Poprzedni
Następny

,,Dexter’’ wraca na ekrany! Co warto pamiętać przed nowym sezonem?

15 lat po premierze pierwszego odcinka i 8 lat po zakończeniu ostatniego odcinka ulubiony seryjny morderca wraca na ekrany. Oto co warto pamiętać przed wkroczeniem w nową erę przygód Dextera Morgana.

PSB Speakers Alpha AM3

1. Historia Dextera

Pamiętacie jeszcze, skąd wziął się Dexter Morgan? Jeśli nie, tu znajdziecie jego historię w pigułce.

Jego historia zaczyna się, kiedy w wieku 3 lat jest świadkiem brutalnego morderstwa swojej matki i zostaje adoptowany przez rodzinę Harry’ego, policjanta, który znalazł go na miejscu zbrodni. Dorastając, Dexter odkrywa w sobie mroczne instynkty, które pchają go do brutalnych czynów, a kiedy Harry odkrywa ciemną stronę swojego syna, ustalają wspólny kodeks, który pozwala chłopakowi mordować tylko niebezpiecznych przestępców. W międzyczasie Dexter dorasta i, o ironio, wybiera pracę w policji, cały czas nie rezygnując ze swojego prawdziwego ,,powołania’’.

2. Hannah

Serialowy (i seryjny, hehe) Dexter przeżywa w serialu dwie miłości. Pierwszą była Rita - samotna matka dwójki dzieci, z którą ma syna - Harrisona, i która została zamordowana w czwartym sezonie serialu przez Trójkowego Mordercę.

Po jej śmierci w życiu Morgana pojawia się Hannah – seryjna morderczyni, która początkowo ma być tylko jedną z ofiar Dextera, jednak życie krzyżuje jego plany, kiedy ten zaczyna się w niej zakochiwać - z wzajemnością. Razem planują wielką ucieczkę do Argentyny, gdzie chcą zacząć życie od nowa.

3. Saxon i Vogel

W ostatnim sezonie serialu największym wrogiem i celem morderczych instynktów Dextera jest Saxon – gość udający lekarza, który romansuje z sąsiadką Morgana, a w rzeczywistości – seryjny morderca znany jako Chirurg Mózgowy. Jego historia jest podobnie skomplikowana jak historia Dextera - Saxon również walczył z demonami od najmłodszych lat, jednak kiedy jako dziecko zamordował swojego brata, matka zamknęła go do ośrodka psychiatrycznego.

Matka Saxona, Evelyn Vogel, to ważna postać również w historii Dextera. W ostatnim sezonie serialu wychodzi na jaw, że kobieta znała jego ojca i własnoręcznie pomogła mu ułożyć tak zwany ,,Kodeks Harry’ego’’, który dokładnie określa kogo i jak Morgan może zabijać, gdy poczuje zew. Tajemnica tej znajomości trafia z nią do grobu, kiedy zostaje zamordowana przez swojego porzuconego syna.

A co dalej z Saxonem? W wyniku zawirowań decyzyjnych Dextera Chirurgowi Mózgowemu udaje się postrzelić ukochaną siostrę Morgana, Debrę, za co czeka go krwawa i ostateczna zemsta jej brata.

4. Śmierć Debry

Debra nie umiera na miejscu strzelaniny - trafia do szpitala, gdzie zostaje poddana udanej operacji i wszyscy spodziewają się szczęśliwego zakończenia. Niespodziewanie jednak tworzy się u niej skrzep krwi, który powoduje rozległe problemy, w wyniku których policjantka już nigdy nie będzie w stanie mówić, chodzić, jeść ani wieść normalnego życia. Dexter podejmuje wówczas jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu – odłącza siostrę od aparatury podtrzymującej życie, zabiera ją ze szpitala, pakuje ciało na motorówkę i wrzuca ją do oceanu.

5. Ucieczka Dextera

Kiedy Dexter znajduje się na łodzi, by oddać ciało Debry oceanowi, na wodzie jest straszny sztorm. Następnego dnia służby znajdują zatopioną łódź, a Morgan (którego parę osób już podejrzewa o najgorsze) zostaje uznany za zmarłego. Jego syn zostaje pod opieką Hannah, którzy czekają na Dextera w Argentynie. A Dexter? Na sam koniec ostatniego odcinka 8. sezonu widzimy go w małej drewnianej chatce, całkiem samego.

Takie zakończenie wręcz zdenerwowało wiernych fanów serialu, którzy zarzucali twórcom, że tak naprawdę nie jest to żaden finał, skoro nie wiadomo, co było dalej.

Wygląda na to, że po 8 latach ci wszyscy złośnicy będą mogli odetchnąć – już lada dzień historia Dextera Morgana się dopełni.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: