Poprzedni
Następny

NHK potwierdza – olimpiada w Tokio w jakości 8K

Tokyo 2020

Japoński nadawca publiczny, telewizja NHK potwierdziła, że transmisja z niektórych rozgrywek sportowych podczas olimpiady i paraolimpiady w Tokio będzie transmitowana w jakości 8K. To pierwsze tego typu wydarzenie medialne na skalę globalną.

Olimpiada w 8K – dyscypliny

Japończycy potwierdzili, że w najwyższej rozdzielczości będzie transmitowane siedem sportów olimpijskich oraz trzy sporty paraolimpijskie. Emocjami w najwyższej jakości będą się cieszyli kibice olimpijscy śledzący lekkoatletykę, badminton, piłkę nożną, judo, pływanie, tenis stołowy oraz siatkówkę. W rozdzielczości 8K emitowane będą zmagania paraolimpijskie w dziedzinie lekkoatletyki, badmintona oraz rugby na wózkach.

Ponadto, Japończycy będą transmitować ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich oraz paraolimpijskich w jakości 8K, po raz pierwszy wykorzystując przy tym helikopter wyposażony w kamerę tak wysokiej rozdzielczości.

Japońska telewizja światowym pionierem

Japońskie media zawsze wyznaczały światowe standardy technologiczne, bardzo często jako pierwsze wprowadzały nowości technologiczne. W grudniu 2019 roku NHK uruchomiło pierwszy na świecie kanał telewizyjny nadający w jakości 8K – NHK BS8K. Podczas inauguracji kanału, wyemitowano film 2001: Odyseja Kosmiczna, który specjalnie na tę okazję zdigitalizowano do rozdzielczości 8K we współpracy z Warner Bros. Film wybrano nieprzypadkowo, zarejestrowano go bowiem na 70mm taśmie filmowej.

Japończycy, oprócz klasycznych filmów na kanale NHK BS8K emitują realizacje koncertowe, które dzięki możliwości przenoszenia wielokanałowego dźwięku 22.2 dostarczają niespotykanych emocji muzycznych.

Oczywiście do odbioru sygnału 8K niezbędny jest telewizor obsługujący tak wysoką rozdzielczość.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: