Poprzedni
Następny

Dla wymagających miłośników analogowego brzmienia – Audio-Technica AT-LP120xBT-USB

Najnowszy gramofon Audio-Techniki, AT-LP120xBT-USB, łączy w sobie szereg rozwiązań, dzięki którym zapewnia fantastyczną funkcjonalność i wysoką jakość dźwięku. Projektanci zastosowali m.in. nowy silnik DC z napędem Direct-Drive, łączność Bluetooth 5.0, wyjście USB oraz przedwzmacniacz gramofonowy. W połączeniu z zaawansowaną wkładką AT-VM95E i obsługą trzech prędkości model ten spełnia oczekiwania nawet wymagających miłośników muzyki.

Audio-Technica AT-LP120xBT-USB

Gramofon Audio-Technica AT-LP120xBT-USB jest ulepszoną wersją modelu AT-LP120xUSBHC. Najnowsza konstrukcja została stworzona po to, aby dostarczyć miłośnikom analogowej muzyki jeszcze więcej emocji podczas słuchania płyt winylowych. Jedną z wprowadzonych zmian jest nowy silnik prądu zmiennego współpracujący z napędem Direct-Drive. Ponadto urządzenie wyposażony został w regulowaną dynamiczną kontrolą antyskatingu oraz przedwzmacniacz gramofonowy z wyborem trybu pracy.

Od strony konstrukcyjnej AT-LP120xBT-USB jest w pełni manualną konstrukcją obsługującą trzy prędkości odtwarzania: 33 1/3, 45 i 78 obr./min. Funkcjonalność gramofonu zwiększają łączność bezprzewodowa Bluetooth 5.0 oraz wyjście USB. Pierwsze z rozwiązań umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku z gramofonu wprost do dowolnego urządzenia obsługującego Bluetooth, np. słuchawek lub głośnika bezprzewodowego, przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięki dzięki wsparciu kodeka Qualcomm® aptX™. Drugie z udogodnień, port USB, pozwala podłączyć AT-LP120xBT-USB bezpośrednio do komputera Mac lub PC, aby po zainstalowaniu oprogramowania do nagrywania Audacity, lub innego tego typu oprogramowania, móc zapisywać analogowe nagrania w postaci cyfrowych plików audio.

Audio-Technica AT-LP120xBT-USB

Gramofon oczywiście można podłączyć również do systemu stereo – dzięki wbudowanemu przedwzmacniaczowi może to być dowolny zestaw, także ten bez specjalnego wejścia Phono, np. we wzmacniaczu zintegrowanym. Co więcej, korzystając z dołączonego przewodu RCA gramofon AT-LP120xBT-USB można nawet podłączyć do głośników aktywnych.

Aby zagwarantować wysoką jakość dźwięku, projektanci Audio-Techniki zastosowali wytłumioną podstawę, która redukuje podbarwienie dźwięku powodowane przez odpowiedź zwrotną niskich częstotliwości. Kolejnym elementem poprawiającym jakość brzmienia jest zewnętrzny zasilacz – dzięki niemu możliwe było ograniczenie przedostawania się zakłóceń z układu zasilania do toru sygnałowego. Ponadto gramofon wyposażono w odlewany z aluminium talerz antyrezonansowy współpracujący ze stroboskopowym wskaźnikiem prędkości. Talerz pokryty jest filcową matą tłumiącą. Wraz z gramofonem dostarczana jest również pokrywa przeciwpyłowa.

Audio-Technica AT-LP120xBT-USB

Do wytłumionej podstawy mocowane jest ramię w kształcie litery S z hydraulicznie tłumionym mechanizmem podnoszenia/opuszczania i regulacją siły nacisku. Na ramieniu standardowo montowana jest główka AT-HS6 z uniwersalnym mocowaniem ½ cala oraz zaawansowana wkładka z autorskim rozwiązaniem Dual Moving Magnet AT-VM95E. Wkładka wykorzystuje igłę ze szlifem eliptycznym 0,3 × 0,7 mil, którą z łatwością można wymienić na dowolny zamiennik z serii VM95, pozwalając dopasować charakter brzmienia do własnych preferencji.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: