Poprzedni
Następny

„To źródło długotrwałej przyjemności” – test kolumn ELAC Vela FS 407

Kolumny ELAC-a z serii Vela są powiewem świeżości w świecie zaawansowanych konstrukcji głośnikowych. Przykładem tego jest wolnostojący model FS 407, którego możliwości w przeprowadzonym teście sprawdziła redakcja magazynu „Audio”.

ELAC Vela FS 407

ELAC Vela FS 407 to najmniejszy z trzech wolnostojących modeli linii Vela, który łączy w sobie zalety głośnika podłogowego z finezją i wizualną lekkością zarezerwowaną dla konstrukcji podstawkowych. Kolumna ta już na pierwszy rzut oka przykuwa wzrok swoim wyglądem, na co zwrócił uwagę redaktor magazynu „Audio”, zaznaczając, że „FS 407 wyglądają przyjemnie, elegancko, nawet efektownie i luksusowo”.

W parze z elegancką stylistyką idzie również znakomite brzmienie:

W dziedzinie najważniejszej są wręcz ekscytujące – to źródło oczywistej, łatwej i długotrwałej przyjemności. Kompozycja Elaca natychmiast klei się do ucha, zatrzymuje nas zarówno naturalnością muzyki, bogactwem informacji, jak i dawką własnej kreatywności. (…) Dźwięk kolumn Elac Vela FS407 doskonale pasuje też do ich wyglądu - efektownego, eleganckiego i jednocześnie uniwersalnego”.

ELAC Vela FS 407

Można także przeczytać, że brzmienie kolumn Vela FS 407 jest „spójne, nasycone i na swój sposób lekkie – nie rozjaśnieniem, lecz brakiem nerwowości i napięcia”:

Elac Vela FS407 to kolumny grające bardziej klarownie, rysujące dokładniej, za to dźwięk FS407 jest zawsze gęsty i słodki, a przy tym nie żałuje niuansów. Przestrzeń jest wyśmienita zarówno głębią, jak i bliskością pierwszego planu, trójwymiarowością i plastycznością pozornych źródeł. To dźwięk skrojony pod każdym względem w celu przekazania dobrych emocji, pod kątem użytkownika, a nie ‘krytyka’, z pewną dawką ‘komercyjnego’ podrasowania i retuszowania, a jednocześnie w ‘dobrym guście’. Prawdziwy luksus”.

Całości dopełnia „soczysty, obfity” bas, „proporcjonalny, z niskim zejściem, jak też bezbłędną integracją ze średnicą, w pełnej harmonii, aktywnie towarzyszący. Bez twardych uderzeń i wyraźnych konturów, separacji każdego dźwięku, jest płynnie i muzykalnie”.

ELAC Vela FS 407

Zapraszamy do salonów

Aby osobiście przekonać się o atutach wolnostojących kolumn głośnikowych ELAC Vela FS 407 zachęcamy do odwiedzenia najbliższego salonu Top Hi-Fi & Video Design. Tam w komfortowych warunkach możesz sprawdzić, czy brzmienie danego urządzenia spotka się z Twoim gustem muzycznym.

Dokonaj rezerwacji sali odsłuchowej na dogodną dla siebie godzinę, kontaktując się z najbliższym salonem telefonicznie lub wypełniając formularz na naszej stronie internetowej www.tophifi.pl.

Natomiast z pełnym testem można zapoznać się TUTAJ.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: