Poprzedni
Następny

Sonoro Stereo 2 – wiele możliwości w niewielkim opakowaniu

Sonoro Stereo 2

Wiele osób kocha muzykę, spędzając każdego dnia kilka godzin na słuchaniu ulubionych utworów. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na luksus klasycznego systemu stereo. Ograniczeniami mogą być budżet lub przestrzeń w mieszkaniu, jednak wraz z rozwojem bezprzewodowej transmisji sygnału głośniki dedykowane domowemu zastosowaniu stają się co raz lepsze. Sonoro wpisuje się w ten trend swoim kompaktowym systemem nazwanym Stereo 2, który zaskakuje wieloma cechami. Dlaczego warto się nim zainteresować? Przekonajmy się!

Przemyślana prostota

Design sprzętów marki Sonoro charakteryzuje prostota połączona z elegancją i nie inaczej jest w przypadku modelu Stereo 2. Obudowę wykonano z wysokiej jakości drewna, a malowanie o połyskliwym wykończeniu prezentuje się nowocześnie. Następca pierwszej wersji Stereo oferowany jest w kilku wersjach kolorystycznych – białej, czarnej, czerwonej oraz w kolorze drewna. Każdy wariant charakteryzuje się nowoczesną stylistyką w stylu retro. Zarówno projekt wizualny tego modelu jak i dostępne wersje kolorystyczne podświadomie kojarzą się ze starymi radioodbiornikami z czasów, gdy pojęcie hi-fi dopiero raczkowało. Jednocześnie mamy też wszystkie elementy nowoczesnych urządzeń audio, takie jak wyświetlacz oraz przyciski funkcyjne. Elegancki wygląd może przypaść do gustu wielu osobom, a jego prostota sprawia, że Sonoro 2 z łatwością wkomponuje się do wnętrz o różnym wystroju.

Sonoro Stereo 2

Wykonaniu nie można nic zarzucić, a pewną stereotypową cechą produktów z Niemiec (bo właśnie stąd pochodzi marka Sonoro) jest genialny montaż. Dokładnie tak jest w przypadku omawianego urządzenia. Poszczególne elementy złożono ze sobą bardzo starannie. Brak tu nieprzemyślanych lub niestarannych szczelin, a wszystkie klawisze znajdujące się na froncie charakteryzuje przyjemne i wyraziste klikanie. Przyciski prowadzą do intuicyjnie opisanych funkcji, takich jak wejście w ustawienia, aktywowanie budzika o wybranej przez użytkownika godzinie czy też wybór wejścia sygnału. Trzeba przyznać, że pomimo kompaktowych rozmiarów, Stereo 2 posiada ich całkiem sporo. Wszystkie złącza na tylnym panelu osadzono solidnie, co sprzyja długoterminowej wytrzymałości. Nie ograniczono się jednak wyłącznie do przewodowych form połączeń takich jak RCA czy złącze jack 3.5mm. Do dyspozycji jest również stabilnie działający Bluetooth, dzięki czemu można odtwarzać ulubione utwory bezpośrednio z plików.

Wielofunkcyjny scyzoryk

Z przodu swoje miejsce oprócz przycisków znalazł również czytelny wyświetlacz. Można nim zobaczyć aktualną godzinę i datę, aktualnie ustawioną stację radiową lub informacje na temat odtwarzanego utworu. Przemyślanym detalem jest fakt, że ekran automatycznie reguluje swoją jasność na podstawie pory dnia – w jego trakcie pozostaje jasny, a na wieczór się przyciemnia. Dzięki temu jest zawsze czytelny nie drażniąc wzroku.

Stereo 2 wyposażono również w odtwarzacz płyt CD, a sam mechanizm „połykania” srebrnych krążków zrealizowano w bardziej elegancki sposób. Oznacza to, że nie mamy do czynienia z wysuwaną kieszenią, a jedynie szparą w środkowej części przodu urządzenia. Odtwarzanie formatu CD przebiega całkowicie sprawnie i bez zakłóceń, dzięki czemu posiadacze kolekcji ulubionych płyt mogą wciąż ich używać. Jest to bardzo przyjemny dodatek i chociaż krążki CD nie są obecnie najpopularniejszą formą słuchania muzyki, tak przynajmniej widać staranie producenta o zapewnienie bogatej funkcjonalności. Jeśli preferujemy radio, na pokładzie Sonoro 2 znajduje się też tuner DAB+. Wieczornemu relaksowi może z kolei towarzyszyć odpowiedni repertuar – producent zapewnia nawet wbudowaną muzykę do medytacji i odpoczynku. Trzeba przyznać, że projektanci tego modelu zapewnili wszystkie opcje dostępu do nagrań, jakich może sobie zażyczyć użytkownik. Niezależnie od preferowanego rodzaju połączenia z systemem i ulubionego źródła nagrań Sonoro spełni swoje zadanie.

Sonoro Stereo 2

Delikatność połączona z mocą

Inżynierowie niemieckiej marki zadbali o to co najważniejsze w wielofunkcyjnym systemie audio, czyli o brzmienie. Najkrócej ujmując jest ono fantastyczne. Już pierwsze minuty styczności mocno zaskakują. Urządzenia bowiem gra niezwykle przestrzennie z potężnym basem, który potrafi zadziwić nawet wymagające ucho. Każde uruchomienie wiąże się ze zdumieniem jak coś tak kompaktowego generuje dźwięk o tak przyjemnej barwie. Oferowane przez Stereo 2 brzmienie jest ciepłe, ale nie ociężałe. Charakteryzuje się świetną ilością detali w całym spektrum dźwięku. Wysokie tony oraz średnica zostały dostrojone do popularnych utworów radiowych, ale jednocześnie zachowano równowagę pomiędzy ich ilością, a nieco wyraźniejszym zarysowaniem. Dzięki takiemu wyrazistemu brzmieniu słuchanie muzyki klasycznej czy ambientu jest równie przyjemne.

Scena prezentowana przez recenzowany system to silny aspekt urządzenia. Nawet stosunkowo niska głośność skutecznie wypełnia pomieszczenie. Stereo 2 nie wymaga wysokich ustawień w tym zakresie, aby pokazać co naprawdę potrafi. Dźwięk od samego dołu pokrętła jest prawidłowo nasycony każdym z pasm i wciąż zaskakuje przestrzenią. Ten naturalny efekt oczywiście uwidoczni się jeszcze bardziej, gdy zaczniemy nieco intensywniej słuchać muzyki. Może najwyższy czas zaprosić znajomych na domówkę? Stereo 2 na pewno będzie zadowolone z takiej imprezy.

Niskie tony tworzą bardzo solidną podstawę charakterystyki Stereo 2. Wyraźnie słyszalne podkreślenie najniższych dźwięków daje solidną porcję energii muzyce elektronicznej. Gdyby wieczorem pojawiła się ochota na odrobinę akustyki, dedykowany przetwornik basowy potrafi zachowywać się bardzo subtelnie i elegancko. Brzmienie jest podkreślone ciepłem i mocą niskich tonów, ale cecha ta nie dominuje w pozostałych częściach pasma. Odświeżony system od Sonoro potrafi więc być w centrum uwagi na imprezie, lub delikatnie cieszyć ucho głębokim i wyważonym basem. Widać, że urządzenie projektowano tak, by nie męczyło nawet przez długie godziny grania w tle, a do tego Stereo 2 sprawdzi się fantastycznie.

Sonoro Stereo 2

Średnica jest ważną częścią pasma akustycznego o czym doskonale wiedzą inżynierowie Sonoro. Dwa głośniki szerokopasmowe z przodu reprodukują wokale i instrumenty w energiczny i angażujący słuchacza sposób. Głosy artystów są dość bezpośrednio prezentowane i nie schodzą na dalszy plan nawet w nieco bardziej skomplikowanych momentach utworów. Dzięki temu system świetnie sprawdzi się w repertuarze klasyki i wokalnego jazzu. Brzmienie jest klarowne i posiada bardziej niż wystarczającą ilość detali, aby zadowolić słuchacza. Po raz kolejny trzeba przyznać, że jak na tak kompaktowe urządzenie, Stereo 2 daje z siebie dużo. Konstrukcja nie jest jednocześnie wysilona ponad miarę, dzięki czemu wokale i instrumenty w średnicy brzmią z odpowiednim ciepłem i naturalnością.

Wysokie tony zrealizowano w sposób, który jest nastawiony na szersze grono odbiorców. Ilość detali jest bardzo dobra, a podkreślenie pasma nie powoduje zmęczenia przy dłuższym słuchaniu. Góra ma sporo energii w połączeniu z gładką prezentacją przez większość czasu. Jeśli nagranie ma w sobie „iskrzące”, bardzo żywe momenty, w których wysokie dźwięki są na pierwszym planie Sonoro odtwarza je z odpowiednią miarą ich podkreślenia. Przekaz jest przestrzenny i dość naturalny, ale nie pozbawiony mocy potrafiącej szybko się pokazać, a następnie znowu nieco ukryć. Szeroka scena dźwiękowa, jaką potrafi pokazać Stereo 2 zawdzięczamy głównie precyzji najwyższego pasma. Dzięki temu radiowe narracje są przyjemne w odsłuchu i pozbawione ostrych krawędzi, a gdy pojawi się ochota na muzykę z dużą ilością wysokich dźwięków system sprosta zadaniu bez wysiłku. Jak na tak kompaktowe urządzenie instrumenty brzmią bardzo naturalnie – skrzypce czy fortepian mają odpowiednią ilość szczegółów i wspominaną kilkukrotnie głębię brzmienia. Podsumowując górne pasmo można śmiało stwierdzić, że Sonoro wywiązało się bardzo dobrze z trudnego zadania, dzięki czemu muzyka brzmi bardzo przyjemnie. Umiejętnie wyważono ilość detali z jednoczesnym brakiem przerysowania, które byłoby niekorzystne w wielu gatunkach muzyki. Stereo 2 to bardzo uniwersalne urządzenie pod kątem słuchanego repertuaru.

Podsumowanie

Marka Sonoro potrafi naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Model Stereo 2 jest potwierdzeniem, że niemal zawsze można ulepszyć coś, co już jest dobre. Kompaktowe rozmiary urządzenia sprzyjają małym mieszkaniom, a system zmieści się nawet na niewielkiej półce. Przemyślana konstrukcja sprawia, że pomieszczenie jest bardzo dobrze wypełnianie fantastycznym dźwiękiem. Jego jakość i generowana przestrzeń szczerze zaskakuje. Obie cechy są nieproporcjonalne do rozmiarów Stereo 2. O wszechstronność zadbano poprzez dodanie wejść audio oraz połączeń bezprzewodowych. Możliwość odsłuchu radia DAB+ jest również ogromnym plusem dla wielbicieli różnych audycji i newsów. Odświeżone Sonoro to produkt, który możemy szczerze zarekomendować! Warto posłuchać tego urządzenia przynajmniej raz – prawdopodobnie zostanie z użytkownikiem na dłużej.

Sonoro Stereo 2

Jeśli masz ochotę przekonać się o jakości produktów marki Sonoro oraz innych głośników bezprzewodowych i mini-systemów stereo, serdecznie zapraszamy do jednego z naszych salonów! Dysponujemy szeregiem fantastycznych urządzeń od znanych marek oraz naszymi ekspertami. Pomożemy wybrać sprzęt zgodnie z Twoimi upodobaniami. Zapraszamy!

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: