Poprzedni
Następny

Pomysły na atrakcyjny prezent dla dziecka

Maj jest miesiącem, w którym wielu z nas intensywnie poszukuje prezentu dla dziecka. Okazji do tego jest przynajmniej kilka. Jedną tych wyjątkowych jest Pierwsza Komunia Święta. Choć w tym dniu, niezwykle ważnym w życiu młodego człowieka, prezenty są jedynie dodatkiem, to często stanowią istotny element rodzinnej uroczystości. Kolejnym powodem, aby już wcześniej rozpocząć poszukiwania prezentów dla naszych milusińskich jest Dzień Dziecka. Warto więc dobrze przemyśleć swoje zakupy. Jesli zastanawiasz się co wybrać, sprawdź nasze pomysły na prezent.

https://www.tophifi.pl/pomysly-na-prezent

Wśród prezentów na wspomniane okazje dużą popularnością cieszą się różnego typu urządzenia elektroniczne. Oprócz rozmaitych smart-gadżetów, hulajnóg elektrycznych, konsol czy innych sprzętów multimedialnych, atrakcyjnym upominkiem będzie sprzęt audio. Dzięki niemu możemy pokazać dziecku piękno muzyki. Odpowiednio dobrane urządzenie pomoże, już na początku przygody dźwiękiem hi-fi, kształcić słuch i gust muzyczny młodego użytkownika. Nie bez znaczenia są przy tym także jakość wykonania i design sprzętu, który może być doskonałą ozdobą pokoju dziecięcego.

Poszukując prezentu warto wziąć pod uwagę m.in. słuchawki. Ten kompaktowy sprzęt audio przyda się dziecku zarówno w podróży, jak i w domu. Również w tym wypadku wzornictwo sprzętu i jakość wykonania nie są bez znaczenia. Słuchawki dla młodego melomana powinny charakteryzować się nie tylko dobrym brzmieniem, ale też solidną konstrukcją, która zapewni trwałość i komfort użytkowania urządzenia przez długi czas.

Wygodne słuchawki bezprzewodowe

Szczególnie atrakcyjne dla młodego użytkownika mogą okazać się kompaktowe modele bezprzewodowe. Wśród nich polecamy uwadze m.in. model True Wireless Yamaha TW-E3B. Wykorzystuje on rozwiązanie Listening Care, które pozwala zadbać o słuch użytkownika. Dzięki niemu, nawet przy stosunkowo cichym słuchaniu, możemy cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem, jednocześnie przyjaznym dla uszu.

YAMAHA TW-E3B

Słuchawki dla miłośnika gier

Atrakcyjnym prezentem, zwłaszcza dla posiadacza konsoli lub komputera, mogą okazać się słuchawki gamingowe. Są to z reguły konstrukcje nauszne, które zapewniają wysokiej jakości dźwięk z gier, ale także gwarantują komfortowe użytkowanie i dobrą komunikację online ze znajomymi. Przykładem takich modeli są Audeze Penrose (przeznaczone do współpracy z PlayStation 4, PlayStation 5, PC i Mac Bookiem) oraz Audeze Penrose X (opracowane z myślą o współpracy z Xbox One, Xbox Series X oraz PC). Obydwa modele dla graczy Łączą wykorzystują zaawansowany rozwiązania techniczne z wygodą, a przy tym charakteryzują się bogatą funkcjonalnością.

Słuchawki z aktywną redukcją szumu

Zarówno wśród kompaktowych słuchawek True Wireless, jak i dużych modeli nausznych nie brakuje konstrukcji wyposażonych w aktywną redukcję hałasu. Zaawansowany system ANC wykorzystują np. słuchawki Bowers & Wilkins PI5. Jest to całkowicie bezprzewodowy model dokanałowy, który perfekcyjnie łączy stylowe wzornictwo z bogactwem dostępnych funkcji. Dla dziecka bardzo istotnym elementem będzie tu m.in. wygodny w obsłudze dotykowy panel sterowania.

Z kolei wśród słuchawek nausznych z aktywną redukcją hałasu polecamy sprawdzić model Positive Vibration XL ANC firmy House of Marley. Duże nauszniki z poduszkami wypełnionymi miękką pianką zapewniają komfortowe noszenie także przez młodszych użytkowników. Jeśli design tych słuchawek szczególnie Ci się spodobał, ale nie potrzebujesz funkcji ANC w słuchawkach dla dziecka, wówczas wartym uwagi będzie model Positive Vibration XL.

house-of-marley-positive-vibration-xl-anc

Sprzęt audio do dziecięcego pokoju i nie tylko

Waszej uwadze polecamy także różnego rodzaju głośniki – od mobilnych konstrukcji, które młody miłośnik dobrego brzmienia może zabrać ze sobą na piknik czy rodzinną wycieczkę w plener, po większe modele zasilane sieciowo czy nawet gotowe zestawy głośnikowe. Kolumny aktywne doskonale sprawdzą się m.in. do nagłośnienia telewizora czy laptopa, a więc urządzeń, które w wielu pokojach dla dzieci i młodzieży są często spotykanym wyposażeniem. Przykładem takiej konstrukcji są głośniki bezprzewodowe Audio Pro A26. Zostały one wyposażone w Bluetooth, Wi-Fi, złącze optyczne, wejście HDMI, a także wejście analogowe jack 3,5 mm. Mają więc wszystko, czego potrzeba do bezprzewodowej lub przewodowej współpracy różnorodnymi źródłami dźwięku.

house-of-marley-positive-vibration-xl-anc

Wbrew pozorom, ciekawym upominkiem dla młodego melomana, może okazać się gramofon. Na początek przygody z analogowym brzmieniem wystarczający będzie niedrogi, w pełni automatyczny model, którego obsługa nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującemu adeptowi sprzętu hi-fi. Takim właśnie urządzeniem jest gramofon Audio-Technica AT-LP3.

Audio-Technica ATH-LP3

Wymienione tutaj modele tylko niewielka część z obszernej listy naszych prezentowych propozycji dla młodych miłośników dobrego brzmienia. Więcej wartych uwagi urządzeń w dobrych cenach znajdziesz na stronie internetowej tophifi.pl i w salonach sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: