Poprzedni
Następny

Nowe wkładki gramofonowe Audio-Technica

Projektująca i produkująca ręcznie wkładki gramofonowe od 1962 r., Audio-Technica wprowadziła do sprzedaży swoją nową serię VM95, którą tworzą przystępne cenowo modele MM z podwójnym ruchomym magnesem (dual Moving Magnet). Opierając się na bogatym dziedzictwie i doświadczeniu firmy, wszystkie sześć nowych wkładek ma taką samą konstrukcję obudowy, aby umożliwić łatwą wymianę i dalsze udoskonalenie dowolnego rodzaju igły AT-VMN95. Opracowana w Japonii 38 lat temu, ta nowa seria obejmuje także nową generację cenionej na całym świecie wkładki AT95E, uznawanej przez wielu użytkowników i specjalistów za najlepszą podstawową wkładkę wszech czasów.

Audio Technica seria VM95

Łącząc doskonałe możliwości analogowe w przystępnej cenie, nowa konstrukcja serii VM95 pozwala także na łatwą instalację lub wymianę dzięki gwintowanym otworom w obudowie wkładek, pozwalając mocować je do główki lub integralnego ramienia za pomocą dwóch śrub (bez nakrętek).

Seria stereofonicznych wkładek dual MM VM95

AT-VM95C z igłą ze szlifem stożkowym

Podstawowy model serii wyposażony w igłę ze szlifem stożkowym 0,6 mil i udoskonalony w stosunku do poprzedników AT91 i AT91R. Wkładka oferuje lepsze właściwości brzmieniowe dzięki zastosowaniu aluminiowego wspornika i konstrukcji cewki zapewniającej wyższe napięcie wyjściowe (4 mV).

Audio Technica AT-VM95C

AT-VM95E z igłą z wklejaną, diamentową końcówką o szlifie eliptycznym

Zastępując legendarną wkładkę AT95E, AT-VM95E wyróżnia się udoskonalonym poziomem wyjściowym, zakresem dynamiki, pasmem przenoszenia i odpowiedzią impulsową. Aluminiowy wspornik i igła z wklejaną, diamentową końcówką szlifem eliptycznym 0,3 x 0,7 mil zapewniają znakomitą jakość dźwięku. Zastosowanie nowej konstrukcji cewki pozwoliło zwiększyć napięcie wyjściowe (4 mV) w porównaniu z poprzednimi modelami AT95E i AT95EX.

Audio Technica AT-VM95E

AT-VM95EN z pełną końcówką igły o szlifie eliptycznym

Audio-Technica AT-VM95EN jest zaawansowaną wkładką gramofonową z pełną igłą diamentową ze szlifem eliptycznym. Konstrukcja igły, będąca jednym kawałkiem diamentu z okrągłym trzpieniem umieszczonym we wsporniku, tworzy lżejszy i sztywniejszy system napędowy niż diamentowa końcówka wklejana w okrągły tytanowy wspornik, jak w przypadku wkładki AT-VM95E. Zastosowanie pełnego diamentu ma swoje odzwierciedlenie w cenie, ale jakość odwzorowania dźwięku jest znacznie wyższa. W szczególności dotyczy to wierności brzmienia wysokich tonów oraz jakości odpowiedzi impulsowej.

Audio Technica AT-VM95EN

AT-VM95ML z igłą ze szlifem liniowym Microlinear

AT-VM95ML jest jedną z najbardziej wyrafinowanych wkładek gramofonowych z nowej serii VM95 Audio-Techniki. Model ten wyposażony został w pełną igłę diamentową ze szlifem mikroliniowym. Zastosowanie tego szlifu pozwala dwukrotnie zwiększyć żywotność igły. Ponadto liniowy styk igły minimalizuje „wewnętrzne zniekształcenia rowka”, a także zapewnia szerszą odpowiedź częstotliwościową i zwiększa do maksimum rozdzielczość w zakresie średnich i wysokich tonów.

Audio Technica AT-VM95ML

AT-VM95SH z igłą ze szlifem liniowym Shibata

AT-VM95SH jest najbardziej zaawansowaną wkładką gramofonową z nowej serii VM95. Ten flagowy model wyposażony został w pełną igłę ze szlifem Shibata, który jest ceniony w szczególności przez najbardziej wymagających użytkowników płyt winylowych. Igła Shibata sprawia, że średnie i niskie tony są mocne i bogate.

Audio Technica AT-VM95SH

AT-VM95SP do płyt SP 78 obr./min.

Zaprojektowana specjalnie dla płyt SP, z dwoma wyjściami zbalansowanymi, wkładka ta wykorzystuje stożkową igłę 3 mil i aluminiowy wspornik. Rozwiązanie to pozwala specjalistom od archiwizacji korzystać z prawej lub lewej strony rowka.

Audio Technica AT-VM95SP

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: