Poprzedni
Następny

AudioQuest NightOwl Carbon – słuchawki dla miłośników pięknego dźwięku

NightOwl Carbon to wokółuszne słuchawki zamknięte, które wyznaczają nowy standard jakości dźwięku i komfortu użytkowania. Bazując na doświadczeniach zdobytych podczas opracowywania modelu NightHawk, projektanci firmy AudioQuest stworzyli jeszcze bardziej zaawansowaną konstrukcję odpowiadającą na potrzeby wymagających miłośników muzyki.

 AudioQuest NightOwl

Pierwsze słuchawki firmy AudioQuest, model NightHawk, wskazały drogę rozwoju audiofilskich słuchawek. Łącząc niezrównany komfort, najnowocześniejsze wzornictwo i naturalnie piękny dźwięk stały się ulubionym modelem dla profesjonalistów i fanów doskonałego brzmienia. NightOwl Carbon, wykorzystując sprawdzone materiały i rozwiązania techniczne, idą o krok dalej, wprowadzając kolejne udoskonalenia konstrukcyjne i akustyczne. W miejsce maskownic rozpraszających dźwięk AudioQuest zastosował nowatorskie rozwiązanie, które pozwoliło połączyć zalety słuchawek zamkniętych i półotwartych.

Ukryta pod okrągłym elementem znajdującym się w centralnej części nauszników, wentylacja biegnie wzdłuż krawędzi membran i wychodzi przez niewidoczny port, który stawia opór przepływającemu powietrzu. Dzięki temu, w przeciwieństwie do słuchawek ze szczelnymi obudowami, NightOwl przygotowany jest do łagodzenia wytwarzanego ciśnienia, umożliwiając przetwornikom swobodny ruch i gwarantując, że nawet w przypadku nagłych impulsów membrany szybko powracają do spoczynkowej pozycji – bez irytującego dzwonienia, oscylacji lub rezonansu. 50-milimetrowe membrany wykonane są z biocelulozy i zawieszone za pośrednictwem gumowego resora. Konstrukcja ta jest mocno zbliżona do sposobu budowy przetworników w kolumnach głośnikowych. Obudowy, podobnie jak w modelu NightHawk, wykonane są z tzw. ciekłego drewna – w pełni naturalnego materiału, uzyskanego z prawdziwego drewna i odzyskanego błonnika roślinnego. W porównaniu ze zwykłym plastikiem lub drewnem, „ciekłe drewno” ma dużo lepsze właściwości akustyczne.

AudioQuest NightOwl

Ponadto projektanci wprowadzili kilka ściśle powiązanych akustycznych, ergonomicznych i kosmetycznych udoskonaleń, z których każda dopełnia całość, dostarczając udoskonaloną wydajność przy jednoczesnym podniesieniu całościowego doświadczenia słuchacza. Zmodyfikowane elementy wewnętrzne, dzięki zaostrzonym tolerancjom, redukują „uciekanie” powietrza, polepszając przepływ powietrza i obniżając zniekształcenia. Ponadto projektanci zastosowali udoskonalone złącza z telluru miedzi (TeCu). Zastosowanie metalu o wysokiej czystości pozwoliło uzyskać gładszą powierzchnię, wyższą jakość powłoki, lepszy kontakt, a co za tym idzie mniejszy szum.

Słuchawki dostarczane są z dwoma zestawami wymiennych nauszników. Zwolennicy skórzanego wykończenia docenią zalety nakładek wykonanych z proteinowej skóry. Materiał ten szczelniej przywiera do głowy, dzięki czemu skuteczniej izoluje od hałasu i lekko wzmacnia przejrzystość sopranów. Z kolei zamszowe nakładki umożliwiają swobodniejszą wentylację uszu, co zapewnia maksymalny komfort użytkowania i nieznacznie redukuje ilość basu.

AudioQuest NightOwl

Ze skóry wykonany został także pasek nagłowny, który dzięki specjalnym przeszyciom nie tylko podwyższa komfort użytkowania, lecz także nadaje całości luksusowy wygląd i wrażenia estetyczne. Ponadto zastosowanie krótszego przewodu, o długości 1,3 m, ułatwia korzystanie ze słuchawek przy biurku lub z urządzeniami mobilnymi. Elastyczna, gładka izolacja zwiększa trwałość, ogranicza ryzyko splątania się i minimalizuje efekt mikrofonowy. Ponadto projektanci dyskretnie wkomponowali w przewód mikrofon i przyciski umożliwiające sterowanie smartfonami, pozwalając odbierać połączenia telefoniczne i zarządzać odtwarzaniem muzyki (start/pauza/przeskakiwanie pomiędzy utworami) bez pogarszania jakości dźwięku. Wysoką jakość wykończenia i luksusowy charakter słuchawek podkreśla błyszczące wykończenie metaliczne w kolorze karbonu. Model NightOwl Carbon dostarczany jest wraz ze specjalnym etui z mikrofibry. Można w nim umieścić słuchawki i akcesoria, aby zabezpieczyć je na czas podróży.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: