Poprzedni
Następny

Audio-Technica ATH-SR5 i ATH-SR5BT – najnowsze słuchawki nauszne dla wymagających melomanów

Audio-Technica od wielu dekad sukcesywnie wprowadza do swojej oferty słuchawki idealnie dopasowane do oczekiwań wymagających miłośników muzyki. Najnowszymi propozycjami są nauszne modele ATH-SR5 i ATH-SR5BT, dzięki którym użytkownik może mieć natychmiastowy dostęp do najwyższej jakości dźwięku – zarówno w domu, jak i poza nim. Nowe słuchawki są przenośnymi konstrukcjami, przystosowanymi do obsługi dźwięku wysokiej rozdzielczości i przygotowanymi współpracy z mobilnymi źródłami dźwięku, przewodowymi i bezprzewodowymi.

ATH-SR5-1

Już przy pierwszym kontakcie oba modele zwracają uwagę swoim nowoczesnym i jednocześnie eleganckim wzornictwem. Pod ciekawie zaprojektowanymi obudowami pracują 45-milimetrowe przetworniki True Motion, dzięki którym użytkownik może rozkoszować się bogatym w detale, naturalnym i pozbawionym zniekształceń dźwiękiem, zarówno plików skompresowanych, jak i formatów wysokiej rozdzielczości. Dzięki specjalnemu układowi Dual Acoustic Resistors, który rozszerza skrajne zakresy odtwarzanych częstotliwości, nowe słuchawki zapewniają niezwykle wierne brzmienie i precyzyjnie odwzorowują oryginalny dźwięk instrumentów i ludzkiego głosu.

ATH-SR5-BT-1

Na równie wysokim poziomie, co jakość dźwięku, stoją także wygoda użytkowania słuchawek oraz izolacja od hałasu. Dzięki zastosowaniu miękkiej pianki z funkcją pamięci modele ATH-SR5 i ATH-SR5BT łagodnie, ale pewnie opierają się na uszach, zwiększając tym samym odseparowanie słuchacza od dźwięków dochodzących z zewnątrz. Dodatkowo idealnie wyprofilowany pałąk nagłowny wraz z lekką konstrukcją ułatwiają przenoszenie słuchawek i korzystanie z nich poza domem.

Funkcjonalność modelu ATH-SR5 zwiększa odłączany przewód z wbudowanym zdalnym sterowaniem/mikrofonem. Kabel ten idealnie sprawdza się w połączeniu ze smartfonami, umożliwiając m.in. odbieranie i prowadzenie rozmów telefonicznych bez potrzeby wyjmowania telefonu z kieszeni.

ATH-SR5-2

Jeszcze większą wygodę użytkowania gwarantują słuchawki Audio-Technica ATH-SR5BT. Bazując na rozwiązaniach zastosowanych w ATH-SR5, projektanci dodali moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth® 4.1. Dzięki niemu użytkownik może z łatwością połączyć się ze źródłem dźwięku bez konieczności stosowania kabla – wystarczy dostęp do dowolnego urządzenia obsługującego Bluetooth. Wysoką jakość dźwięku bezprzewodowego gwarantuje kodek aptX, który pozwala uzyskać brzmienie porównywalne z jakością zarezerwowaną dla płyt CD.

Możliwość bezprzewodowej współpracy to tylko jedna z zalet słuchawek ATH-SR5BT. Kolejną jest obecność standardu NFC (Near Field Communication), który maksymalnie upraszcza nawiązanie połączenia bezprzewodowego pomiędzy słuchawkami i źródłem dźwięku. Wystarczy przyłożyć to drugie urządzenie do logo „N” na pałąku nagłownym słuchawek. Równie prosto, tj. przykładając urządzenia do siebie, można obie konstrukcje rozłączyć.

ATH-SR5-BT-2

Słuchawki ATH-SR5BT zostały zaprojektowane tak, aby były w pełni bezprzewodowe. Dzięki temu użytkownik może także bezprzewodowo sterować odtwarzaniem muzyki. Wbudowany w nausznik panel kontrolny umożliwia rozpoczynanie/zatrzymywanie odtwarzania, regulację poziomu głośności, a także przeskakiwanie pomiędzy utworami.

Swoją autonomiczność słuchawki ATH-SR5BT zawdzięczają wbudowanemu akumulatorowi. Naładowanie baterii do pełna trwa pięć godzin i odbywa się za pośrednictwem dodawanego do słuchawek kabla USB. Po zakończeniu procesu ładowania użytkownik może korzystać ze słuchawek w trybie bezprzewodowym przez aż 38 godzin. Ale nawet po wyczerpaniu się baterii wciąż można korzystać ze słuchawek. Wystarczy podłączyć dostarczany ze słuchawkami przewód, który dodatkowo umożliwia pełne odwzorowanie piękna dźwięku wysokiej rozdzielczości.

Słuchawki ATH-SR5 i ATH-SR5BT dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej.

ath_sr5bt_gp_1_sq_update

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: