Poprzedni
Następny

Devialet Mania – nowy głośnik przenośny renomowanej francuskiej marki

Średnia ocen: 5
(3 oceny) 3 komentarze

Devialet, francuski producent sprzętu audio, który w swoim portfolio ma m.in. innowacyjne i cenione przez specjalistów głośniki Phantom, wprowadził do oferty designerski model Mania o nawiązującej do Phantomów, sferycznej obudowie. Jest to jednocześnie pierwszy przenośny „inteligentny” głośnik tej firmy. Oprócz wyjątkowego wzornictwa, nie zabrakło w nim zaawansowanych rozwiązań technicznych, które pozwoliły uzyskać wysokiej jakości brzmienie.

Devialet Mania

Dzięki rozwiązaniu Adaptive Cross-Stereo, model Devialet Mania oferuje 360-stopniową scenę dźwiękową, niezależnie od miejsca odsłuchu, wypełniając je angażującym, dookólnym, bogatym brzmieniem. Włącz swoją ulubioną muzykę i poczuj jak odciska ona emocjonalne piętno na Tobie i osobach, które razem z Tobą oddają się przyjemności słuchania.

Głośnik naszpikowany technologiami

W głośniku bezprzewodowym Mania nie brakuje innowacyjnych rozwiązań technicznych, z których wręcz słynie firma Devialet. Jednym z nich jest ASC (Active Stereo Calibration). Technika ta bazuje na mapowaniu akustycznym w czasie rzeczywistym i umożliwia dostosowanie brzmienia głośnika do warunków akustycznych panujących w miejscu odsłuchu. Innym rozwiązaniem zastosowanym w modelu Mania jest SAM (od ang. Speaker Active Matching), czyli aktywne dopasowanie głośników, gwarantujące wierne brzmienie w całym zakresie przetwarzanych częstotliwości.

Devialet Mania

Zastosowane rozwiązania, w połączeniu z czterema przetwornikami szerokopasmowymi i dwoma wooferami, pozwoliły uzyskać szerokie pasmo przenoszenia, które rozciąga się od 30 Hz do 20 kHz. Mimo przenośnej konstrukcji głośnik Devialet Mania może wytworzyć niskie tony na takim poziomie, że można je nie tylko usłyszeć, ale wręcz poczuć.

Rozwiązania bezprzewodowe i nie tylko

W urządzeniu zastosowano bogatą paletę rozwiązań bezprzewodowych, w tym dwuzakresowe Wi-Fi (2,4 i 5 GHz) oraz moduł Bluetooth w wersji 5.0. Model Devialet Mania obsługuje ponadto takie funkcje jak Spotify Connect czy AirPlay 2. Co więcej, współpracuje z asystentem głosowym Amazon Alexa.

Głośnik jest odporny na zachlapanie (stopień ochrony IPX4), doskonale sprawdzi się więc nie tylko w domowym zaciszu, ale także w terenie. Przenoszenie urządzenia ułatwia zintegrowany uchwyt, a wbudowany akumulator pozwala na ok. 10 godz. bezprzewodowej pracy głośnika.

Devialet Mania

Kompatybilność z aplikacją Devialet

Model Devialet Mania współpracuje z bezpłatną aplikacją mobilną Devialet, która dostępna jest dla urządzeń bazujących na systemach iOS i Android. Ułatwia ona konfigurację i personalizację dostępnych ustawień. Umożliwia m.in. wygodne połączenie głośnika z lokalną siecią internetową czy zaktualizowanie oprogramowania układowego oraz korekcję brzmienia.

Devialet Mania

3 wersje kolorystyczne i podstawka

Głośnik Devialet Mania dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: szarej (Light Grey), czarnej (Deep Black) i specjalnej edycji Opéra de Paris. Do głośnika dostępna jest także opcjonalna, dopasowana kolorystycznie podstawka ładująca (wersja Opéra de Paris ma już podstawkę ładującą w komplecie). Dzięki niej każdorazowe ładowanie wbudowanego w głośnik akumulatora jest niezwykle wygodne.

Jeśli chcesz sprawdzić najnowszy głośnik firmy Devialet w praktyce, zachęcamy do kontaktu z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design.

Devialet ManiaPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(3 oceny)

Polecane

Nowość
Mania

Mania

Devialet
Głośniki multiroom
As low as 3 699 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: