Poprzedni
Następny

Test Vienna Acoustics Liszt – kolumny nie tylko dla audiofilów

Na stronie soundrebels.com można zapoznać się z recenzją wolnostojących kolumn głośnikowych Vienna Acoustics Liszt. Przekonajmy się zatem, jak ta imponująca konstrukcja wypadła w przeprowadzonym teście.  

Vienna Acoustics Liszt

Vienna Acoustics Liszt to flagowe podłogowe kolumny głośnikowe, które wykorzystują autorskie rozwiązania austriackiej firmy. Projektanci wyposażyli swoją konstrukcję w ręcznie robiony 25-mm przetwornik wysokotonowy z jedwabną kopułką, 150-mm płaską jednostkę średniotonową z membraną typu „spider” i z neodymowym magnesem oraz zestaw trzech 180-mm głośników niskotonowych również z membraną „spider”. W efekcie ten zaawansowany model dostarcza wspaniałe wrażenia muzyczne, o czym przekonać się mogli specjaliści ze strony soundrebels.com.

W teście można przeczytać, że Liszt oferuje „niezwykle eleganckie a zarazem przestrzenne i angażujące słuchacza brzmienie”:

„W końcu patrząc na imponującą baterię wooferów spodziewamy się odpowiednio solidnego basowego fundamentu i proszę mi wierzyć, iż takowy otrzymujemy”.

Dalej autor dodaje, że Vienna Acoustics „rozszerzyła (…) swoje portfolio o model niezwykle atrakcyjny wizualnie (szczególnie w wykończeniu Premium Rosewood), a przy tym przyjazny pod względem ustawienia, gdyż nawet przy dość szerokim rozstawie, dzięki możliwości dogięcia sekcji wysoko-średniotonowej, z łatwością można uzyskać prawidłową budowę sceny i ogniskowanie źródeł pozornych, co przy konwencjonalnych konstrukcjach mogłoby okazać się nader karkołomnym przedsięwzięciem. Warto tylko pamiętać o odpowiednio wydajnej amplifikacji, no i z racji dmuchających do tyłu bas-refleksów o co najmniej metrze do ściany”.

Z recenzji można się także dowiedzieć, że model Liszt to „ciekawa propozycja nie tylko dla ortodoksyjnych audiofilów, lecz również, a może i przede wszystkim melomanów chcących delektować się ulubionymi nagraniami w możliwie atrakcyjnej, eleganckiej formie”. Przekonać się o tym można odwiedzając jeden z salonów Top Hi-Fi & Video Design. Każdy nasz salon wyposażony jest w salę odsłuchową. Dzięki temu możesz w komfortowych warunkach sprawdzić, czy brzmienie danego urządzenia spotka się z Twoim gustem muzycznym.

Aby dokonać rezerwacji sali odsłuchowej na dogodną dla siebie godzinę wystarczy skontaktować się z najbliższym salonem telefonicznie lub wypełnić formularz na naszej stronie internetowej www.tophifi.pl.

Natomiast z pełnym testem można zapoznać się TUTAJ.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: