Poprzedni
Następny

Co to jest technologia OLED i czym się różni od innych TV

Średnia ocen: 4.9
(21 ocen) 7 komentarzy
wid=1250\" alt=\"\" width=\"1250\" height=\"737\" />

\r\n

Wynika to z tego, że ekrany LCD z diodami LED ograniczają kontrolę nad poziomem jasności wyświetlacza. Możliwość zobaczenia niepożądanego podświetlenia wpływa na kontrast telewizora, który jest różnicą między najjaśniejszymi podświetleniami i najciemniejszymi cieniami. Łatwo to zobaczyć gołym okiem – jeśli włączymy telewizor z wyświetlaczem LCD w dobrze zaciemnionym pokoju, da się od razu zauważyć, że czarny ekran tak naprawdę nie jest czarny – nadal widzimy światło. Gdy tak samo przetestujemy telewizor OLED, czerń będzie mocna i ewidentna. Po prostu - kiedy ekran OLED staje się czarny, jego piksele najzwyczajniej w świecie nie emitują żadnego światła. Nie mogą zatem stać się jeszcze ciemniejsze – uzyskujemy dzięki temu rewelacyjny współczynnik kontrastu. W ramach rekompensowania tej wady, wiele telewizorów LCD LED posiada tak zwany „dynamiczny tryb kontrastu”, polegający na szybkiej zmianie poziomu podświetlenia. Niestety, żadna dynamiczna korekcja nie jest w stanie naśladować dosłownego braku światła. Kompensacja nie będzie zatem nigdy idealna.

\r\n

 \"\"

\r\n

Kolory także są doskonałe – nie tylko przez samą jakość diody i idealną ilość światła w wyświetlaczach OLED. Kontrast z czernią uwydatnia i uwypukla kolorystykę wyświetlanego obrazu, wiernie naśladując kolory znane nam z życia i natury. Idealna kompozycja, kolorystyka i kontrast gwarantują obraz, który nie zmęczy oczu i doskonale wygląda przy różnej odległości oczu od telewizora, co nie jest bez znaczenia w mniejszych lub trudniej ustawnych pomieszczeniach. Producenci zadbali też o to, by dostęp do najnowszej technologii nie był dostępny tylko dla amatorów naprawdę ogromnych ekranów. Fantastyczny telewizor Philips 55POS9002 ma satysfakcjonujące 55 cali i prezentuje pełną gamę zalet najnowszej jakości wyświetlacza (a do tego działa w oparciu o system Android TV, a to już naprawdę rewelacja).

\r\n

Czy telewizory OLED mają wady?

\r\n

Nie ma przedmiotów bez wad, choć trzeba przyznać, że w telewizory OLED są sporym wyzwaniem dla każdego o naturze marudy. Niewątpliwie dużą wadą wyświetlaczy OLED jest ich wrażliwość na wilgoć i wodę, choć jest to rzadki problem w przypadku telewizora – chyba że mieszka się w miejscu o wyjątkowej wilgotności powietrza, co zwykle kompensuje jednak osuszająca atmosferę klimatyzacja. Trudno wyobrazić sobie taką sytuację w polskich warunkach.

\r\n

Ciężko też znaleźć telewizor OLED o niskiej przekątnej ekranu, ale trzeba przyznać, że po zawarciu bliższej znajomości z modelem Philips 65OLED973 (65 cali) przestaje się myśleć o mniejszym telewizorze, a zaczyna o większym mieszkaniu.

\r\n


","device_type":"all","align":"left","lg_align":"left","md_align":"left","sm_align":"left","xs_align":"left","background_type":"image","background_video":"https://www.youtube.com/watch?v=lMJXxhRFO1k","background_style":"cover","background_position":"center-top","parallax_speed":0.5,"mouse_parallax_size":30,"mouse_parallax_speed":10000,"id":"h147ydq26n54","elements":[]}]}]}],"pid":"yaspwf3ige2a"}[/mgz_pagebuilder]
Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
4.9
Ocena:
Średnia ocen: 4.9

(21 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: