Poprzedni
Następny

Canal+ - nowa platforma VOD

Na polskim rynku pojawiła się nowa platforma VOD – Canal+. Dzięki niej użytkownicy zyskają dostęp nie tylko do licznych filmów, seriali czy programów dokumentalnych, ale także do niektórych wydarzeń sportowych oraz 76 stacji telewizyjnych.

Canal+ - nowa platforma VOD

Canal+ ma do zaoferowania ponad 35 000 pozycji, w skład których wchodzą: polskie i zagraniczne filmy, odcinki seriali, wydarzenia sportowe, programy informacyjne oraz dokumentalne, a także bajki przeznaczone dla najmłodszych widzów. Użytkownik będzie mógł oglądać wybrane treści na kilku urządzeniach i ekranach, jak również otrzyma możliwość wyboru preferencyjnego dla siebie pakietu. Takowe oferowane są cztery:

  • 1. Pakiet FILM za 50 zł miesięcznie z 14 stacjami (m.in. Canal+ Premium, HBO i Filmbox);
  • 2. Pakiet Sport za 50 zł miesięcznie z 12 stacjami (m.in. Eleven Sports, Canal+ Sport i Canal+ Sport 2);
  • 3. Pakiet Fun&Info za 25 zł miesięcznie z 40 kanałami (m.in. National Geographic, TVN 24, TNT HD czy Comedy Central);
  • 4. Pakiet Kids za 10 zł miesięcznie z 10 kanałami (m.in. Disney Chanel, Cartoon Network oraz Nick).

Poszczególne pakiety można ze sobą łączyć, ale można również zdecydować się tylko na jeden z nich. Takie podejście w praktyce oznacza, że nie trzeba będzie płacić za treści, które kogoś zwyczajnie nie interesują. Tym samym ktoś, komu zależy wyłącznie np. na rozgrywkach angielskiej Premier League lub polskiej PKO BP Ekstraklasy może w końcu wybrać jedynie pakiet sportowy, bez nieinteresujących go kanałów. Pierwszy miesiąc jest za darmo, następnie – tak jak w przypadku innych platform streamingowych – subskrypcja odnawia się co miesiąc i można z niej w dowolnym momencie zrezygnować.

Z serwisu Canal+ użytkownik będzie mógł skorzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, aplikację w telewizorze z systemem Android TV oraz przez Apple TV. Aplikacja dla urządzeń z systemem Android już została udostępniona, natomiast dla urządzeń z systemem iOS pojawi się niebawem. Ponadto nowa usługa jest wspierana przez AirPlay czy Google Cast.

Idealny dźwięk dla twojego telewizora

Warto też dodać, że platforma wykorzystuje takie technologie jak: Timeshift (pauzowanie, wznawianie i przewijanie programów nadawanych na żywo), Start-Over (cofanie programu nadawanego na żywo i rozpoczęcie odtwarzania od początku jednym kliknięciem), Backward EPG (odtwarzanie wybranych programów z telewizji na żywo nawet do 14 dni wstecz) czy Multi-Live (możliwość oglądania nawet 4 kanałów informacyjnych lub sportowych na jednym ekranie w tym samym czasie).

Trudno powiedzieć, na ile Canal+ okaże się konkurencją dla platform takich jak Netflix, HBO Go czy Amazon Prime, aczkolwiek platforma ta może stanowić alternatywę dla osób chcących zrezygnować z tradycyjnej kablówki, niechcących ograniczać się długotrwałą umową.

Nowy serwis można już sprawdzić pod adresem canalplus.com/pl/, choć najpierw warto zadbać o idealny dźwięk dla twojego telewizora. Najnowsze cienkie telewizory wprawdzie dostarczają znakomity obraz, lecz w większości przypadków wrażenia dźwiękowe pozostawiają wiele do życzenia. Istnieje szereg sposobów, aby temu zaradzić – od klasyczny zestaw stereo, przez soundbar, aż po system kina domowego – dzięki czemu oglądane filmy, seriale czy transmisje sportowe staną się kompletnym doświadczeniem.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: