Poprzedni
Następny

Gdy liczy się czysta przyjemność – 5 modeli słuchawek o najprzyjemniejszym brzmieniu

PSB M4U 8

Poszukując dobrych słuchawek nie każdy kieruje się w stronę jak najbardziej wiernego, nieco surowego przekazu. Wiele osób preferuje brzmienie dające po prostu jak najwięcej radości ze słuchanych nagrań. W końcu nie zawsze liczy się jak najbardziej studyjne brzmienie i przekazanie detali, ale w poniższym zestawieniu mamy również modele łączące obie cechy.

Koss KSC-75

Nie każdy może i potrzebuje przeznaczyć budżet w wysokości cztero lub nawet pięciocyfrowych kwot decydując się na słuchawki. Świetną propozycją dla fanów muzyki jest produkt amerykańskiej marki Koss. KSC-75 to bardzo kompaktowe i przystępne cenowo słuchawki, które zwracają uwagę swoją nietypową formą. Lekkie kopułki trzymają się uszu wyłącznie dzięki plastikowym haczykom otaczającym tylną część ucha. To nietypowe, ale bardzo komfortowe rozwiązanie pozwalające na używanie słuchawek przez dłuższy czas. Lekkość to kolejny atut – KSC-75 ważą tylko 110 gramów. Wisienką na torcie jest klasyczny wygląd charakteryzujący również inne produkty marki Koss.

Koss KSC-75

Główną cechą brzmienia tych mobilnych nauszników jest solidny bas. Jego ilość zapewne spodoba się wielu osobom, mamy tu bardzo dobrze zrealizowane podbicie. Dzięki temu wiele nagrań nabiera dodatkowej energii, pobudzając nas do działania w trakcie codziennych zajęć. Reszta pasm również nie odbiega jakością od niskich tonów – wysokie dźwięki są niezwykle klarowne biorąc pod uwagę rozmiar słuchawek oraz ich cenę.

Lekko podkreślone wokale sprawiają, że głosy ulubionych artystów zdają się być bliżej. Za sposób odtwarzania pasma odpowiedzialne są opracowane przez markę Koss przetworniki, które sa przystosowane do sprawnego działania w niewielkiej obudowie. KSC-75 to niezwykle udany model słuchawek od amerykańskich inżynierów Zyskał on status wręcz kultowego, dzielnie utrzymując swoją pozycję obok legendarnych Porta Pro. Dla fanów muzyki w każdym miejscu jest to wręcz obowiązkowa pozycja. Naprawdę warto przynajmniej raz je wypróbować – można to zrobić w jednym z naszych salonów dlatego serdecznie zapraszamy!

Master & Dynamic MH30

Co jeśli chcesz przeznaczyć na słuchawki większy budżet? Dla fanów stylowego dizajnu i rozrywkowego brzmienia mamy specjalną propozycję. Master & Dynamic to istniejąca od 6 lat nowojorska manufaktura zajmująca się głównie wytwarzaniem ekskluzywnych słuchawek. Rzeczywiście, takie określenie nie jest w żadnym wypadku przesadą. Projektanci M&D mają obsesję na punkcie dobierania trwałych i pięknie wyglądających materiałów. Poszukiwania równie dobrze wykonanych słuchawek w tej kategorii cenowej może się skończyć się fiaskiem. Do budowy słuchawek użyto stali nierdzewnej i różnych rodzajów naturalnej skóry. Całość jest spasowana idealnie i niezwykle przyjemna w dotyku, a dizajn zwraca szczególną uwagę. MH30 to po prostu piękna konstrukcja.

Master & Dynamic MH30

Inżynierowie na szczęście nie pominęli najważniejszego aspektu, czyli wysokiej jakości dźwięku. W obudowie udało się zmieścić przetworniki o średnicy 40mm z neodymowymi magnesami. To sprawdzone rozwiązanie przekłada się na ciepły, ale wciąż dobrze wypośrodkowany dźwięk. MH30 grają obfitym basem, który jednocześnie nie przytłacza. Nie ma mowy o jakiejkolwiek sztuczności, dzięki czemu słuchawki mogą nam towarzyszyć przez wiele godzin bez zmęczenia. Na uwagę zasługują też gładko brzmiące wokale, które są już znakiem rozpoznawczym słuchawek Master & Dynamic. MH30 są naprawdę warte wypróbowania – dzięki szczegółowej, ciepłej barwie brzmienia będą świetnym wyborem dla wielu melomanów.

PSB M4U 8 

Żyjemy w świecie gdzie duża część transmisji sygnałów jest realizowana bezprzewodowo. Na to rozwiązanie decyduje się również co raz więcej producentów słuchawek. Jednak nie wszystkie konstrukcje działające po łączu Bluetooth grają dobrze. PSB M4U 8 jest świetnym przykładem, że dźwięk bez kabla nie oznacza jednoczesnego spadku jakości. W pierwszej kolejności zwracamy jednak uwagę na jakość wykonania, która w przypadku tego modelu jest bardzo dobra. Wszystkie elementy solidnie spasowano, a przyciski do sterowania odtwarzaniem dają wyraźną odpowiedź przy klikaniu.

Na uwagę zasługuje bogata lista funkcji jaką oferują M4U 8. Producent wyposażył ten model w aktywną redukcję hałasu z otoczenia, dzięki czemu odbiór muzyki jest przyjemny nawet na głośnej ulicy. Bluetooth obsługuje popularny kodek wysokiej jakości aptX HD. Wbudowany akumulator zapewnia do 15 godzin pracy, ale słuchawki mogą działać również po jego rozładowaniu.

PSB M4U 8

Podstawowe pytanie brzmi: jak to gra? Otóż PSB, jako doświadczona na rynku marka, dokładnie wiedziała, co robi, prezentując ten model. M4U 8 grają bardzo radosnym, czystym i mocnym dźwiękiem. Nacisk postawiono na skrajne części pasma, czyli bas i wysokie tony. Dzięki temu słuchawki świetnie się sprawdzą przy nowoczesnych gatunkach muzyki – na przykład w elektronice, gdzie często potrzeba głębokich niskich tonów.

Dźwięk posiada naprawdę sporo detali i czasem nie chce się wierzyć, że ten model PSB jest bezprzewodowy. W ostatnich latach rynek zrobił w tej dziedzinie duże postępy, a M4U 8 nie odbiegają w żadnym stopniu od standardów. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, często wyprzedzają konkurencję!

Bowers & Wilkins PX 

Zwolennicy bezprzewodowego audio i dobrego stylu mogą znaleźć coś dla siebie w naszym zestawieniu. Kolejną propozycją działającą na Bluetooth są słuchawki brytyjskiej marki Bowers & Wilkins. Model PX charakteryzuje wysoka jakość wykonania i stylowy dizajn, z którego Brytyjczycy słyną od lat w swoich projektach kolumn. Wszystkie elementy świetnie spasowano, a użyte materiały nie pozostawiają nic do życzenia. Skórzane nauszniki oraz system aktywnej redukcji szumów dbają o komfort słuchania ulubionej muzyki. Bateria jest w stanie pracować nawet 22 godziny, dzięki czemu zawsze można się cieszyć wysokiej jakości brzmieniem.

Bowers & Wilkins PX

Gdy mowa o dźwięku słuchawek PX trudno nie szczędzić pochwał. Charakterystyczna dla B&W gładkość jest obecna również tutaj. Uwagę zwraca klarowność wokali i wysokich tonów, dzięki czemu artyści brzmią bardzo naturalnie. Mocny, ale dobrze kontrolowany bas to kolejna zaleta tego modelu. Potrafi porządnie uderzyć, ale nie będzie przytłaczać słuchacza nadmierną ilością. Inżynierom udało się skonstruować naprawdę świetnie słuchawki bezprzewodowe. Genialnie sprawdzą się przy muzyce opartej na prawdziwych instrumentach, np. jazzie i klasyce.

Audeze LCD-3 

Wisienką na torcie naszego zestawienia jest najbardziej audiofilska propozycja spośród pięciu tutaj podanych. Audeze jest amerykańską manufakturą specjalizującą się w wytwarzaniu słuchawek w technologii przetworników planarnych. Jest to unikalne rozwiązanie, gdzie zamiast stosowania dynamicznej membrany, która działa na identycznej zasadzie do głośnika, mamy do czynienia z płaskim przetwornikiem działającym w polu magnetycznym.

Audeze LCD-3

Trzeba przyznać, że dłuższe sesje z muzyką płynącą przez LCD-3 to raczej norma. Nie da się tych słuchawek zdjąć zbyt szybko, bowiem ich dźwięk jest najprościej mówiąc czarujący. Choć za wyrób amerykańskiej marki przyjdzie nam sporo zapłacić, szybko okazuje się dlaczego tak jest. Planarne przetworniki oddają mnóstwo detali z nagrań, robiąc to w niezwykle przyjazny sposób. Bas może powodować wrażenia towarzyszące trzęsieniu ziemi, ale jednocześnie jest genialnie kontrolowany. Dzięki temu nie zakrywa wyśmienitych wokali, które wybrzmiewają blisko słuchacza. LCD-3 pozwalają na prawdziwe obcowanie z ulubionymi artystami. Serdecznie zapraszamy do wypróbowania tej wyśmienitej konstrukcji w jednym z naszych salonów. Naprawdę warto posłuchać tego modelu choć raz!

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: