Poprzedni
Następny

Najciekawsze polskie seriale kryminalne, cz.1

Polscy widzowie uwielbiają seriale kryminalne. Czy to rozwiązywanie zagadek z ojcem Mateuszem i jego dzielną świtą, czy zwiedzanie ciemnych stron Stolicy z wątpliwymi moralnie gliniarzami ze starego “Pitbulla” – wchodzimy we wszystkie historie, w których pojawiają się tajemnicze trupy. Zobaczcie, kto u nas opowiada te historie tak dobrze, że warto zaprosić go na wieczór z kinem domowym.

Soundbar Bowers & Wilkins Formation Bar

Wataha

Wataha” w reżyserii Michała Gazdy, Kasi Adamik i Jana P. Matuszyńskiego to serial, którego akcję osadzono w Bieszczadach na granicy Polski z Ukrainą. Każdy z trzech sezonów śledzi losy strażników granicznych, którzy mierzą się z morderstwami – niekoniecznie dotyczącymi ich codziennej pracy. Świetne zdjęcia, wartka akcja, dużo biegania po pięknych bieszczadzkich lasach i ściółka z trupów, których tajemnice trzeba rozwiązać – czego chcieć więcej? Nie tylko Polakom ten serial produkcji HBO przypadł do gustu – ukazał się również w innych europejskich 19 krajach, gdzie został bardzo dobrze przyjęty. W głównych rolach zobaczymy Leszka Lichotę, Aleksandrę Popławską, Bartłomieja Topę i Andrzeja Zielińskiego.

Pitbull

W obecnych czasach Patryk Vega jest dość kontrowersyjną postacią, a większość krytyków nie zostawia na jego filmach suchej nitki. Mało kto pamięta jednak o starym dobrym serialu “Pitbull”, który Dwójka emitowała w latach 2005-2008. W tej surowej, zimnej i brudnej historii Vegi nie ma miejsca na komercyjne chwyty pod publiczkę i aktorskie popisówki, jest za to duża dawka autentyczności, która sprawia, że starego “Pitbulla” ogląda się niczym program dokumentalny. Zwłaszcza że kryminalne sprawy, z którymi mierzą się warszawscy gliniarze z wydziału zabójstw, były inspirowane prawdziwymi zdarzeniami z pierwszych stron gazet.

W rolach głównych zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego, Janusza Gajosa, Romę Gąsiorowską, Andrzeja Grabowskiego i Weronikę Rosati.

Ultraviolet

Stacja telewizyjna AXN również ma w swoim autorskim portfolio serial kryminalny – “Ultraviolet” w reżyserii Jana Komasy, Sławomira Fabickiego i Bartosza Prokopowicza zadebiutował na antenie w 2017 roku, a dziś można obejrzeć go między innymi na platformie Netflix. Główną bohaterką historii jest Ola, która po kilku latach w Londynie wraca do swojej rodzinnej Łodzi i zatrudnia się jako kierowczyni taksówki. Kiedy przypadkowo staje się świadkinią morderstwa młodej dziewczyny, poznaje grupę Ultraviolet – samozwańczych internetowych detektywów, którzy przekopują sieć w poszukiwaniu dowodów w sprawach, z którymi nie radzi sobie policja. Policja jak to policja – nie jest z tego zadowolona, ale nie przeszkadza jej to korzystać z bystrych spostrzeżeń kolorowej grupki nieznajomych.

W rolach głównych zobaczymy między innymi Agatę Kuleszę, Martę Nieradkiewicz, Sebastiana Fabijańskiego, Bartłomieja Topę i Michała Żurawskiego.

Prokurator

Jeśli macie w domu telewizję, możecie znać ten serial. “Prokurator” w reżyserii Jacka Filipiaka i Macieja Pieprzycy był bowiem emitowany na antenie TVP 2 w 2015 roku, a rok później nagrodzono go statuetką Orła w kategorii najlepszy filmowy serial fabularny.

Akcja śledzi mocno zaangażowanego w swoją pracę pięćdziesięcioletniego prokuratora Kazimierza Procha (w tej roli Jacek Koman), który musi połączyć siły z wiodącym raczej hulaszczy tryb życia komisarzem policji Witkiem Pielakiem (Wojciech Zieliński), ponieważ sprawa jest poważna – ktoś seryjnie morduje mieszkańców Warszawy i natychmiast trzeba go rozpracować.

Kruk

Nie od dziś wiadomo, że Canal + nie ustępuje w jakości własnych produkcji takim platformom jak Netflix czy HBO, a serial “Kruk”, który zadebiutował w 2018 roku, jest tego doskonałym potwierdzeniem. Perypetie inspektora policji (Michał Żurawski), który na co dzień stacjonuje na komendzie w Łodzi, wyreżyserował Maciej Pieprzyca, a głównym trzonem historii są nie tylko brutalne zabójstwa, ale i demony z przeszłości, które śledzą inspektora Kruka wszędzie, gdzie się uda. Czy kiedykolwiek znajdzie przed nimi schronienie?

Belfer

Inną pozycją z portfolio Canal+, która zasługuje na wspomnienie w naszym zestawieniu, jest “Belfer” z Maciejem Stuhrem w roli nauczyciela, który zamienia pracę w prestiżowym warszawskim liceum na skromną szkołę w malutkim miasteczku, a na przywitanie dostaje… śmierć jednej z uczennic. Szokująca sytuacja nie daje mu spokoju, więc na własną rękę angażuje się w sprawę, podążając za tropami, do których policja jeszcze nie zdołała dotrzeć. Jak bardzo przerażającą prawdę odkryje?Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: