Poprzedni
Następny

Czerwiec na Netflix – nowości warte uwagi

Mimo wstrzymania wielu planów zdjęciowych Netflix nie próżnuje i co miesiąc zasypuje nas garścią nowości – nie zawiedli również w czerwcu. Zobaczcie, które pozycje zasługują na to, by zagościć na ekranach waszego kina domowego.

netflix

13 Powodów 4 

Finałowy sezon głośnego serialu dla nastolatków (i ich rodziców), który dotyka trudnego tematu maltretowania przez rówieśników i samobójstw wśród młodzieży. 

Historia opowiedziana przez twórców zaczyna się w momencie, gdy uczennica liceum Hannah popełnia samobójstwo. Dwa tygodnie po jej tragicznej śmierci kolega z klasy znajduje na ganku tajemnicze pudełko. W środku znajdują się materiały video nagrane Hannah, w których wyjaśnia 13 powodów, dla których zdecydowała się popełnić samobójstwo. 

Decyzja twórców, by zakończyć historię Hannah na czwartym sezonie, spotkała się z ogromnym sprzeciwem fanów, jednak reżyser Brian Yorkey twierdzi, że jest ona nieodwracalna. "Gdzieś w połowie drugiego sezonu, kiedy stało się jasne, że mamy szansę na kolejne, dość szybko dotarłem do miejsca, w którym zrozumiałem, że będzie to czterosezonowa opowieść” – wyjaśnił w jednym z wywiadów – "Zawsze jestem trochę podejrzliwy co do seriali o licealistach, które wykraczają poza cztery sezony, ponieważ liceum trwa cztery lata.”

Ostatni skok w historii USA

Akcja tego opartego na graficznej powieści Ricka Remendera i Grega Tocchiniego  techno-thrillera rozgrywa się w niezbyt odległej przyszłości, w której rząd ma zamiar wdrożyć automatycznie ujarzmiająca i karającą każdego, kto złamie prawo technologię. 

Pewien kryminalista postanawia wykorzystać wąskie okno czasowe przed swoją rozprawą w sądzie, by dokonać szybkiego napadu.

"Ostatni skok w historii USA" został wyreżyserowany przez Oliviera Megatona, znanego między innymi z filmów "Transporter 3" i "Uprowadzona 2", więc możemy spodziewać się filmu, który uhonoruje komiksowe korzenie historii i wciągnie nas w sam środek trzymającej w napięciu akcji w towarzystwie twardzielskich bohaterów. Brzmi jak idealny piątkowy wieczór!

Porady Różowej Brygady 5

The Fab Five (według tłumaczy Netflix – “Różowa Brygada”) to grupa pięciu gejów, którzy podróżują po Stanach (choć zrobili też program w Japonii), by, jakkolwiek naiwnie by to nie zabrzmiało, zmieniać życie ludzi i przy okazji oswajać homosceptyków z tym, że miłość to miłość, niezależnie od płci. W skład superpiątki wchodzą Antoni Porowski, który jest ekspertem od kuchni i wina, Tan France, który zajmuje się modą Karamo Brown, który otacza uczestników opieką psychologiczną; Bobby Berk od designu i mebli, a także Jonathan Van Ness, którego konikiem jest uroda. W ciągu czterech sezonów odwiedzili kilkadziesiąt osób z różnych środowisk, również tych bardzo konserwatywnych i tych bardzo “Make America Great Again” i ze wszystkimi udało im się nawiązać piękną sztamę.

W piątym sezonie The Fab Five wybierają się do Filadelfii, by dalej spełniać swoją misję z poprzednich sezonów – pokazać wszystkim, że, niezależnie od wieku, rasy, religiii czy orientacji seksualnej, każdy czasami potrzebuje delikatnej pomocy, żeby uświadomić sobie, że jest wyjątkowy.

"Da 5 Bloods”

Zdobywcy Oscara za "BlacKkKlansman", reżyser Spike Lee i scenarzysta Kevin Willmott wracają z nowym obrazem. "Da 5 Bloods"  to offbeatowy film wojenny, który jest adaptacją scenariusza Danny'ego Bilsona i Paula De Meo. 

Opowiada on historię weteranów z Wietnamu, którzy wracają na dawne pole bitwy w poszukiwaniu zakopanego skarbu i szczątków poległego towarzysza broni. Tak, jak to bywa w przypadku filmów Spike’a Lee, film serwuje także szersze spojrzenie na skomplikowaną historię Ameryki w przypadku międzynarodowych interwencji i związanych z nią problemów na tle rasowym. 

"W głębi lasu”

Na początku tego roku Netflix zadebiutował brytyjskim miniserialem na podstawie thrillera amerykańskiego powieściopisarza Harlana Cobena "The Stranger”, a teraz sięgnął po kolejną europejską propozycję adaptacji książki Cobena. Polski miniserial opowiada o prokuratorze, który otrzymuje wskazówki na temat sprawy sprzed 25 lat, dotyczącej zaginięcia i ewentualnego zamordowania jego siostry. Historia to “klasyczny Coben”, a więc możemy spodziewać się nagłych zwrotów akcji i niesłabnącego bólu z brutalnej przeszłości.

Eric André: Zalegalizujcie wszystko

Niezbyt znany w Polsce Eric André zasłynął za oceanem głównie za sprawą drugoplanowych ról w serialach komediowych – pojawił się między innymi w “Teorii Wielkiego Podrywu”, “2 spłukanych dziewczynach”. Napisane przez kogoś role nie były jednak do końca tym, czego komik oczekiwał od życia, rozpoczął więc swój własny, przedziwny talk-show, w którym – w skrócie –  nic nie jest normalne. Węże wypełzające spod fotela dla gości, wywiady z ulicznymi pijaczkami przedstawionymi jako Sean Connery i mnóstwo psychodelicznych skeczy to tylko wierzchołek góry lodowej abstrakcyjnego poczucia humoru Erica. Piąty sezon tej hybrydy talk-show z Jackassem i (najwyraźniej) dużą ilością LSD został właśnie zamówiony przez stację Adult Swim, a na Netflix już za chwilę wchodzi stand-upowy odcinek specjalny “Zalegalizujcie wszystko”, po którym możemy spodziewać się baaardzo niewygodnych żartów. Raczej nie zalecamy go widzom o delikatnym poczuciu humoru.

Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga

Są trzy pewne rzeczy na świecie: śmierć, podatki i to, że komedii z Willem Ferrellem nigdy za wiele. A tym bardziej tych, w których używa swojego głosu anioła. 

Lars Erickssong (Will Ferrell) to amatorski islandzki muzyk, który marzy o parzących światłach reflektorów na Eurowizji, co od zawsze wyśmiewa jego surowy ojciec (Pierce Brosnan). Kiedy jego przyjaciółka z dzieciństwa Sigrit (Rachel McAdams) dołącza do jego projektu muzycznego, postanawiają iść po swoje marzenia i dostać się na Eurowizję. Tragicznym zbiegiem okoliczności osiągają swój cel i szybko dowiaduje się o nich cały świat.

Ten film jest świetną parodią pompatycznych i przesadzonych występów, które znamy z Eurowizji, jednak znajdzie się w nim też coś dla wiernych fanów tego festiwalu – na ekranie pojawia się kilkoro finalistów z poprzednich edycji.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: