Poprzedni
Następny

„Oczywiste” brzmienie i wielobarwny bas – test słuchawek Audio-Technica ATH-AWKT

Redakcja magazynu „Hi-Fi i Muzyka” wzięła na warsztat jedne z topowych nausznych słuchawek marki Audio-Technica – ATH-AWKT. W konstrukcji tego modelu wykorzystano heban, który słynie ze swoich właściwości akustycznych. Czy zdaniem redaktorów „pisma audiofila i melomana” słuchawki ATH-AWKT są rzeczywiście tak wyjątkowe, na jakie wyglądają?

Fot. Audio-Technica

Uwagę redakcji magazynu „Hi-Fi i Muzyka” zwróciło już samo opakowanie, w którym dostarczane są słuchawki ATH-AWKT, a także charakterystyczne drewno wykorzystywane w konstrukcji tego modelu:

„O tym, że mamy do czynienia z produktem luksusowym, można się przekonać jeszcze przed rozpakowaniem japońskiego flagowca. Pudełko ma bowiem wielkość… sporego głośnika na podstawkę. W środku, oddzielone styropianowymi dystansami, znajduje się kolejne pudło, a dopiero w nim duża drewniana szkatułka ze słuchawkami. ATH-AWKT, jak na królewski produkt przystało, spoczywają w niej otoczone miękkimi gąbkami i jedwabiem”.

„Słuchawki są duże, ciężkie i w pełni zasługują na miano flagowego produktu firmy z 60-letnim stażem. Swą wyjątkowość zawdzięczają bardzo dużym muszlom z egzotycznego hebanu pasiastego kokutan, od którego zresztą pochodzi ich przydomek”.

Fot. Audio-Technica Słuchawki ATH-AWKT

W tym fachowym czasopiśmie branżowym nie mogło zabraknąć opinii o brzmieniu topowego modelu firmy Audio-Technica. Tak redaktor magazynu „Hi-Fi i Muzyka” scharakteryzował ten aspekt słuchawek ATH-AWKT:

„Czy można jednym słowem opisać brzmienie flagowej Audio-Techniki? Owszem, najbardziej pasuje słowo „oczywiste”. W brzmieniu japońskich słuchawek nie ma nic na siłę, żadnej sztuczności, a jednocześnie niczego w nim nie brakuje. Instrumenty wypadają naturalnie, prawdziwie, w sposób oczywisty i oczekiwany. Po dziesiątkach testowanych słuchawek czułem się, jakbym wrócił do domu z dalekiej podróży, pełnej egzotycznych wrażeń.”

Fot. Audio-Technica

Redakcja zwróciła też uwagę na wyjątkowy sposób przetwarzania dźwięku, w tym m.in. niskich tonów przez słuchawki Audio-Technica:

„Solidną podstawę każdego nagrania buduje wielobarwny bas, wolny od modnego obecnie turbodoładowania. W jazzie sekcja rytmiczna ma prawidłowe rozmiary, a szczegółowość i nasycenie składowymi ułatwiają śledzenie gry kontrabasistów”.

Pełny test modelu ATH-AKWT znajdziecie w numerze 6/2021 magazynu „Hi-Fi i Muzyka”.

Aby osobiście przekonać się jak brzmią jedne z najlepszych słuchawek w ofercie firmy Audio-Technica zapraszamy do salonu sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design na odsłuchy modelu ATH-AWKT. Obecni tam fachowi doradcy pomogą w ich przeprowadzeniu i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z testowanym sprzętem.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: