Poprzedni
Następny

C5 MkII – nowa wersja głośnika Audio Pro zaprojektowanego do mniejszych pomieszczeń

Uznana szwedzka firma Audio Pro wprowadza na rynek nową generację wielokrotnie nagradzanego głośnika C5. Model oznaczony jako C5 MkII obsługuje trzy sposoby streamingu muzyki – wspiera zarówno AirPlay 2, Google Cast, jak i autorskie rozwiązanie multiroom Audio Pro.

Audio Pro C5 MkII

C5 MkII, czyli „młodszy brat” modelu C10 MkII, to wyjątkowy na rynku głośnik bezprzewodowy, który doskonale sprawdzi się w domowym systemie multiroom do nagłośnienia mniejszych pomieszczeń.

W zeszłym roku wprowadziliśmy na rynek zaktualizowaną wersję naszego wielokrotnie nagradzanego głośnika C10, umożliwiającego obsługę multiroom zarówno poprzez AirPlay 2 i Google Cast, jak i za pośrednictwem naszego systemu multiroom Audio Pro. Mimo tego, że C10 MkII jest nieco droższy od swojego poprzednika, sprzedaż tego modelu znacznie wzrosła, przekraczając wszelkie nasze oczekiwania – musieliśmy gwałtownie zwiększyć tempo produkcji, aby sprostać popytowi – wyjaśnia Jens Henriksen, CCO w Audio Pro.

Audio Pro C5 MkII

W odpowiedzi na potrzeby klientów

Użytkownicy sprzętu Audio Pro po premierze C10 MkII szybko zaczęli domagać się wprowadzenia także nowej generacji mniejszego odpowiednika tej potężnie brzmiącej konstrukcji, a szwedzki producent nie pozostał bierny na potrzeby swoich klientów. Zarówno C10 MkII, jak i C5 MkII obsługują także funkcje Spotify Connect i Bluetooth.

Posiadacze sprzętu Audio Pro są przyzwyczajeni do możliwości budowania w swoich domach własnych, dopasowanych do potrzeb muzycznych systemów multiroom, co oznacza, że chcą mieć możliwość umieszczania w nich różnych głośników, o różnych rozmiarach, dostosowanych do funkcji i wielkości każdego pomieszczenia. Model C5 pierwszej generacji był bardzo popularny na przykład w sypialniach, kuchniach i innych mniejszych pomieszczeniach, w których głośnik C10 mógłby być uważany za zbyt potężny. A teraz, gdy udało nam się zaoferować C10 MkII z AirPlay 2 i Google Cast, pojawiło się zapotrzebowanie na jeszcze mniejszy głośnik o podobnych właściwościach – skomentował Jens Henriksen.

Audio Pro C5 MkII

Więcej możliwości

Model C5 MkII nawiązuje stylistyką do swojego poprzednika. Na panelu sterowania w górnej części pojawiły się jednak dodatkowe przyciski do obsługi zaprogramowanych ustawień.

Wygodne w obsłudze przyciski sterujące cieszą się dużym uznaniem wśród naszych klientów, więc skorzystaliśmy z okazji, aby wraz z wprowadzeniem nowej generacji modelu C5 zwiększyć ich liczbę z czterech do sześciu – powiedział Jens Henriksen.

Programowalne przyciski umożliwiają szybszy i łatwiejszy dostęp do ulubionej listy odtwarzania czy ulubionej stacji radiowej za jednym naciśnięciem, bez konieczności otwierania aplikacji na smartfonie czy tablecie.

Model C5 MkII ma pojawić się w sprzedaży już w maju 2022 r.

Audio Pro C5 MkIIPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: