Poprzedni
Następny

Blue Monday zagrany na instrumentach sprzed wojny

New Order - Blue Monday 88

Cudowne w muzyce jest to, że wydaje Ci się, iż już nic Cię nie zaskoczy i wtem, niewidomo skąd, trafiasz w czeluściach Internetu na coś, co fascynuje Cię od pierwszej nuty - niezwykłe wykonanie bądź aranżacja.

Blue Monday w wykonaniu New Order to najlepiej sprzedający się w historii 12-calowy singel zawierający już klasyczny dziś dyskotekowy hit (ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy). To jeden z utworów, który miał gigantyczny wpływ na kształt muzyki elektronicznej. W owym czasie synthpop miał już ugruntowaną pozycję na scenie brytyjskiej muzyki popularnej, ale był to prawdopodobnie pierwszy brytyjski singiel taneczny, który wdarł się na scenę klubową Nowego Jorku. 

Zespół wpadł na rytm, kiedy eksperymentował ze świeżo kupioną maszyną perkusyjną Oberheim DMX, a 33 lata później zamaskowani panowie z Orkestra Obsolete zagrali Blue Monday na instrumentach z lat 30. ubiegłego wieku. Jak oceniacie to wykonanie?

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: