Poprzedni
Następny

DragonFly Black i DragonFly Red – doskonały dźwięk z komputera i urządzeń przenośnych

AudioQuest wprowadza do sprzedaży nową generację urządzeń DragonFly. Dwie najnowsze wersje, Black i Red, mogą współpracować zarówno z komputerami, jak i urządzeniami przenośnymi – smartfonami i tabletami – zamieniając je w wysokiej klasy źródła hi-fi. Każdy z modeli DragonFly w niewielkiej obudowie łączy moduł przetwornika C/A USB, wzmacniacza słuchawkowego i przedwzmacniacza, a między sobą różnią się m.in. układem regulacji głośności – analogowym w DragonFly Black i cyfrowym bit-perfect w DragonFly Red

dragon_foto_1 (1)

Nowa generacja urządzeń DragonFly, dostępna w dwóch wersjach: Black i Red, jest połączeniem zaawansowanej funkcjonalności i łatwości użytkowania. Obie konstrukcje pozostając kompatybilnymi z komputerami mogą również współpracować z urządzeniami przenośnymi, smartfonami i tabletami z systemem Android lub iOS. Dzięki temu wymagający melomani, którzy już korzystają z łatwego dostępu do wysokiej jakości muzyki, mogą również cieszyć się czystym, precyzyjnym i naturalnym brzmieniem.

df-main-2 (1)

Aby zyskać natychmiastową możliwość rozkoszowania perfekcyjnym dźwiękiem, wystarczy podłączyć jeden z najnowszych modeli do dowolnego portu USB w komputerze lub urządzeniu przenośnym, a wyjście mini-jack na drugim końcu połączyć ze słuchawkami, systemem audio lub aktywnymi głośnikami. W przypadku współpracy z mobilnymi źródłami, smartfonami i tabletami, DragonFly’e Black i Red wymagają zastosowania specjalnych przejściówek: Apple camera adapter (ze złącza Lightning na USB) lub AudioQuest DragonTails USB (urządzenia Android).

mo_liwosci_po_aczenia

Za tak wysoką jakość odwzorowywanego dźwięku odpowiadają udoskonalone przetworniki cyfrowo-analogowe. Oba urządzenia wykorzystują 32-bitowe moduły ESS Sabre – zaawansowany układ 9016 w DragonFly’u Red i wersja 9010 w DragonFly’u Black. Ich perfekcyjna jakość przetwarzania w połączeniu z wysoką mocą obliczeniową gwarantują niesamowitą detaliczność i precyzję odtwarzanego dźwięku. Ponadto projektanci wyposażyli najnowsze konstrukcje w udoskonalony mikrokontroler USB. Układ Microchip PIC32MX potrzebuje o 77 proc. mniej prądu niż jego poprzednik, dzięki czemu DragonFly Black i Red mogą teraz współpracować ze smartfonami i tabletami, bez zbytniego uszczerbku na żywotności baterii. Nowy mikrokontroler dodatkowo wyróżnia się jeszcze lepszym stosunkiem sygnału do szumu.

df-main-3 (1)

Do najistotniejszych różnic pomiędzy modelami Black i Red należą: poziom napięcia wyjściowego, moduł wzmacniacza słuchawkowego i regulacja głośności. Bardziej zaawansowany DragonFly Red uzyskuje napięcie 2,1 V, dzięki czemu z łatwością współpracuje z nawet najbardziej wymagającymi słuchawkami – zarówno tymi o niskiej skuteczności, jak i tymi o dużym zapotrzebowaniu na energię. Ponadto projektanci wyposażyli ten model we wzmacniacz słuchawkowy ESS, który umożliwia precyzyjną (bit-perfect) cyfrową regulację głośności. W przypadku modelu DragonFly Black napięcie wyjściowe sięga 1,2 V, co pozwala obsługiwać wiele nowoczesnych słuchawek, cechujących się wysoką efektywnością. Wzmacniacz słuchawkowy i analogowa regulacja głośności to rozwiązania, które zostały sprawdzone w poprzednim modelu DragonFly 1.2.

DragonFly Black i DragonFly Red kompatybilne są z wszystkimi najnowszymi formatami muzycznymi, w tym z plikami wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu, że maksymalna obsługiwana rozdzielczość to 96 kHz/24, to najnowsze modele AudioQuest nie wymagają pobierania i instalowania żadnych sterowników. Ponadto funkcjonalność najnowszych modeli zwiększa możliwość aktualizowania oprogramowania. Wystarczy skorzystać z bezpłatnej aplikacji komputerowej dla Windows i Mac OS X, aby po pojawieniu się nowych rozwiązań z zakresu odtwarzania lub strumieniowania muzyki, bez problemu zainstalować je w swoim urządzeniu.

df-main-1 (1)

Nowa generacja urządzeń DragonFly, Black i Red, jest rozwinięciem opracowanego w 2012 r. modelu DragonFly 1.2. Od samego początku projektanci AudioQuest dążyli do tego, aby stworzyć produkt, który pozwoli zamienić komputer w wysokiej jakości źródło dźwięku. Dzięki tej rewolucyjnej, a jednocześnie bardzo przystępnej cenowo konstrukcji każdy meloman mógł z łatwością ominąć standardowe obwody audio w komputerze i uzyskać prawdziwe brzmienie klasy hi-fi. DragonFly Black i DragonFly Red podniosły poprzeczkę jeszcze wyżej.

df-black (1)

Najnowsze modele będą dostępne w sprzedaży już od maja br. Poglądowa cena detaliczna modelu DragonFly Black wyniesie 444 zł, na wersję DragonFly Red trzeba będzie przeznaczyć 888 zł.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: