Poprzedni
Następny

Seria DB – nowa linia subwooferów Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins prezentuje nowe subwoofery. Serię DB tworzą trzy modele: DB1D, DB2D i DB3D. Opracowane tak, aby zapewniały niesamowicie mocny, sprężysty i precyzyjny bas, są jednocześnie najmocniejszymi aktywnymi subwooferami w historii Bowers & Wilkins. Najnowsze subwoofery wykorzystują przetworniki niskotonowe z membranami Aerofoil – to konstrukcja znana z flagowej serii kolumn głośnikowych 800 Diamond.

Seria DB to wyjątkowa linia subwooferów w całej gamie Bowers & Wilkins – najbardziej zaawansowana i najlepiej brzmiąca. Tworzą ją trzy modele: flagowy DB1D, DB2D oraz kompaktowy DB3D. Każdy z nich bazuje na osiągnięciach zdobytych podczas opracowywania przełomowego subwoofera DB1, a dodatkowo wykorzystuje nową cyfrową technologię i zaawansowane rozwiązania materiałowe. Przykładem są m.in. membrany Aerofoil, opracowane dla utytułowanych kolumn głośnikowych z serii 800 Diamond.

Bowers & Wilkins DB1D Black

Wszystkie trzy modele wyróżniają się potężną mocą, która w DB1D sięga niesamowitych 2000 W. Każdy z subwooferów wyposażony jest także w dwa symetrycznie rozmieszczone naprzeciwko siebie przetworniki. Głośniki pracują w niezwykle sztywnych obudowach. Rozwiązanie to ogranicza do absolutnego minimum zniekształcenia i pozwala uzyskać głęboki, precyzyjny bas. W efekcie modele z serii DB gwarantują najlepsze brzmienie w swojej klasie.

W uzyskaniu doskonałego dźwięku pomagają głośniki z membranami Aerofoil. Dzięki swojej niewielkiej wadze i niesamowitej sztywności są dużo bardziej odporne na zginanie niż konwencjonalne membrany. Zalety te przekładają się na niesamowicie precyzyjny, dobrze kontrolowany bas. Subwoofer DB2D wyposażony jest w membrany takie same jak te stosowane we flagowej kolumnie głośnikowej z serii 800 Diamondmodelu 800 D3. Najbardziej zaawansowana konstrukcja, DB1D, wykorzystuje potężny 12-calowy przetwornik z największą membraną Aerofoil w historii Bowers & Wilkins.

Bowers & Wilkins DB2D Rosenut

Największy z subwooferów serii DB jest także najmocniejszym aktywnym modelem w historii Bowers & Wilkins. Ze swoim wzmacniaczem dostarczającym aż 2000 W model ten wyróżnia się ogromnymi rezerwami mocy i niesamowitym potencjałem. W DB2D i DB3D pracują 1000-watowe wzmacniacze, które mimo swoich niebagatelnych możliwości zachowują kompaktową formę.

W każdym z subwooferów z serii DB projektanci wykorzystali rozwiązanie opracowane dla kultowego modelu PV1 i sprawdzone w subwooferze DB-1. Zastosowanie dwóch rozmieszczonych naprzeciwko siebie przetworników znacząco redukuje wibracje obudowy i zapewnia czyste, precyzyjne brzmienie. Pozwala to uzyskać wyśmienity, pozbawiony podkolorowań bas.

Znaczący udział w zachowaniu naturalnego dźwięku ma również nowy przedwzmacniacz. To dzięki niemu potężny bas zawsze dostarczany jest na optymalnym poziomie. Funkcje Dynamic EQ i Room EQ, opracowane specjalnie dla serii DB, umożliwiają precyzyjne dopasowanie charakterystyki subwooferów do akustyki pomieszczenia.

Bowers & Wilkins DB3D White

Wysoki poziom zaawansowania technicznego serii DB idzie w parze z łatwością konfiguracji i obsługi. Specjalna aplikacja dla urządzeń mobilnych z systemem iOS lub Android zawiera m.in. wskazówki związane z instalacją i konfiguracją subwooferów, a przy tym nie wymaga stosowania mikrofonu. Aplikacja ta może być także wykorzystywana do sterowania basem i wyboru trybów odtwarzania oraz pomaga rozwiązywać ewentualne problemy.

Najnowsze subwoofery zapewniają również odpowiednią elastyczność w zakresie podłączania do innych urządzeń audio. Idealne podczas współpracy z kolumnami głośnikowymi z flagowej serii 800 Diamond, równie dobrze sprawdzają się w połączeniu z serią CM lub innymi kolumnami głośnikowymi. Wszystkie trzy modele dostępne są w trzech wersjach wykończeniowych: fortepianowej czerni, białej satynie oraz naturalnym drewnie różanym.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: