Poprzedni
Następny

Nowe komponenty stereo Hegla – przedwzmacniacz P30A i wzmacniacz mocy H30A

Hegel zaprezentował dwa nowe produkty: przedwzmacniacz P30A i wzmacniacz mocy H30A, które zastępują referencyjne modele P30 i H30. Najnowsze urządzenia mogą pochwalić się odmienioną konstrukcją i znacznie poprawionymi właściwościami brzmieniowymi, wyznaczając na nowo punkt odniesienia dla tego, co może osiągnąć elektronika norweskiej marki.

Nowe komponenty stereo Hegla – przedwzmacniacz P30A i wzmacniacz mocy H30A

Projektanci wyposażyli oba modele w pojedynczą parę tranzystorów FET, których idealne dopasowanie sprawia, że dźwięk jest gładki i czysty, bez kompromisów w zakresie szczegółów. Zastosowano także opatentowaną przez firmę Hegel technologię Sound Engine, która aktywnie monitoruje sygnał muzyczny pod kątem zakłóceń i koryguje zniekształcenia intermodulacyjne.

Przedwzmacniacz P30A

Przedwzmacniacz Hegel P30A

P30A to w pełni zbalansowany przedwzmacniacz, w którym dbałość o szczegóły jest czymś naprawdę wyjątkowym. Hegel nadał mu przydomek „Dyrygent”, ponieważ jego zadaniem jest prowadzenie wzmacniacza mocy za pomocą sygnału, który ma pozostać jak najbardziej wierny muzyce. Z opanowaniem i kontrolą przekazuje wszystkie szczegóły, wspaniałość, uczucia i złożoność każdego utworu muzycznego.

Dzięki licznym wejściom i wyjściom analogowym P30A zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagającego stereofonicznego kolekcjonera. Urządzenie wyposażono m.in. w wejścia zbalansowane (XLR), niezbalansowane (RCA), wejście 3,5-mm IR-direct oraz złącze wyjścia wyzwalającego 12V. W konstrukcji znalazło się również złącze umożliwiające integrację przedwzmacniacza z systemami kina domowego, które może funkcjonować także jako standardowe wejście analogowe.

Wewnętrzny układ został zaprojektowany w taki sposób, aby ścieżki sygnałowe wewnątrz przedwzmacniacza były jak najkrótsze, co ogranicza powstawanie zniekształceń spowodowanych interferencjami elektrycznymi. Aby jeszcze bardziej zminimalizować zniekształcenia, zredukowana została również liczba elementów elektrycznych, przez które przechodzi sygnał. Tym samym sygnał muzyczny przechodzi tylko przez dwa tranzystory i ultra niskoszumny tłumik głośności. 

Wszystko to przekłada się na niezwykle wszechstronny, niezwykle cichy i naturalnie brzmiący przedwzmacniacz, który może stać się sercem każdego systemu audio klasy high-end. Otrzymujesz prawdziwie genialnego przewodnika całej muzyki.

Wzmacniacz mocy H30A

Wzmacniacz mocy Hegel H30A

H30A jest referencyjnym wzmacniaczem mocy o przydomku „Orkiestra”. Zadaniem wzmacniacza jest przejęcie kontroli nad muzyką odtwarzaną przez dowolne głośniki i zapewnienie jej możliwie najlepszego brzmienia, a nie ma chyba bardziej wymagającej muzyki niż duży utwór orkiestrowy.

W trybie monofonicznym H30A dostarcza naprawdę zdumiewającą moc 1100 W przy 8 omach i jest całkowicie stabilny nawet przy obciążeniu 1-omowym. W zasilaczu wzmacniacza zastosowano dwa oddzielne transformatory toroidalne o mocy 1000 VA, zapewniające szybką reakcję i minimalizujące szum transformatora. Dzięki bankowi mocy złożonemu z kondensatorów o pojemności 270 000 μF wzmacniacz H30A jest w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającym utworem muzycznym przy dowolnej głośności, zawsze mając wystarczającą rezerwę mocy.

H30A może pracować zarówno jako monofoniczna, jak i stereofoniczna końcówka mocy – zależnie od tego jak model ten zostanie podłączony. Urządzenie jest wyposażone w wejścia zbalansowane (XLR) i niezbalansowane (RCA) oraz wejście wyzwalające 12 V. Aby zapewnić jak najlepsze połączenie, wzmacniacz H30A zawiera wysokiej jakości pozłacane zaciski głośnikowe. 

Inżynierom udało się stworzyć wzmacniacz, który z łatwością i autorytetem potrafi wysterować praktycznie wszystkie znane kolumny głośnikowe. Nigdy nie brzmi on w sposób wymuszony, a jedynie zrelaksowany i muzykalny. H30A jest liderem technologii wzmacniaczy Hegla. To wielka orkiestra, która ożywi dowolną muzykę w każdym miejscu.   

Dostępność

Nowe komponenty stereo Hegla najlepiej sprawdzają się razem, aczkolwiek mogą być też doskonałym dodatkiem do istniejącego już systemu audio. Premiera modeli P30A i H30A przewidziana jest na jesień br.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: