Poprzedni
Następny

SR-C30A – nowy kompaktowy soundbar firmy Yamaha

Firma Yamaha zaprezentowała nowy kompaktowy soundbar z bezprzewodowym subwooferem – model SR-C30A. Urządzenie to doskonale sprawdzi się zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na rozstawienie dużego systemu audio, nie mówiąc już o rozbudowanym zestawie kina domowego.

YAMAHA SR-C30A

Model SR-C30A pozwala uzyskać czysty, pełnozakresowy i otaczający słuchacza dźwięk. Jest doskonałym wyborem zwłaszcza do małych przestrzeni, w których trudno byłoby zmieścić klasyczny zestaw stereofoniczny czy pełnowymiarowy soundbar. Listwa soundbarowa w tym zestawie audio ma szerokość zaledwie 60 cm. Zmieści się bez problemu nie tylko na szafce RTV, ale nawet na biurku. Istnieje również możliwość naściennego montażu soundbara. Całkowita moc wyjściowa zestawu wynosi 90 W (2 x 20 W soundbar + 50 W subwoofer).

YAMAHA SR-C30A

Rozwój koncepcji projektowej

Yamaha SR-C30A dołącza tym samym do popularnego modelu SR-C20A, czyli jednoelementowego kompaktowego soundbara z wbudowanym głośnikiem niskotonowym. W odróżnieniu swojego „protoplasty”, model SR-C30A oferuje oddzielny, bezprzewodowy subwoofer dla lepszej wydajności przetwarzania basów i poprawy czystości odtwarzanego dźwięku.

YAMAHA SR-C30A

Kompaktowy, bezprzewodowy subwoofer

Znajdujący się w komplecie bezprzewodowy subwoofer również charakteryzuje się smukłą konstrukcją – ma wymiary 16 x 33,65 x 36,5 cm. Wyjście portu bas refleks subwoofera zostało wykończone na wysoki połysk, podobnie jak panel sterujący, który znajduje się obudowie soundbara. Co ważne, subwoofer można umieścić w pozycji pionowej lub poziomej. Ułatwia to znalezienie odpowiedniego miejsca na ustawienie głośnika niskotonowego w pomieszczeniu.

YAMAHA SR-C30A

Różnorodne opcje połączeniowe

Mimo niewielkich rozmiarów, model SR-C30A został wyposażony w zaawansowane funkcje i różnorodne złącza. Na tylnym panelu soundbara znajdziemy złącze HDMI z ARC (zwrotnym kanałem audio, od ang. Audio Return Channel) oraz wejścia audio – dwa cyfrowe optyczne i jedno analogowe jack 3,5 mm. Soundbar ma też wbudowany moduł Bluetooth w wersji 5.0.

YAMAHA SR-C30A

Bogata funkcjonalność

Model SR-C30A obsługuje rozwiązanie Clear Voice, które zapewnia czyste brzmienie dialogów filmowych, technikę Virtual 3D Surround Sound zwiększającą dźwiękową immersję oraz funkcję Adaptive Low Volume, pozwalającą uzyskać wyrównane, wysokiej jakości brzmienie, nawet przy niższych poziomach głośności.

Dostępne są ponadto 4 tryby przetwarzania dźwięku: Standard, Stereo, Game (Gra) i 3D Movie (Film 3D). Co więcej, soundbar współpracuje z aplikacją Sound Bar Remote, która dostępna jest bezpłatnie na urządzenia z systemami Android i iOS. W zestawie jest również pilot zdalnego sterowania.

Dostępność modelu SR-C30A planowana jest na październik 2022 roku.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: