Poprzedni
Następny

Bowers & Wilkins 600 S3 – 8. generacja kolumn głośnikowych z serii 600

Bowers & Wilkins przedstawił 8. generację kolumn głośnikowych z serii 600 – 600 S3. Składają się na nią cztery nowe kolumny – podłogowe, dwa modele podstawkowe oraz głośnik centralny – które zawierają jedne z najbardziej wszechstronnych ulepszeń, jakie kiedykolwiek otrzymała seria 600.

Bowers & Wilkins 600 S3

Seria 600 to druga pod względem długości nieprzerwanie dostępna seria po kultowej linii 800 Diamond. Od początku odgrywała kluczową rolę w portfolio Bowers & Wilkins. W czasach, gdy coraz większa liczba słuchaczy oczekuje wyższej jakości dźwięku, kolumny głośnikowe z serii 600 S3 stanowią doskonały pierwszy krok do doświadczenia prawdziwego brzmienia zgodnego z intencjami artysty – co czyni je idealnym punktem wejścia do świata dźwięku Bowers & Wilkins.

Wszechstronne kolumny

Nowa seria obejmuje cztery różne modele: podłogowy 603 S3, podstawkowy 606 S3, półkowy 607 S3 oraz głośnik centralny HTM6 S3 przeznaczony do kina domowego. Każda z kolumn jest dostępna w trzech różnych wykończeniach: dębowym, białym oraz czarnym. Ofertę uzupełnia nowa podstawa podłogowa FS-600 S3 dostępna w kolorze srebrnym lub czarnym, która sprawdzi się z kolumnami 606 S3 i 607 S3.

Bowers & Wilkins 600 S3

Wszystkie nowe modele poradzą sobie nie tylko tylko w zestawach stereo, ale także jako część systemu kina domowego, doskonale integrując się z głośnikiem centralnym HTM6 S3 i jednym z istniejących aktywnych subwooferów ASW608 lub ASW610.

Kolumny głośnikowe z serii 600 S3 cechują się kompleksowymi zmianami w każdym aspekcie ich wydajności akustycznej. Wiele nowych komponentów pochodzi z serii 700 S3 i zostało zamontowanych w przeprojektowanej i ulepszonej konstrukcji obudowy.

Titanium Dome – nowa kopułka wysokotonowa

Najważniejszą nowością w nowej serii 600 S3 jest całkowicie nowa technologia kopułki wysokotonowej, Titanium Dome. Nowy głośnik wysokotonowy ma dwuczęściową konstrukcję, z bardzo cienką, lekką i jednocześnie sztywną 25-mikronową kopułką główną, wzmocnioną drugim 30-mikronowym tytanowym pierścieniem. Konstrukcja ta jest umieszczona w znacznie wydłużonym systemie obciążenia tuby, zainspirowanym konstrukcją wprowadzoną niedawno w nowej serii 700 S3. Przekłada się to na zmniejszoną częstotliwość rezonansową za kopułką i bardziej otwarty dźwięk, na który mniejszy wpływ ma obudowa.

Bowers & Wilkins 600 S3

Dodatkowo nowa kopułka tytanowa korzysta z płyty montażowej membrany z serii 700 S3 dla lepszej dyspersji. Czerpie także z zalet najnowszej, bardziej otwartej konstrukcji maskownicy głośnika wysokotonowego, która została zaczerpnięta bezpośrednio z niedawno wprowadzonej serii 800 Signature.

Udoskonalone membrany Continuum

W nowej serii 600 S3 zastosowano przetworniki elektroakustyczne z opatentowanymi membranami Continuum. Tego rodzaju membrany są sztywniejsze niż klasyczne rozwiązania, a dzięki gęstemu splotowi lepiej tłumią wewnętrzne rezonanse. Powoduje to, że średnie pasmo odtwarzane przez kolumny jest niezwykle naturalne i klarowne, a wokale i instrumenty są odtwarzane z właściwą precyzją oraz przejrzystością. Głośniki niskotonowe z papierową membraną w modelu 603 S3 są teraz wyposażone również w jednostki napędowe znane z kolumny 703 S3. Projektanci ulepszyli również zwrotnice, dodając wysokiej jakości kondensatory obejściowe z serii 700 S3, co przekłada się na wyższą rozdzielczość i lepszą przejrzystość.

Ulepszona obudowa

Kolejnym usprawnionym elementem są obudowy. Głośnik wysokotonowy i główne jednostki napędowe są teraz zamontowane bliżej siebie, wykorzystując przecinające się pierścienie wykończeniowe w celu poprawy integracji i obrazowania stereo. Z tyłu kolumny znajdują się nowe terminale głośnikowe, zaczerpnięte z serii 700 S3, połączona z portem basowym, poprawiając wydajność i tworząc sztywniejszą obudowę. Ulepszone zostało też wewnętrzne usztywnienie konstrukcji. Wreszcie, podstawa modeli 606 S3 i 607 S3 zawiera metalowe gwintowane wkładki, dzięki czemu głośniki można bezpieczniej przymocować do górnej płyty nowych podstawek FS-600 S3.

Bowers & Wilkins 600 S3

Nowy punkt odniesienia w swojej klasie

Opracowując wszystkie kluczowe technologie we własnym zakresie, Bowers & Wilkins był w stanie zaoferować znaczące ulepszenia wydajności w całej swojej nowej serii, zachowując jednocześnie wyjątkowy stosunek jakości do ceny. Seria 600 S3 nadal oferuje komponenty i technologie lepszej jakości niż jakikolwiek porównywalny konkurent, kontynuując dziedzictwo serii 600 jako punkt odniesienia w zakresie osiągalnych, ale wysokowydajnych zestawów głośnikowych. To idealny pierwszy krok do świata dźwięku Bowers & Wilkins dla miłośników muzyki na całym świecie.

Komentując premierę nowej serii, Dave Sheen, Brand President Bowers & Wilkins powiedział: „Po niemal 30 latach nieustannej ewolucji i doskonalenia, wierzymy, że najnowsza seria 600 S3 nadal wyznacza punkt odniesienia w swojej kategorii. Kaskadowanie kluczowych technologii z naszych high-endowych serii głośników oznacza, że każdy, kto doświadczy nowej serii 600, będzie cieszył się wydajnością, która naprawdę spełnia naszą obietnicę Prawdziwego Dźwięku i przybliża słuchacza bardziej niż kiedykolwiek do intencji artysty".

Bowers & Wilkins 600 S3

Dostępność

Przewidywana dostępność kolumn głośnikowych z serii 600 S3 w salonach Top Hi-Fi & Video Design to wrzesień br.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: