Poprzedni
Następny

„Kawał solidnego dźwięku w eleganckiej formie” – test NAD M10 V2 na audiostereo.pl

Druga generacja wzmacniacza sieciowego firmy NAD zapewnia dostęp do różnorodnych źródeł muzyki, w tym serwisów streamingowych i internetowych programów radiowych. To jednak tylko przysłowiowa „kropla w morzu” możliwości modelu M10 V2. Urządzenie miał okazję przetestować Marcin Olszewski. Swoje wrażenia z użytkowania opisał w recenzji opublikowanej na portalu audiostereo.pl.

NAD M10 V2 wzmacniacz sieciowy

Uwagę testującego zaabsorbował już sam wygląd modelu M10 V2, który wśród klasycznych komponentów audio wyróżnia się nie tylko gabarytami, ale też m.in. jakością wykonania. To zasługa charakterystycznego wzornictwa, jakie stworzyła ceniona pracownia projektowa DF-ID Davida Farrage’a:

Niezwykle solidny i zwarty aluminiowy korpus tytułowej multi-integry jest bowiem zamkniętym profilem pełniącym rolę radiatora a szklany (Gorilla Glass) front i płyta górna nadają całości niewymuszonej i ponadczasowej elegancji. Niemalże całą powierzchnię frontu zajmuje pokaźny kolorowy dotykowy wyświetlacz, który z powodzeniem można wygasić, bądź dopasować do własnych preferencji zarówno jeśli chodzi o jaskrawość, jak i wygląd.

NAD M10 V2 wzmacniacz sieciowy

Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, NAD M10 V2 wyposażono w wiele przydatnych złączy cyfrowych i analogowych:

Ściana tylna również nie rozczarowuje oferując dwie pary analogowych wejść liniowych, wyjście z sekcji przedwzmacniacza, zdublowane wyjścia na subwoofery, oraz obowiązkową baterię interfejsów cyfrowych, czyli porty koaksjalny, optyczny, HDMI ARC, Ethernet i USB. Wyliczankę zamykają solidne, klasyczne terminale głośnikowe i trójbolcowe gniazdo zasilające IEC.

Model M10 V2 wykorzystuje wiele innowacyjnych funkcji i rozwiązań technicznych, które pozwalają uzyskać wysokiej jakości brzmienie nie tylko w systemie stereo, ale również w kinie domowym:

Jakby tego było mało na pokładzie zaimplementowano obsługę Dolby Digital Surround w konfiguracji 4.0, 4.1 i 4.2. To jednak nie wszystko, gdyż na pokładzie wylądował również system automatycznej korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live.

NAD M10 V2 wzmacniacz sieciowy

A jak wzmacniacz sieciowy firmy NAD wpływa na brzmienie systemu audio? Okazuje się, że radzi sobie nawet z niezbyt łatwymi do napędzenia kolumnami głośnikowymi.

W dodatku nawet przy zagrażających dobrosąsiedzkim relacjom poziomach głośności nasz dzisiejszy gość operował czystym i dynamicznym dźwiękiem nie tylko na „bezpiecznym” – oscylującym w okolicach niezobowiązującego plumkaniu w stylu „Born To Die” Lany Del Rey, lecz równie bezpardonowo rozprawił się z bardziej wymagającym repertuarem jak daleko nie szukając niewinnie rozpoczynający się „11 Past The Hour” Imeldy May, czy epicki „Death on a Pale Horse” Opera Diabolicus.

Poniższy fragment recenzji doskonale podsumowuje możliwości testowanego NAD-a M10 V2:

To kawał solidnego dźwięku zaklętego w nader nieabsorbującej a zarazem szalenie eleganckiej formie. Ma wszystko czego do szczęścia większości nabywców potrzeba, a funkcjonalność i intuicyjność obsługi z poziomu dedykowanej aplikacji nie mają słabych stron.

NAD M10 V2 wzmacniacz sieciowy

Pełny tekst recenzji znajdziesz na portalu audiostereo.pl w zakładce „Magazyn”.

Jeśli chcesz samodzielnie przekonać się o możliwościach wzmacniacza sieciowego NAD M10 V2, zachęcamy do umówienia się na odsłuchy z jednym z naszych salonów Top Hi-Fi & Video Design. Obecni na miejscu fachowi doradcy z pewnością pomogą przetestować sprzęt i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania z nim związane.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: