Poprzedni
Następny

Discogs rekord

Wiosna to idealny czas na porządki w płytotece, wielu z nas nie może jednak znaleźć czasu, żeby w końcu ułożyć swoje muzyczne zbiory „jak należy”. Jak donosi Discogs – największa na świecie giełda nośników muzycznych, a przy tym wydawca aplikacji służącej do katalogowania nośników muzycznych, ostatni tydzień marca był rekordowym miesiącem pod względem ilości skatalogowanych płyt w prywatnych kolekcjach użytkowników aplikacji.

Discogs rekord

Czym jest Discogs?

Discogs to przede wszystkim darmowa, tworzona przez społeczność baza wiedzy o wydawnictwach fonograficznych – płytach winylowych, płytach CD, kasetach magnetofonowych i innych, mniej znanych nośnikach. Znajdziemy tam informacje o bardzo rzadkich wydawnictwach, a także informacje na temat wszystkich (czasami liczonych w setkach) wydań danego albumu.

Discogs rekord

Baza wiedzy jest tworzona i weryfikowana przez użytkowników – zapalonych kolekcjonerów i melomanów. Dodają oni wydania do bazy, zdjęcia okładek i nośników oraz informacje. Baza sprzężona jest z giełdą, dzięki czemu darmowa aplikacja pozwala nam nie tylko na skatalogowanie naszych zbiorów (aplikacja posiada bardzo prosty skaner kodów kreskowych), ale również na szacunkową wycenę kolekcji.

Rekord na Discogs

Każdego tygodnia do bazy Discogs dodawane jest około 25 000 rekordów, kolejne 50 000 jest poprawianych. Między 16 a 29 marca liczby te wystrzeliły i osiągnęły historyczne rekordy – użytkownicy dodali 34,716 nowe wydawnictwa, edytowali 79,400 wpisów i przesłali 146,361 zdjęć przedstawiających wydawnictwa fonograficzne.

Discogs rekord

Baza Discogs zawiera łącznie ponad 12 milionów wydawnictw pochodzących od ponad 6,5 miliona artystów z całego świata. Portal posiada również bazę wytwórni płytowych, która właśnie przekroczyła 1,5 miliona wpisów.

Ty też możesz pomóc

Mimo że większość pozycji w bazie Discogs dotyczy wydawnictw pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, to Wielka Brytania czy Niemcy również mają tam bardzo silną pozycję. Baza polskich wydawnictw liczy w tym momencie około 120 000 pozycji, z czego najwięcej reprezentuje Pop Rock i… Black Metal!

Każdy może współtworzyć bazę Discogs, jeśli jesteś więc kolekcjonerem i chcesz się podzielić informacjami na temat swojego zbioru, wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie Discogs.com, zapoznasz się z wytycznymi społeczności (niestety, język polski nie jest dostępny) i… to wszystko!

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

MIRACORD 90

MIRACORD 90

ELAC
Archiwum
Special Price 9 999 zł Regular Price 10 999 zł
Prosimy o kontakt
Elac Miracord 70

MIRACORD 70

ELAC
Archiwum
Special Price 4 999 zł Regular Price 5 999 zł
Prosimy o kontakt
Supercena
MIRACORD 50

MIRACORD 50

ELAC
Gramofony
Special Price 1 702 zł Regular Price 2 399 zł
Prosimy o kontakt
Supercena Bestseller
AT-LPW40WN

AT-LPW40WN

Audio-Technica
Gramofony
Special Price 1 454 zł Regular Price 1 899 zł
Elac Miracord 60

MIRACORD 60

ELAC
Gramofony
4 499 zł
Promocja
AT-LPW50PB

AT-LPW50PB

Audio-Technica
Gramofony
Special Price 1 649 zł Regular Price 2 199 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: