Poprzedni
Następny

Audio Pro, Bowers & Wilkins, Luxman, NAD, Rotel i Thorens z Nagrodami Roku 2022/2023 magazynu „Audio Video”

Redakcja magazynu „Audio Video” po raz kolejny przyznała Nagrody Roku dla urządzeń, które miała okazję sprawdzić w 2022 roku. W tegorocznej edycji plebiscytu wyróżniono łącznie 34 najlepsze modele w 16 kategoriach. Statuetki trafiły aż do 6 produktów z dystrybucji firmy Audio Klan, które są dostępne w sklepie internetowym tophifi.pl, a także w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Nagrody Roku 2023 Audio-Video

Jaki poinformowała redakcja „Audio Video”: „kryteria wyboru (modeli – przyp. Top Hi-Fi) nie były dla nich wszystkich jednakowe, chociaż w każdym przypadku kluczowe znaczenie miała jakość dźwięku”. Przy przyznawaniu Nagród Roku 2022/2023 pod uwagę brano także jakość wykonania, walory użytkowe i ogólne dopracowanie urządzenia.

Poniżej prezentujemy nagrodzone w swoich kategoriach modele, które znajdziesz w ofercie Top Hi-Fi & Video Design. Przy każdym z nich publikujemy fragment uzasadnienia, które ukazało się w styczniowym wydaniu magazynu „Audio Video”, a także podajemy numer miesięcznika, w którym opublikowano test nagrodzonego produktu.

Audio Pro Drumfire D-2 – Nagroda Roku 2022/2023 w kategorii „Głośnik all-in-one klasy ekonomicznej”

Audio Pro Drumfire D-2 nagroda roku

Fragment uzasadnienia:

„Dźwiękowo, poczyna sobie zadziwiająco dobrze, jest przy tym bardzo uniwersalny. Raczy słuchacza szczegółowym, spójnym i angażującym dźwiękiem. Jak na głośnik tego typu, czaruje wyrafinowaną prezentacją szczegółów, świetną rytmiką i neutralnością przekazu”.

Recenzję głośnika Drumfire D-2 znajdziesz w numerze 6/2022 magazynu „Audio Video”.

Bowers & Wilkins Px7 S2 – Nagroda Roku 2022/2023 w kategorii „Słuchawki bezprzewodowe klasy średniej”

Bowers & Wilkins Px7 S2 nagroda roku

Fragment uzasadnienia:

„Brzmieniowo, Px7 S2 stawiają na dynamikę, precyzję i drajw, pozwalając przy tym na komfortowe słuchanie gorzej zrealizowanych nagrań. Mają świetnie pomyślane, klasyczne sterowanie i dopracowany, bajecznie łatwy w konfiguracji, dwustopniowy układ ANC, który wygodnie przełączamy przyciskiem na muszli. Trzeba też pochwalić komfort noszenia”.

Recenzja słuchawek Px7 S2 została opublikowana w numerze 10/2022 magazynu „Audio Video”.

Luxman L-507Z – Nagroda Roku 2022/2023 w kategorii „Wzmacniacz zintegrowany klasy hi-end”

Luxman L-507Z nagroda roku

Fragment uzasadnienia:

„L-507Z produkuje bardzo wyrafinowany, pod wieloma względami subtelny dźwięk, oparty na fundamentach pojęcia high-fidelity (...) Precyzja, krystaliczny wgląd w nagrania, wierna rekonstrukcja rastra dynamiki w obu skalach to jego kluczowe cechy. Gra czystym, wartkim, energicznym dźwiękiem. Nie owija w bawełnę, nie przynudza, nie słodzi na górze, nie zaokrągla, ani nie podbija basu”.

Recenzję Luxmana L-507Z możesz przeczytać w numerze 9/2022 magazynu „Audio Video”.

NAD C700 – Nagroda Roku 2022/2023 w kategorii „All-in-one wyższej klasy”

NAD C700 nagroda roku

Fragment uzasadnienia:

„Mamy do czynienia z bardzo dopracowanym urządzeniem. Obsługa jest niezwykle przyjemna, także za sprawą sporego ekranu i możliwości zaprogramowania dowolnego pilota. Platforma BluOS zapewnia komplet niezbędnych funkcjonalności (pomijając Chromecast)”.

NAD C700 zrecenzowano na łamach numeru 3/2022 magazynu „Audio Video”.

Rotel RA-1592 MkII – Nagroda Roku 2022/2023 w kategorii „Wzmacniacz zintegrowany wyższej klasy”

Rotel RA-1592 MkII nagrroda roku

Fragment uzasadnienia:

„Zwracają uwagę nieprzeciętna precyzja i duża przejrzystość brzmienia, typowe dla droższych wzmacniaczy. Nawet najbardziej skomplikowane i wymagające kawałki wydają się dla Rotela błahostką. Rotel sprawuje ścisłą kontrolę nad dźwiękiem, jest czysty, bardzo dynamiczny, ale zarazem daleki od rozjaśnienia, agresji czy natarczywości. Bas imponuje potęgą i wyborną precyzją”.

Recenzję wzmacniacza firmy Rotel znajdziesz w numerze 5/2022 magazynu „Audio Video”.

Thorens TD 1500 – Nagroda Roku 2022/2023 w kategorii „Gramofon analogowy klasy średniej”

Thorens TD 1500 Nagroda RokuFragment uzasadnienia:

„TD 1500 to gramofon z charakterem. Usłyszymy znakomitą dynamikę, skoczność i swobodę. Dostajemy też świetne stereo i piękne barwy. Nagrania mają w sobie dużą dozę życia, lepiej oddają rytm, dzięki czemu stają się bardziej jędrne. I taki właśnie jest TD 1500. W dodatku bardzo dobrze wygląda”.

Recenzja gramofonu Thorens TD 1500 została opublikowana w numerze 6/2022 magazynu „Audio Video”.

Nagrodę Roku 2022/2023 w kategorii „Głośnik mobilny powyżej 2000 zł” otrzymał ponadto głośnik Bang & Olufsen Beolit 20, który również można nabyć w naszym sklepie internetowym, a także sprawdzić i kupić w salonach Top Hi-Fi & Video Design, podobnie zresztą jak pozostałe urządzenia, które zostały docenione w dorocznym plebiscycie magazynu „Audio Video”.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: