Poprzedni
Następny

Jest sposób na gorszą jakość Netflixa

Netflix - logo

Z powodu zaleceń dotyczących izolacji domowej związanej z epidemią koronawirusa w Europie (a w niektórych krajach nawet odgórnym nakazem) znacznie wzrosła konsumpcja treści video, w tym seriali i filmów. Głównym źródłem, z którego korzystają Europejczycy jest tu bez wątpienia amerykański serwis Netflix. Jednak tak nagły wzrost strumieniowania spowodował znaczny problem z przepustowością łączy – tym bardziej potrzebnych z uwagi chociażby na coraz „popularniejszą” pracę z domu tzw. home office.

W związku z tym Komisja Europejska od pewnego czasu apelowała do kierownictwa amerykańskiej platformy video o celowe pogorszenie jakości strumieniowanej treści – co poprawiłoby przepustowość łączy na Starym Kontynencie. Z sukcesem.

Jak ogłosił Netflix, z dniem 25 marca jakość video zostanie celowo ograniczona, co spowoduje spadek obciążenia infrastruktury o 25%. Takie środki, jak zapowiada amerykański koncern, wprowadzone zostają na co najmniej 30 dni.

Eksperci dobrego brzmienia z salonów Top Hi-Fi & Video Design przypominają, że istnieje doskonały sposób na gorszą jakość Netflixa – jest to niewrażliwa na regulacje i postanowienia jakiejkolwiek platformy streamingowej jakość video (i audio) zapisana na płycie Blu-Ray. A w naszej sieci oprócz świetnych odtwarzaczy blu-ray np. Yamaha BD-A1060 czy Pioneer UDP-LX800, znajdziesz także wysokiej jakości zestawy kina domowego oraz szereg innych sposobów na doskonały dźwięk z Twojego telewizora (niezależnie od jakości Netflixa).

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: