Poprzedni
Następny

Jak wybrać energooszczędny telewizor?

Średnia ocen: 5
(8 ocen) 1 komentarz

Telewizor Philips

Czy wszystkie duże telewizory, które wyposażone są w najnowsze technologiczne rozwiązania w zakresie obrazu i dźwięku, obciążą mocno nasze miesięczne rachunki? Może się tak wydawać, ale na szczęście producenci dbają dziś nie tylko o jakość technologii, ale także o bezpieczne portfele swoich klientów.

Jakiś czas temu wielu właścicieli nowoczesnych telewizorów – na przykład plazmowych – mogło ze zdziwieniem zauważyć zwiększone rachunki za energię. Okazuje się bowiem, że nowoczesny telewizor może zużywać czasem więcej prądu niż całkiem spora lodówka. Dzieje się tak częściowo dlatego, że wiele nowszych modeli nie wyłącza się, lecz przechodzi w tryb czuwania, bo dzięki temu mogą one uruchamiać się szybko później. Gdy doliczy się do tego sprzęt dodatkowy może okazać się, że zasilanie telewizora, DVD, głośników i wszystkich innych urządzeń, kosztuje w skali roku naprawdę niebotyczne pieniądze.

Decydując się na zakup energooszczędnego telewizora można zatem zapomnieć dziś o plazmie – zresztą producenci sami wiedzą o tym najlepiej i rozwijają technologię ciekłokrystalicznych wyświetlaczy – znacznie oszczędniejszych w eksploatacji. Telewizory wyposażane są również w dodatkowe funkcjonalności, które eliminują konieczność korzystania z dodatkowych urządzeń – oczywiście także korzystających z zasilania.

Telewizor, który myśli o oszczędzaniu

Warto zdecydować się na telewizor, który zaspokoi wszystkie oczekiwania, zapewni doskonałą jakość oraz dostęp do wszystkich pożądanych aplikacji i kanałów, a jednocześnie nie będzie pobierał energii w takim stopniu, że miesięcznie zużyta moc mogłaby zasilić niewielkie miasteczko.

W zakresie tych rozwiązań leży na przykład najnowocześniejsza technologia konstrukcji wyświetlaczy – OLED. Telewizory z wyświetlaczami OLED mają na ogół wysoką klasę energooszczędności, co wynika ściśle ze sposobu działania ekranu. Czerń na ekranach OLED oznacza, że wszystkie piksele w tym rejonie nie emitują żadnego światła. Poza tym, że otrzymujemy rewelacyjny współczynnik kontrastu, dostajemy również ekran, który nie pożera energii koniecznej do podświetlenia każdej diody.

Doskonałe telewizory z wyświetlaczami OLED oferuje w tej chwili Philips – wszystkie modele wyposażone są oczywiście także w Smart TV – w tych modelach jest to system Android TV – które umożliwiają korzystanie z setek aplikacji na jednym urządzeniu, bez pomocy dodatkowo pobierającego energię komputera lub konsoli.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, wszystkie nowoczesne telewizory dysponują takimi wbudowanymi rozwiązaniami, że niekoniecznie wymagane będzie instalowanie kosztownego w eksploatacji systemu nagłośnieniowego. Dziś lepiej stawiać na profesjonalne zestawy, które wydobędą z naszego telewizora to, co najlepsze. Kiedyś zestaw kina domowego bywał konieczny do osiągnięcia akceptowalnej jakości dźwięku – dlatego wybierając dziś telewizor warto kierować się datą wypuszczenia danego modelu na rynek – by nie trafić na starszą technologię, której często sklepy pozbywają się w dobrych cenach. Okaże się jednak, że obniżony koszt zakupu telewizora wygeneruje dodatkowe koszty gdzie indziej. Dlatego podczas wyboru telewizora lepiej skorzystać z fachowej porady w profesjonalnym salonie. Oczywiście, najlepiej w naszym!

 

 

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(8 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: