Poprzedni
Następny

Darmowe koncerty na kwarantannę

Yamaha MusicCast SUB 100

W dobie panującej pandemii, wielu dostawców usług ułatwia dostęp do kultury, niektórzy artyści przenieśli się do domeny cyfrowej – każdego dnia publikując nowe utwory (lub transmitując swoje koncerty). Do podmiotów wspierających kulturę w tym trudnym czasie dołączył Facebook, który rozpoczął w Polsce akcję „Kwarantanna na na”, w ramach której popularni artyści będą transmitowali na żywo koncerty prosto ze swoich domów – całkowicie za darmo.

Transmisje są planowane na poniedziałki, środy i piątki. Akcja ma przede wszystkim uprzyjemnić domową izolację, a przy okazji umożliwia przekazanie datków na rzecz osób starszych i samotnych. Dzięki środkom zebranym podczas koncertów, wolontariusze Szlachetnej Paczki będą mogli pomóc potrzebującym w zakupach oraz w realizacji recept i innych sprawach.

Kogo zobaczymy na Facebooku?

W pierwszej kolejności koncert ze swojego domu emitował Krzysztof Zalewski, następnie Mery Spolsky. Na zakończenie pierwszego tygodnia domowych koncertów, swój występ, w piątek 3 kwietnia transmituje duet Karaś/Rogucki (The Dumplings/Coma).

Facebook nie zapowiedział jeszcze, jakich artystów zobaczymy w nadchodzących tygodniach, jednak oficjalnie zapowiedziano kontynuację we współpracy z wykonawcami związanymi z prężnie działającą wytwórnią Kayax.

Datki dla osób potrzebujących można przekazać zarówno podczas transmisji, jak i po jej zakończeniu, wystarczy znaleźć na platformie Facebook występ ulubionego wykonawcy i skorzystać z opcji „przekaż datek”.

Inne koncerty na żywo

Koncerty transmitowane live potwierdził również organizator trasy Męskie Granie, pierwsze wydarzenie z cyklu „Męskie Granie w domu” – koncert zespołu Sorry Boys, transmitowany był w niedzielę 29 marca. Organizatorzy akcji podkreślają, że dbają o bezpieczeństwo artystów – dostarczają zdezynfekowany sprzęt transmisyjny do domów artystów, którzy instalują go samodzielnie przy pomocy zdalnych instrukcji od producenta. Przy transmisji pracuje ograniczona do minimum ekipa produkcyjna, pracująca z zachowaniem zasad epidemiologicznych.

W czwartek, 2 kwietnia, drugi koncert z serii „Męskie Granie z domu” transmitował KRÓL – Błażej Król, artysta nominowany do Fryderyka oraz laureat O!Lśnienia 2020 za „(…) przebojowy i stylowy album oraz artystyczną konsekwencję. Językowe zabawy oraz refleksyjność tekstów”.

Koncertom „Męskie Granie w domu” towarzyszy zbiórka pieniędzy na niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią koronawirusa. Zbiórkę środków organizuje tutaj siepomaga.pl

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: