Poprzedni
Następny

ATH-AWKT i ATH-AWAS - nowe słuchawki Audio-Techniki już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design

Audio-Technica rozszerzyła swoją ofertę o dwa nowe modele wykończone w egzotycznym drewnie – ATH-AWKT i ATH-AWAS. Te dwie zaawansowane konstrukcje, stanowiące połączenie pięknej, drewnianej obudowy oraz znakomitej jakości dźwięku, są już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Audio-Technica AWAS

ATH-AWKT i ATH-AWAS to high-endowe, zamknięte konstrukcje wokółuszne, które są ręcznie montowane w japońskich zakładach Audio Techniki. Dwa nowe modele wykorzystują różne gatunki drewna, które zostały wyselekcjonowane na podstawie walorów zarówno akustycznych, jak i wizualnych.

Kokutan – heban z Japonii

Kokutan to specjalnie przygotowane drewno hebanowe, które jest chętnie wykorzystywane przy konstrukcji instrumentów – fortepianów, instrumentów dętych drewnianych czy w podstrunnicach instrumentów strunowych, na przykład kontrabasów.

Audio-Technica ATH-AWKT

Inżynierowie Audio Techniki wybrali ten twardy gatunek drewna ze względu na świetne właściwości tłumiące, w ten sposób zapewniając minimalizację rezonansów i gwarantując doskonałe parametry akustyczne słuchawek ATH-AWKT.

Asada Zakura – chmielograb japoński

Słuchawki ATH-AWAS wykonane są z kolei z chmielograbu japońskiego, który w języku japońskim nazywa się właśnie Asada Zakura. Jest to drzewo rosnące wysoko w górach, którego drewno jest cenione ze względu na swoje piękne walory wizualne.

Audio-Technika ATH-AWAS

Nauszniki w obu modelach są wykończone na wysoki połysk, a uczucie luksusu dopełnia wykończenie wewnętrznej strony nauszników i pałąka, które wykonano z delikatnej w dotyku, owczej skóry.

Nie tylko opakowanie

Nowe słuchawki Audio Techniki zachwycają nie tylko nietuzinkowym wyglądem i orientalnymi materiałami, japoński producent zastosował w obu modelach wyjątkowe, 53 milimetrowe przetworniki odpowiadające za detaliczny i naturalny dźwięk z zakresu od 5 do 42 000 Hz dla ATH-AWAS i od 5 do 45 000 Hz dla ATH-AWKT. Projektanci sięgnęli także po zastrzeżony przez producenta Double Air Damping System, który dzieli konstrukcję obudowy nausznika na dwie komory akustyczne w celu zapewnienia płynniejszej reprodukcji basu.

Przetworniki wyposażone są w zespół obwodów magnetycznych, które zapewniają niebywale szeroką scenę muzyczną. Wisienką na słuchawkowym torcie są tytanowe kołnierze, które pozwalają membranom głośników dokładnie reagować na sygnał audio.

Oba modele zawierają złącza A2DC oraz dwa kable o długości trzech metrów (każdy) – jeden zakończony wtykiem jack 6,3 mm, drugi ze złączem zbalansowanym z końcówkami XLR. Słuchawki ATH-AWKT i ATH-AWAS dostarczane są w ekskluzywnym, oczywiście drewnianym pudełku.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: