Poprzedni
Następny

Audio-Technica ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT – bezprzewodowe słuchawki z systemem Pure Digital Drive™

Bez przewodów, z zachowaniem najwyższej jakości brzmienia – Audio-Technica wprowadza na rynek całkowicie nowe modele słuchawek bezprzewodowych. ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT są pierwszymi konstrukcjami z systemem Pure Digital Drive™, pozwalającemu cieszyć się niezrównaną detalicznością dźwięku. Funkcjonalność słuchawek zwiększają m.in. technologia NFC, pojemny akumulator, kompatybilność z plikami high-res i dotykowy panel ułatwiający obsługę.

Bezprzewodowa muzyka jeszcze nigdy nie brzmiała tak czysto. Audio-Technica wprowadza na rynek pierwsze słuchawki bezprzewodowe z systemem Pure Digital Drive™. Dzięki niemu w pełni cyfrowy sygnał biegnie od źródła aż do przetworników, co sprawia, że zamknięte modele wokółuszne ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT dostarczają detaliczny, najwyższej jakości dźwięk.

Pure Digital Drive™ jest autorskim rozwiązaniem stworzonym przez firmę Audio-Technica. Ten niezwykły system sprawia, że słuchawki mogą pracować z pominięciem przetwornika cyfrowo-analogowego, modułu, który zazwyczaj odbija swoje piętno na jakości dźwięku. To znaczące udoskonalenie w stosunku do konwencjonalnych słuchawek bezprzewodowych. W przeciwieństwie do nich, ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT wykorzystują chipset Trigence Semidonductor’s Dnote. Jego zadaniem jest odebranie cyfrowego sygnału audio podczas transmisji Bluetooth, przetworzenie go i przesłanie wprost do przetworników. Cyfrowy moduł steruje ruchem cewki i membrany, generując niezwykle precyzyjny i naturalny dźwięk słyszalny przez użytkownika.

System Pure Digital Drive™ współpracuje z 45-milimetrowymi, przeprojektowanymi przetwornikami True Motion. Te wysokiej klasy głośniki wyposażone są w lekkie membrany z powłoką DLC (Diamond-like Carbon) i pozwalają uzyskać niezwykle wierny dźwięk oraz bardzo szerokie pasmo przenoszenia, sięgające od 5 Hz do 45 kHz. Cewki przetworników nawinięte zostały plecionym drutem 4-żyłowym z miedzi beztlenowej o czystości 7N. Gwarantują one precyzyjną kontrolę ruchu membrany. Ponadto specjalne akustyczne rezystory kontrolują przepływ powietrza przed i za membraną, aby zapewnić płynne, naturalne odwzorowanie dźwięku w całym zakresie odtwarzanych częstotliwości. Przetworniki umieszczone są wewnątrz warstwowej struktury z aluminium, która minimalizuje niepożądany rezonans oraz odizolowuje obwód elektryczny od obudowy, co przekłada się na optymalną charakterystykę akustyczną.

Wyposażone w system Pure Digital Drive™, ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT z łatwością przezwyciężają dźwiękowe ograniczenia konwencjonalnej transmisji Bluetooth. To w dużej mierze zasługa kodeku Qualcomm® aptX™ HD 48 kHz/24 bity, gwarantującej najwyższą możliwą jakość brzmienia. Ponadto modele te kompatybilne są z kodekami aptX, AAC i SBC. Współpracę ze smartfonami i bezprzewodowymi źródłami dźwięku ułatwia technologia NFC. Dzięki niej, aby sparować urządzenia, wystarczy je zbliżyć do siebie. ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT mogą zapamiętać do ośmiu źródeł Bluetooth. Listę zalet konstrukcji Audio-Techniki rozszerza możliwość pracy w trybie pasywnym. Słuchawki można podłączyć do komputera lub innego urządzenia cyfrowego za pomocą dołączonego przewodu USB (2,0 m). Wtedy ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT będą odtwarzać nawet formaty high-res 96 kHz/24 bity.

W parze z jakością brzmienia idą funkcjonalność i wygoda użytkowania. Poduszki wokółuszne słuchawek wypełnione są pianką z efektem pamięci. Wysoką jakość produktów podkreślają aluminiowe pałąki nagłowne, podobnie jak muszle wykończony skórą. Cała konstrukcja została opracowana tak, aby rozłożyć jej ciężar na całą głowę, co uprzyjemnia prowadzenie długich sesji odsłuchowych. Ponadto w muszlach słuchawek projektanci umieścili mikrofony, a także przyciski do zdalnej obsługi. Za pomocą specjalnego suwaka można m.in. regulować głośność i przeskakiwać pomiędzy utworami. Łatwość obsługi zwiększa dotykowy panel – wystarczy delikatnie dotknąć go lub przytrzymać, aby odebrać/zakończyć połączenie telefoniczne lub rozpocząć/zatrzymać odtwarzanie muzyki. Umieszczone na obudowach trzy diody LED przekazują czytelną informację o statusie pracy, np. parowania i ładowania słuchawek, poziomie naładowania baterii, a także wykorzystywanym kodeku. Wbudowany akumulator litowo-polimerowy zapewnia energię na ok. 15 godzin ciągłej pracy i aż 1000 godzin w trybie czuwania. Ładowanie umożliwia dołączony przewód USB, a cały proces doładowywania baterii zajmuje ok. cztery godziny.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: