Poprzedni
Następny

TD 402 DD – Thorens zaprezentował nowy gramofon z napędem bezpośrednim

Thorens modelem TD 402 DD zaprezentował swój pierwszy od ponad 30 lat gramofon z napędem bezpośrednim. Konstrukcja została wyposażona w funkcję automatycznego wyłączania i dostarczana jest z zamontowaną wkładką Audio-Technica AT VM95E ze szlifem eliptycznym.

Thorens TD 402 DD

Stylistyka najnowszego modelu jest nawiązaniem do oferowanej w przeszłości serii Thorens TD, przy czym TD 402 DD to całkowicie nowa, odrębna konstrukcja. Gramofon został wyposażony przez projektantów w bardzo cichy silnik z bezpośrednim napędem oraz funkcją automatycznego wyłączania urządzenia, jak również unikatowe ramię TP 72 z karbonową rurką i wymienną główką, wytłumiony talerz oraz zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM, który w razie takiej potrzeby można wyłączyć. Całość uzupełnia opcjonalna funkcja automatycznego startu, dzięki czemu talerz zaczyna obracać się po przesunięciu ramienia w stronę płyty.

Błyskawiczna gotowość do działania

TD 402 DD wyróżnia się natychmiastową gotowością do użytkowania – po wyjęciu z opakowania wystarczy umieścić talerz na osi. Gramofon udostępniany jest ze wstępnie zbalansowanym ramieniem, jak również ustawioną siłą śledzenia oraz anty-skatingiem. Podczas odtwarzania, urządzenie bezbłędnie wykrywa koniec płyty i zatrzymuje jej odtwarzanie.

Wykończenie

Model TD 402 DD zawiera pokrywę przeciwpyłową i dostarczany jest z masywną plintą z MDF-u wykończoną czarnym lakierem fortepianowym lub fornirem z drewna orzechowego lakierowanym na wysoki połysk. Gramofon opiera się na gumowych nóżkach ze srebrnymi pierścieniami, co w połączeniu z górną płytą ze szczotkowanego aluminium podkreśla eleganckie wzornictwo tej konstrukcji.

TD 402 DD w kolekcji Thorensa

TD 402 DD uzupełnia kolekcję gramofonów Thorensa wyróżniających się najlepszą wartością do ceny. Urządzenie gwarantuje wysoką jakość w przystępnej cenie i dodatkowo dostarczane jest z najnowszą generacją wkładek Audio-Technica serii VM95, która pozwala na sukcesywne udoskonalanie poprzez łatwą wymianę igły – aż do modelu Shibata. Premiera gramofonu została zapowiedziana na sierpień 2019 roku. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: