Poprzedni
Następny

Co to jest Magic Wire?

Obwód Magic Wire jest autorskim rozwiązaniem Devialeta, wyróżniającym się maksymalnym skróceniem ścieżki (tylko 5 cm), którą pokonuje sygnał pomiędzy przetwornikiem c/a (DAC) i wyjściowymi złączami głośnikowymi. Magic Wire odpowiada za brak możliwości jakiejkolwiek degradacji sygnału w całym paśmie przenoszenia, a także zapewnia idealne dopasowanie impedancji oraz ograniczenie do absolutnego minimum szumu i zniekształceń termicznych.

Aby osiągnąć ekstremalny poziom wydajności, Devialet całkowicie zmodyfikował najlepszy przetwornik cyfrowo-analogowy, obniżając poziom generowanego szum i zniekształceń tak bardzo, jak to technicznie możliwe. Architektura Magic Wire pozwala w pełni wykorzystać potencjał najlepszych przetworników na rynku: przetworników DAC z wyjściem prądowym. Modele Expert Pro wyposażone są w przetworniki serii 179x firmy Texas Instruments.

Standardowe systemy zazwyczaj działają w układzie kaskadowym: konwerter prądu wyjściowego, konwersja prądu na napięcie (transkonduktancja) wzmacniacza operacyjnego, wzmocnienie wstępne, a następnie wzmocnienie. Każdy etap odtwarzania dźwięku nieuchronnie niszczy integralność oryginalnego sygnału dźwiękowego. Magic Wire działa odwrotnie: transkonduktancja, filtrowanie antyaliasingowe i całkowite wzmocnienie systemu zachodzą synchronicznie. Rezultat jest po prostu spektakularny – jak w prostym drucie ze wzmocnieniem.

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: