Poprzedni
Następny

Czas na nostalgię: stare seriale dla nastolatków, które kochaliśmy

Nastoletnie lata to jednocześnie najlepszy i najgorszy czas w życiu każdego człowieka. Podobnie jest z serialami dla młodzieży, które, wypełniając ekrany kina domowego rozrywką, jednocześnie zwykle kreują rzeczywistość, o jakiej prawdziwe ,,uczniaki’’ mogą sobie tylko pomarzyć. Oto kilka zapomnianych seriali, na punkcie których wariowała dawna młodzież - pamiętacie je jeszcze?

Loewe bild v

Szkoła złamanych serc (1994-1996)

Czy są tu jakieś (byłe) dzieciaki lat 90.? Jeśli tak, to pewnie pamiętacie emitowany niegdyś na TVP serial dla młodzieży, który stał się międzynarodowym hitem dla młodzieży. ,,Szkoła złamanych serc” była australijską odpowiedzią na ,,Beverly Hills 90210’’ i w żadnym ze swoich 210 odcinków nie bała się poruszania trudnych tematów - ucieczek z domu, prześladowania na tle rasowym, młodocianych uzależnień, czy depresji.

Skins (2007-2013)

Pamiętacie ,,Skins’’? Jeśli pamięć nas nie myli, był to pierwszy młodzieżowy serial, który bez ogródek zagłębiał się w najmroczniejsze sekrety nastoletnich brytyjczyków. Nie bał się też odważnych scen, co bardzo podobało się ówczesnej młodzieży, a mniej - ich rodzicom.

Ciekawostka: polski tytuł serialu brzmi ,,Kumple’’, ale nigdy się nie przyjął. ,,Skins’’ to ,,Skins’’.

Druga ciekawostka: Amerykanie pozazdrościli Brytyjczykom autentyczności tej historii, że szarpnęli się na własną wersję ,,Skins’’, którą emitowano na MTV. Produkcja zakończyła się jednak po pierwszym sezonie, bo zainteresowanie zamerykanizowaną wersją serialu okazało się zbyt małe.

Pogoda na miłość (2003-2012) i Życie na fali (2003-2007)

,,Pogoda na miłość’’ (oryg. One Tree Hill) i ,,Życie na fali’’ (oryg. The O.C.) to wprawdzie dwa osobne seriale, ale zuchwale wrzucamy je tu do jednego worka z podpisem ,,Moda na sukces dla nastolatków’’.

Bo jak inaczej nazwać seriale, w których co chwila zza rogu wyskakuje zapomniany brat/siostra/inny członek rodziny, a wszyscy spiskują i romansują ze sobą nawzajem? Nie oznacza to, że źle się je oglądało - wręcz przeciwnie, aczkolwiek raczej nie przetrwały próby czasu.

Smallville ,,2001-2011’’ i Roswell ,,1999-2002’’

Chociaż serial ,,Smallville’’ nie był wybitnym dziełem telewizyjnym i dziś raczej nikt o nim nie pamięta w kontekście wszystkich opowieści o Supermanie, przygody nastoletniego superbohatera i jego posągowa uroda przyciągały tłumy nastolatków przed ekran przez całe 10 lat.

W tym zestawieniu wrzucamy go do jednego worka z ,,Roswell’’ - opowieści o życiu w małym amerykańskim miasteczku po lądowaniu obcych, którego świadkami - i poniekąd ofiarami - były (niespodzianka) okoliczne nastolatki.

Sabrina, nastoletnia czarownica (1996-2003)

Co może pójść nie tak, kiedy nastolatkę gra dorosła kobieta? Najwyraźniej nic - co dowodzi nam serial ,,Sabrina, nastoletnia czarownica’’, który emitowano przez całych 7 lat. Nie zapominajmy też o ,,Beverly Hills 90210’’!

Różowe lata 70. (1998-2006)

Kultowe ,,Różowe lata 70.’’ to jeden z niewielu seriali, które opowiadały o nastolatkach z innej epoki, więc zrobił furorę nie tylko wśród młodzieży lat 90. i początku lat 2000, ale podbił również serca ich rodziców, którzy doskonale pamiętali te czasy i również mogli utożsamiać się z młodocianymi hipisami, którzy popalali trawkę w piwnicy ojca. Kto nigdy nie widział tego serialu, niech natychmiast nadrabia - gwarantujemy, że przetrwał próbę czasu.

Daria (1997-2001)

Animowany serial ,,Daria’’, który emitowano na MTV na przełomie mileniów to wyjątkowa pozycja, która - jako jedna z niewielu w swoich czasach - skupiała się na outsiderskich nastolatkach i próbach funkcjonowania w typowej szkole pełnej podziałów społecznych. W świecie cheerleaderek, sportowców, bananów i kujonów poznajemy główną bohaterkę: Darię - bardzo cyniczną, piekielnie inteligentną i rzadko okazującą emocje dziewczynę, która w dzisiejszym świecie prawdopodobnie zostałaby nazwana ,,alternatywką’’. Celne żarty i jeszcze cenniejsze spostrzeżenia - jesteśmy pewni, że współczesne nastolatki również załapałyby fenomen tego serialu.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: