatorami filtrującymi o łącznej pojemności 60 000 uF oraz zestaw 10 bipolarnych, wysokoprądowych tranzystorów mocy na każdy kanał. Wzmacniacz wyposażono w wejścia RCA i XLR.

Najwyżej plasuje się zestaw Pass XP12 i Pass X150.8

Przedwzmacniacz Pass Labs XP12

Rozwiązania konstrukcyjne w tym urządzeniu zostały zaczerpnięte z przedwzmacniaczy z serii XS. Urządzenie to posiada 2 wejścia XLR, 3 w standardzie RCA. Wyjścia reprezentowane są także przez złącza obu standardów - XLR i RCA. Całości dopełnia port wyzwalacza. XP12 wykorzystuje precyzyjny jednostopniowy potencjometr głośności oraz układy zbudowane w oparciu o tranzystory wyprodukowane przez firmę Toshiba. Stopień wyjściowy został zapożyczony z serii XS, i umożliwia on stosowanie długich przewodów połączeniowych oraz większą wydajność. Urządzenie charakteryzuje się zdecydowanym, dynamicznym i dość potężnym dźwiękiem, z szeroką i głęboką sceną.

Wzmacniacz mocy Pass X150.8

Ta zaawansowana technicznie i dźwiękowo końcówka mocy charakteryzuje się dużą mocą wyjściową 2x150W/ 8 omów lub 2x300W/ 4 omy, przy maksymalnym poborze mocy na poziomie 375 W. Oferuje niezwykle naturalne i zarazem wierne brzmienie oraz znakomite parametry. W ocenie prasy branżowej wyznacza ona poziom referencyjny wśród wzmacniaczy mocy.

Natomiast ze wzmacniaczy zintegrowanych godne polecenia są następujące propozycje:

Yamaha A-S1200

Propozycja ta stanowi wejście do świata High-Endu. Urządzenie jest następcą udanego modelu A-S1100. Tak jak i ono, A-S1200 charakteryzuje się wzornictwem nawiązującym do złotej ery Hi-Fi. Posiada wskaźniki wychyłowe, które wizualnie prezentują dynamikę oraz rytm muzyki. Wzmacniacz oferuje zaawansowane funkcje i dużą moc wyjściową 2x90 W/ 8 omów lub 2x160 W/ 4 omy. Zbudowany jest z wysokiej klasy komponentów i zawiera kilka unikatowych rozwiązań firmowych. Są to między innymi „Koncepcja małej impedancji” oraz „Mechanical Ground Concept”. Pierwsze z nich, to połączenia obwodów masy wykonane z przewodników o dużym przekroju poprzecznym. Dzięki temu uzyskano znakomite brzmienie, wyrażające się przede wszystkim w naturalnej scenie dźwiękowej, co sprawia, że słuchać ma wrażenie namacalnego kontaktu z nagraniem czy z artystą. Natomiast drugie rozwiązanie sprowadza się o zastosowania specjalnej konstrukcji mechanicznej, która eliminuje wszelkie niepożądane wibracje.

Hegel H390

Na wskroś nowoczesny wzmacniacz dużej mocy – 2x250 W, oferujący naturalne brzmienie. Zbudowany jest w oparciu o opatentowaną sekcję wzmacniacza „Sound Engine 2”. Jej działanie polega na tym, że umieszczony wewnątrz tego urządzenia komputer próbkuje sygnał, a następnie odejmuje wykryte zniekształcenia. Od strony funkcjonalnej ta „integra” jest kompatybilna z usługami strumieniowymi takimi jak Apple AirPlay, Spotify czy Roon.

Pass INT250

Pass INT-250

Najwyższej klasy wzmacniacz zintegrowany, charakteryzujący się znakomitym dźwiękiem i wykonaniem. Minimalistyczny front zawiera efektownie wyglądający wskaźnik wychyłowy. Urządzenie dysponuje bardzo dużą mocą wyjściową sięgającą 500 W na kanał przy obciążeniu 4-omowym. W związku z tym zastosowano precyzyjną regulację głośności w 63 pozycjach (krokach) po 1 dB każdy. Układ elektroniczny ma przejrzystą formę. W każdym kanale pracuje 20 tranzystorów w klasie AB. Niezależnie od tego istnieje możliwość wykorzystania INT250 jako wysokiej klasy przedwzmacniacza liniowego. Do tego celu służą wyjścia Pre-out zrealizowane w postaci złącz RCA i XLR.

Podsumowanie

Artykuł powstał we współpracy z jednym z ekspertów Top Hi-Fi & Video Design – ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów, powstałych blisko 30 lat temu, aby doradzać fanom dobrego brzmienia w doborze i kompletowaniu wymarzonych systemów stereo oraz audio-wideo.

Wybór odpowiedniego wzmacniacza nie jest prostym zadaniem. Niezbędnym będzie podjęcie kilku ważnych decyzji. Mając określony budżet trzeba wybrać rodzaj urządzenia – wzmacniacz zintegrowany, czy może konstrukcje dzieloną. Warto również sprecyzować jakiej funkcjonalności oczekujecie od wzmacniacza. Jakie jego wyposażenie będzie istotne? Czy będzie potrzebny wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, wyjście słuchawkowe, albo łączność bezprzewodowa? Dobrze jest spróbować określić preferowany rodzaj brzmienia albo gatunki słuchanej muzyki. Istotne będą też informacje na temat zespołów głośnikowych czy wielkości pomieszczenia odsłuchowego.

Pass INT-250

Jeżeli potrzebujesz pomocy, albo chciałbyś skonsultować się w sprawie odpowiedniego rozwiązania, to skontaktuj się z jednym z naszych salonów. W miłej atmosferze i bez pośpiechu postaramy się pomóc Tobie w wybraniu sprzętu najlepiej dopasowanym do Twoich preferencji. Nasi specjaliści, dzieląc się z Tobą swoim wieloletnim doświadczeniem, odpowiedzą też chętnie na wszystkie pytania związane z oferowanym produktem oraz omówią jego funkcje i zastosowane w nim rozwiązania. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wysokiej klasy sprzęt audio, który pozwoli cieszyć się Wam najlepszym dźwiękiem przez długi czas. Regularnie publikujemy również na naszej stronie internetowej artykuły poradnikowe, które w bardzo przystępny sposób omawiają i wyjaśniają wszelkie zagadnienia związane z odtwarzaniem nagrań i sprzętem przeznaczonym do tego celu. Serdecznie zapraszamy !Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: