Poprzedni
Następny

Panorama 3 – nowy soundbar „all in one” Bowers & Wilkins

Renomowana brytyjska marka audio Bowers & Wilkins zaprezentowała swój najnowocześniejszy soundbar Panorama 3. Nowy model to kompletne rozwiązanie dźwiękowe „all in one”, które oferuje wciągający, wypełniający pomieszczenie dźwięk podczas odtwarzania filmów, seriali, gier i ulubionej muzyki – a to wszystko przy jednoczesnym wsparciu formatów Dolby Atmos i Dolby TrueHD.

Soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3

Bogate dziedzictwo w dźwięku filmowym

Od ponad 40 lat artyści, kompozytorzy i studia nagrań na całym świecie ufają kolumnom głośnikowym Bowers & Wilkins, które pomagały im w tworzeniu ścieżek dźwiękowych do filmów kształtujących całe pokolenia. Od klasyków jak „Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi” i „Poszukiwacze Zaginionej Arki”, po takie kinowe hity jak „Władca Pierścieni” i „Avengers”, głośniki Bowers & Wilkins odegrały istotną rolę w powstawaniu tych ikonicznych ścieżek dźwiękowych.

Tak więc, można być spokojnym o wspaniałą jakość dźwięku soundbara Panorama 3, gdy nad jego projektem czuwał ten sam zespół inżynierów Bowers & Wilkins, który odpowiada także za opracowanie cenionych kolumn głośnikowych. Teraz będziesz mógł doświadczyć wszystkich filmów, programów telewizyjnych i muzyki tak jak powinny być słyszane.

Soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3

„Cieszymy się, że możemy zaprezentować nową generację Panoramy – model Panorama 3 – a zarazem pierwszy nasz soundbar z Dolby Atmos. Łączy on w sobie wydajność i rodowód produktów Bowers & Wilkins z eleganckim wzornictwem i łatwą obsługą. Jestem pewna, że nasi fani pokochają to wiodące w swojej klasie połączenie wypełniającego pomieszczenie dźwięku i wszechstronnych funkcji” – powiedziała Stephanie Willems, prezes marki Bowers & Wilkins.

Sprawdzone fundamenty

Brytyjski producent audio Bowers & Wilkins w 2009 roku wprowadził na rynek swój pierwszy soundbar – model Panorama. Nazwany tak został w hołdzie dwóm kultowym technologiom filmowym ze złotej ery kina – Panavision i Cinerama, definiując nową koncepcję w konstrukcji soundbarów.

W przeciwieństwie do konkurencji, Panorama miała być produktem premium: bezkompromisowym, oferującym najlepszą w swojej klasie jakość dźwięku z pojedynczej konstrukcji, bez konieczności sięgania po dodatkowy subwoofer czy głośniki efektowe.

W 2013 usprawniono te udane pierwotne założenia, czego efektem była Panorama 2 – ulepszona generacja soundbara, która zawierała zmodernizowane przetworniki zapewniające jeszcze lepszy dźwięk oraz wejścia HDMI ułatwiające łączność z telewizorem.

Nowa Panorama 3 bazuje na sprawdzonym dziedzictwie swoich dwóch poprzedników. Podobnie jak tamte modele, została zaprojektowana tak, aby oferować doskonały dźwięk z jednej eleganckiej obudowy, bez potrzeby stosowania zewnętrznych komponentów.

Kompaktowe wymiary (65 x 140 x 1210 mm – W x G x S) sprawiają, że Panorama 3 jest niezwykle łatwa w instalacji i świetnie integruje się z nowymi telewizorami. Pomimo niewielkich rozmiarów, urządzenie dostarcza potężny, wypełniający pomieszczeni dźwięk, co jest wynikiem zastosowania aż 13 przetworników rozmieszczonych w konfiguracji 3.1.2.

Wciągający dźwięk przestrzenny

Panorama 3 jest pierwszym soundbarem Bowers & Wilkins, który współpracuje z formatem dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Model ten obsługuje także Dolby TrueHD – zaawansowany format wielokanałowej, bezstratnej kompresji dźwięku. Dzięki temu możesz liczyć na niezwykle czysty, realny dźwięk zarówno w filmach, jak i serialach.

Soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3

Do uzyskania fantastycznego dźwięku inżynierowie Bowers & Wilkins zastosowali aż 13 przetworników: sześć 50-mm nisko-średniotonowych, trzy 19-mm tytanowe kopułki wysokotonowe oraz parę niskoprofilowych głośników basowych o średnicy 100 mm. Całość uzupełniają dwie 50-mm jednostki odpowiedzialne za Dolby Atmos zaprojektowane z myślą o doskonałej współpracy z przestrzennymi ścieżkami dźwiękowymi. Moc wyjściowa soundbara wynosi imponujące w swojej klasie 400 W.

Plug and plug

Instalacja i konfiguracja modelu Panorama 3 są niezwykle łatwe. Zależnie od preferencji soundbar można umieścić na szafce od telewizora lub zamontować na ścianie, w czym pomaga dołączony do zestawu metalowy uchwyt ścienny.

Soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3

Następnie wystarczy podłączyć urządzenie do TV za pomocą przewodu HDMI eARC, aby cieszyć się angażującym dźwiękiem i obsługą szerokiej gamy formatów audio. Pozwoli to również udostępnić dźwięk z innych podłączonych do telewizora źródeł, np. dekodera lub konsoli do gier, a całością można zarządzać za pomocą pilota zdalnego sterowania do telewizora. W przypadku starszych telewizorów dostępne jest również optyczne wejście cyfrowe.

Przesyłanie strumieniowe w wysokiej rozdzielczości

Wewnątrz urządzenia znalazła się podobna platforma strumieniowa, którą można znaleźć w bezprzewodowym głośniku Bowers & Wilkins Zeppelin. Dzięki temu w niedalekiej przyszłości będzie można wzbogacić soundbar o nowe funkcje, jak m.in. obsługa platformy multiroom.

Panorama 3 może pochwalić się również licznymi funkcjami sieciowymi. Urządzenie wyposażone jest w zintegrowane sterowanie głosowe Amazon Alexa oraz technologie AirPlay 2 i aptX Adaptive Bluetooth, dzięki czemu użytkownicy systemów iOS i Android mogą przesyłać do niego strumieniowo ulubioną muzykę z urządzeń mobilnych.

Soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3

Użytkownicy Spotify mogą z kolei korzystać z wygodnej funkcji Spotify Connect, która zapewnia zarówno wysoką jakość dźwięku, jak i bezproblemową obsługę. Ponadto za pomocą autorskiej aplikacji można uzyskać dostęp do wielu serwisów streamingowych, takich jak m.in. Deezer, Last.fm, Qobuz, Soundcloud, Tidal czy TuneIn, zapewniając bezprzewodowe słuchanie muzyki w wysokiej rozdzielczości.

Cena i dostępność

Soundbar Panorama 3 dostępny będzie w salonach Top Hi-Fi & Video Design już pod koniec marca. Poglądowa cena urządzenia to 4799 zł.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: