Poprzedni
Następny

Netflix w maju: nowości, które warto zobaczyć

W końcu mamy upragnioną wiosenną pogodę, więc większość z nas pewnie spędza wiele wolnego czasu na świeżym powietrzu. W przerwach między grillowaniem warto jednak wrzucić na kino domowe kilka majowych propozycji od Netflix. Oto najciekawsze nowości!

NAD T 758 V3i

Pentawerat

,,Pentawerat’’ to nowy psychodeliczny serial komediowy, którego pomysłodawcą i jednocześnie odtwórcą aż ośmiu ról jest Mike Myers – człowiek znany jako najśmieszniejszy agent specjalny na świecie (,,Austin Powers”). Oznacza to mniej więcej, że możemy spodziewać się jazdy bez trzymanki. Tytułowy Pentawerat to tajemnicze stowarzyszenie pięciu mężczyzn, którzy wpływają na losy świata od czasu epidemii dżumy w XIV wieku, a zwariowany serial pokazuje ich ciężką pracę zza kulis.

Clark

Wiecie, skąd powstała nazwa syndromu sztokholmskiego? Nowa produkcja Netflix opowiada o zbrodni, która dała mu początek. Serial opowiada o Clarku Olofssonie –jednej z najbardziej kontrowersyjnych person na tle krajobrazu współczesnej Szwecji. Gość, który potrafił oszukać i oczarować niemal cały kraj miał bowiem na koncie takie aktywności jak przemyt narkotyków, kradzieże, napaści, napady na banki i próby morderstwa. Jak mu się to udało?

Wstrzymaj oddech: rekord pod lodem

46-letnia Johanna Nordblad jest fińską projektantką, a jej pasja to nurkowanie pod lodem. Konikiem Johanny jest dynamiczny freediving z płetwami, które umożliwiają jej pływanie poziomo na jednym oddechu. Nordblad ma w tej kategorii rekord świata kobiet – w 2004 r. przepłynęła 158 metrów pod wodami Cypru.

Jej fascynacja nurkowaniem pod lodem rozpoczęła się, gdy w 2010 roku uległa poważnemu wypadkowi rowerowemu, w którym złamała obie nogi. Lekarze zalecili jej wówczas przyspieszanie procesu rekonwalescencji lodowatą wodą, którą zdołała zaakceptować, a następnie polubić. Pięć lat później ustanowiła rekord świata kobiet w nurkowaniu pod lodem, mając na sobie jedynie kostium kąpielowy. Nowy film dokumentalny na Netflix przybliża postać Johanny Nordblad, jej historię i rutynę, która pozwala na przekraczanie granic własnego ciała.

Nasz ojciec

Film dokumentalny ,,Nasz ojciec’’ opisuje kulisy historii, która pojawiła się w mediach informacyjnych całego świata. A zaczęło się to tak: dzięki prostemu testowi DNA pewna kobieta dowiaduje się, że ma dziesiątki rodzeństwa i po nitce do kłębka dochodzi do wstrząsającej prawdy – odkrywa spisek, w którym główne skrzypce gra… lekarz pracujący w klinice leczenia bezpłodności. Jak jeden człowiek może spłodzić tyle dzieci?

Przyjaciel do końca świata

Chociaż film ,,Przyjaciel do końca świata” ma już 10 lat, jego popularność nigdy nie dotarła do Polski. Teraz może się to zmienić – w maju komediodramat ze Steve’em Carellem (,,The Office”, ,,Siły kosmiczne”), Keirą Knightley (,,Piraci z Karaibów”, ,,To właśnie miłość”) i Connie Britton (,,American Horror Story”, ,,Gorący temat”)  trafi na platformę Netflix. Historia opowiada o samotnym mężczyźnie w średnim wieku, który wraz ze swoją młodą koleżanką wyrusza w podróż, by zjednoczyć się ze swoją miłością z młodocianych lat. Problem w tym, że mają mało czasu – w stronę Ziemi pędzi właśnie kometa, która prawdopodobnie zakończy życie na naszej planecie.

Krime Story Love Story

,,Krime Story Love Story’’ to stosunkowo nowa polska produkcja z gatunku kina gangsterskiego, która inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami z życia polskiego rapera, Marcina Gutkowskiego o ksywie ,,Kali’’.

Dwóch przyjaciół dostaje propozycję nie do odrzucenia – mogą nielegalnie ,,zarobić’’ naprawdę niezłą sumkę. Obaj obiecują sobie, że to będzie ostatni wyskok poza granicami prawa – ten, który da im kapitał, by zacząć życie na nowo. Jak to w życiu jednak bywa, sytuacja rozwija się zupełnie inaczej, niż zakładali bohaterowie, a po drodze pojawia się poważna komplikacja – miłość.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: