Poprzedni
Następny

Nowe amplitunery sieciowe i głośniki Yamaha: R-N800A, R-N1000A, NS-600A i NS-800A

Oferta urządzeń marki Yamaha poszerzyła się o cztery nowe komponenty Hi-Fi: dwa sieciowe amplitunery stereo – R-N800A i R-N1000A – oraz dwie pary kolumn głośnikowych – NS-600A i NS-800A. R-N800A to długo wyczekiwany następca cenionego modelu R-N803D, natomiast model „oczko wyżej” - R-N1000A - nie ma bezpośredniego poprzednika. Wraz z modelem R-N2000A tworzą obecnie silny zespół stereofonicznych amplitunerów z pełnym wsparciem dla tzw. „nowych mediów”. Najnowsze konstrukcje po raz pierwszy zostały zaprezentowane na tegorocznych targach High End w Monachium, a nowe amplitunery Yamaha są już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

yamaha rn 800a, yamaha rn-800a, yamaha rn800a, yamaha r-n 800a, yamaha rn 800, rn 800a yamaha, rn800a

Koncepcja True Sound

Nowe modele powstały zgodnie z ideą True Sound firmy Yamaha, która odnosi się nie tylko do sprzętu audio czy audio-wideo tego producenta, ale także do wszystkich narzędzi, które służą do tworzenia i odtwarzania dźwięku. Wszystko po to, aby zachować odpowiedni balans tonalny, dynamikę i przestrzeń, a tym samym zapewnić naturalne brzmienie i wzbudzić emocje u słuchaczy.

R-N800A, R-N1000A, N-S600A i N-S800 – nowe amplitunery sieciowe i głośniki Yamaha

R-N800A i R-N1000A – wszechstronne amplitunery stereo

Amplitunery stereofoniczne Yamaha R-N800A i R-N1000A zapewniają przyjemność słuchania muzyki, wprowadzając nowe rozwiązania na miarę ery streamingu. Pełnymi garściami czepią z rozwiązań pierwszy raz opracowanych na potrzeby modelu R-N2000A.

Te inspiracje widać również w wyglądzie obu amplitunerów – nie da się ukryć, że stanowią spójne uzupełnienie portfolio japońskiego producenta. Oba urządzenia gwarantują więc dostęp do różnorodnych serwisów streamingowych – m.in. Spotify, Amazon Music, Tidal, Deezer czy Qobuz – i umożliwiają korzystanie z materiałów audio wysokiej rozdzielczości. Nowe modele są kompatybilne także z AirPlay 2 i autorskim systemem multiroom Yamaha MusicCast, który pozwala bezprzewodowo przesyłać dźwięk pomiędzy urządzeniami rozmieszonymi w całym domu.

Yamaha R-N800A i Yamaha R-N1000A obsługują również technikę automatycznej kalibracji warunków akustycznych pomieszczenia YPAO (Yamaha Parametric Room Acoustic Optimiser). Rozwiązanie to zostało zoptymalizowane pod kątem nowych amplitunerów, aby zapewnić idealne środowisko odsłuchowe – tak jakbyś znajdował się w profesjonalnym pomieszczeniu odsłuchowym. YPAO™ posiada precyzyjny korektor, który wykonuje dokładną kalibrację z uwzględnieniem 192 kHz / 64-bitowej rozdzielczości dźwięku.

yamaha r-n1000, yamaha rn 1000 a, r-n1000

Wyższy model R-N1000A wyposażony został dodatkowo w złącze HDMI ARC, dzięki czemu możesz podłączyć urządzenie do telewizora i sterować odtwarzaniem dźwięku za pomocą jednego pilota do TV. Ponadto konstrukcja obudowy R-N1000A została dodatkowo wzmocniona, m.in. przez grubą płytę tłumiącą, co eliminuje wszelkiego rodzaju wibracje, które mogłyby negatywnie wpłynąć na dźwięk.

Projektanci zastosowali też wysokiej klasy komponenty audio, takie jak wykonany na zamówienie transformator mocy, kondensatory blokowe, pozłacane terminale głośnikowe czy jednopunktowy system uziemienia, dzięki czemu R-N1000A jest w stanie swobodnie dostarczyć nieprzekłamany sygnał audio.

NS-600A i NS-800A – stylowe kolumny podstawkowe

Yamaha zaprezentowała również nowe 2-drożne podstawkowe kolumny głośnikowe – modele NS-600A i NS-800A wykończone w eleganckiej fortepianowej czerni. Japoński producent bazował na bogatym doświadczeniu w produkcji instrumentów muzycznych, w tym fortepianów, łącząc ten aspekt z najnowszymi technologiami dostępnymi w sprzęcie audio. Ponadto tak samo, jak w przypadku nowych amplitunerów widać tu silną wizualną, ale i techniczną inspirację flagowym modelem podłogowym NS-2000A.Yamaha N-S600A

W przetwornikach znalazła się membrana Harmonious Diaphragm™ wykonana z mieszanki materiału o nazwie Zylon® (cechującego się doskonałą szybkością reagowania i minimalnym rozproszeniem wewnętrznym) oraz świerku, który używa się w płytach rezonansowych fortepianów i jest niezbędny do zapewnienia odpowiedniej emisji dźwięku. W efekcie harmonie dźwięku są wyraźniejsze, a muzyka staje się piękniejsza i bogatsza o detale.

Obudowy kolumn zostały opracowane pod kątem optymalizacji dynamiki, w związku z czym Yamaha opierała się na najnowocześniejszych technologiach projektowania głośników. Producent korzystał tez z wibrometrów laserowych i zaawansowanej analizy FEM, czyli tzw. metody elementów skończonych. Poprzeczna część obudowy została optymalnie wzmocniona, pozwalając nowym kolumnom na tworzenie szerokiej sceny dźwiękowej i skuteczne przenoszenie niskich częstotliwości.

ns-800a yamaha

Mniejsze kolumny Yamaha NS-600A wyposażone są w 13 cm woofer, natomiast w większym modelu Yamaha NS-800A znalazł się 16 cm przetwornik nisko-średniotonowy.

Nowe amplitunery Yamaha – gdzie je kupić?

Nowe amplitunery Yamaha są już dostępne w ofercie tophifi.pl, a także w salonach stacjonarnych Top Hi-Fi & Video Design. Dostępni na miejscu #EksperciDobregoBrzmienia pomogą Ci w przetestowaniu wybranego modelu i odpowiedzą na wszystkie pytania związane z oferowanym sprzętem.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: