Poprzedni
Następny

Kolumny Bowers & Wilkins 606 S3 i 607 S3 z najwyższymi ocenami magazynu „What Hi-Fi?”

Podstawkowe kolumny głośnikowe z serii 600 S3 firmy Bowers & Wilkins otrzymały najwyższe oceny w sierpniowych testach przeprowadzonych przez „What Hi-Fi?”. Sprawdziliśmy, co sądzą o modelach 607 S3 i 606 S3 przedstawiciele tego prestiżowego brytyjskiego magazynu.

Bowers & Wilkins 606 S3

Pierwszy z docenionych modeli to 607 S3, czyli mniejsza z dwóch kolumn podstawkowych należących do serii 600 S3. Jak zdaniem redakcji „What Hi-Fi?” brzmi ta innowacyjna konstrukcja?

„Jest tu klarowność i wyrafinowanie – na naprawdę godnym podziwu poziomie – ale od samego początku uderzyło nas to, jak przyjemnie, dynamicznie i muzykalnie brzmi ta nowa para. Zamiast poświęcać dynamiczną ekspresję i czystą przyjemność na rzecz bardziej wyrafinowanego i otwartego dźwięku, firmie Bowers & Wilkins udało się połączyć te elementy w sprawnie funkcjonujący system, którego słuchanie jest po prostu niezwykle przyjemne”.

Model 607 S3 to uniwersalna kolumna podstawkowa, która sprawdzi się w różnego typu gatunkach muzycznych:

„Odtwarzamy utwór po utworze (…) i stwierdzamy, że głośniki świetnie grają w połączeniu z każdym gatunkiem muzyki. Są również wystarczająco przejrzyste, aby można było dostrzec różnice w jakości nagrań. Nie będą robić problemów ze słabymi nagraniami, ale godne podziwu jest to, że te podstawkowe głośniki Bowers & Wilkins są w stanie pokazać, jak dobrze mogą brzmieć, gdy odtwarzają materiały wysokiej jakości. Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak mało zniekształceń wkrada się, gdy zwiększamy głośność, ale jesteśmy jeszcze bardziej zdumieni tym, jak melodyjnie i dynamicznie brzmią nawet przy niskich poziomach głośności...”.

Bowers & Wilkins 606 S3

Jak twierdzi redakcja „What Hi-Fi?”, dzięki kolumnom głośnikowym 607 S3 czas spędzony na słuchaniu muzyki jest nie tylko prawdziwą przyjemnością, ale wręcz dobrą zabawą:

„To, co naprawdę podoba nam się w głośnikach 607 S3, to fakt, że wyraźnie wiedzą, jak się bawić i chcą, aby użytkownik także dobrze się bawił podczas ich słuchania. Najlepszym komplementem, jaki możemy im dać, jest to, że w końcu podczas testów słuchaliśmy każdego utworu na 607 S3 w całości, bez pomijania”.

W podsumowaniu recenzji modelu 607 S3 czytamy:

„Bowers & Wilkins powróciło do swoich korzeni tymi oszałamiającymi głośnikami podstawkowymi, które, jak na swoje gabaryty i cenę, stanowią niezwykle udaną parę. Cieszymy się, że oprócz nowego poziomu czystości detali, otwartości i precyzji odtwarzanego dźwięku, kolumny 607 S3 nie zapominają o dodaniu dużej dawki energii i dynamiki. To wszystko zapewnia doskonałe połączenie”.

Bowers & Wilkins 607 S3

Drugim z modeli nagrodzonych najwyższą oceną redakcji „What Hi-Fi?” jest dwudrożny 606 S3. Większa z dwóch kolumn podstawkowych, jakie znalazły się w serii 600 S3, podobnie jak model 607 S3 wykorzystuje wiele ulepszeń znanych z kolumn serii 700 S3 Bowers & Wilkins. Jednocześnie model 606 nowej generacji, zdaniem testujących, okazał się pod wieloma względami lepszy od swojego poprzednika, czyli modelu 606 S2.

„Różnica między generacjami S2 i S3 jest tak wyraźna, jak słońce, jeśli chodzi o jakość dźwięku 606. Jesteśmy wielkimi fanami modelu 606 S2 (w końcu jest to wielokrotny zdobywca nagród), ale nowa generacja to krok do przodu, jeśli chodzi o klarowność i dynamikę”.

„606 S3 to smuklejsza, bardziej precyzyjna i wyrafinowana bestia. Oferuje większą, bardziej otwartą i przestrzennie brzmiącą prezentację, z dużą ilością miejsca na to, aby odtwarzane utwory mogły wręcz oddychać i rozkwitać”.

W recenzji nie zabrakło także porównania do mniejszego odpowiednika modelu 606 nowej generacji, czyli kolumny głośnikowej Bowers & Wilkins 607 S3:

„Większy przetwornik nisko-średniotonowy i głębsza obudowa zapewniają dodatkową masę, siłę i kontrolę. Utwory orkiestrowe ryczą z większym przekonaniem i na szerszej scenie dźwiękowej, niż w wypadku mniejszych 607 S3, podczas gdy niskie częstotliwości – od ponurych tonów w Angel (Massive Attack) po bardziej funkowe linie basowe w Players Coi Leray – są kontrolowane i mają naturalną głębię. Ponadto wybrzmiewają także z dużo bardziej satysfakcjonującym uderzeniem i głębią. (...) Ta dodatkowa moc basów oznacza, że ​​głośniki 606 S3 nie są tak podatne na nieco żywsze i bardziej wyraziste wysokie tony, jak kolumny 607 S3”.

Bowers & Wilkins 607 S3

Który z dwóch podstawkowych modeli lepiej wybrać do swojego systemu audio – 606 S3 czy 607 S3? Wskazówki, co do tego możemy przeczytać w podsumowaniu recenzji większego modelu:

„Jeśli możesz sobie pozwolić i dostosować się do wyższego modelu niż kompaktowe głośniki 607 S3, chcesz większej skali dźwięku i potrzebujesz większej mocy basu, kolumny Bowers & Wilkins 606 S3 bardziej przypadną Ci do gustu. Przydałaby im się odrobina entuzjazmu mniejszego rodzeństwa, ale nowe głośniki Bowers & Wilkins 606 S3 pod każdym względem stanowią ulepszenie w stosunku do poprzedniej generacji. W połączeniu z równie znakomitym zestawem komponentów będą błyszczeć”.

W serii 600 S3, oprócz testowanych przez redakcję „What Hi-Fi?” kolumn podstawkowych znalazły się również: kolumna podłogowa  603 S3 oraz głośnik centralny HTM6 S3. Do modeli 606 S3 i 607 S3 została także zaprojektowana specjalna podstawka FS-600 S3.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: