Następny

Amplituner AV Yamaha RX-V377 – nowa seria, nowe rozwiązania

Najnowszy amplituner AV, Yamaha RX-V377, łączy wysokiej jakości, wyselekcjonowane podzespoły z funkcjonalnym wyposażeniem i przekonuje nowymi rozwiązaniami: Virtual Cinema Front oraz Extra Bass. Ta 5.1-kanałowa konstrukcja obsługuje formaty audio HD, współpracuje z przenośnymi odtwarzaczami oraz iUrządzeniami i zapewnia jeszcze wyższy komfort użytkowania niż jej poprzednik.

Yamaha wprowadza nową linię amplitunerów AV. Serię RX-V77 otwiera 5.1-kanałowy model RX-V377. Urządzenie łączy atrakcyjną, przystępną cenę z funkcjonalnym wyposażeniem. Tak jak dotychczas japońscy inżynierowie w konstrukcji wzmacniacza wykorzystali elementy dyskretne oraz obwód low jitter PLL - rozwiązania pozwalające zoptymalizować scenę dźwiękową.

rxv377_01

Doskonały odsłuch kina domowego nawet w niekorzystnych warunkach

Wśród cech wyróżniających amplituner AV RX-V377 na pierwszy plan wysuwają się dwa nowe rozwiązania opracowane przez inżynierów Yamahy: Extra Bass i Virtual Cinema Front. Zadaniem pierwszego jest wzmocnienie i wzbogacenie dźwięk basu, także wtedy, gdy do urządzenia podłączone są niewielkie kolumny głośnikowe. W efekcie użytkownik może liczyć na lepsze brzmienie niskich tonów przy jednoczesnym utrzymaniu tonalnego balansu. Druga z funkcji pozwala cieszyć się dźwiękiem przestrzennym także wtedy, gdy wszystkie pięć głośników systemu kina domowego znajduje się z przodu. To ukłon w stronę fanów kina domowego, którzy ze względu na architekturę pokoju nie mogą zainstalować głośników efektowych z tyłu miejsca odsłuchowego. Za sprawą funkcji Virtual Cinema Front nawet w tych niezbyt korzystnych warunkach do słuchaczy będzie docierał 5-kanałowy dźwięk przestrzenny, a sam użytkownik zyskuje większą elastyczność podczas rozstawiania głośników w pokoju.

Potwierdzeniem wysokiego poziomu zaawansowania modelu RX-V377 jest m.in. możliwość przepuszczanie sygnału 4K Ultra HD i dekodowanie formatów audio HD – m.in. Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Komfort obsługi zwiększa wielojęzyczne menu ekranowe, a także cyfrowy procesor dźwięku Cinema DSP (17 programów). Ten ostatni umożliwia szybkie dopasowanie charakterystyki dźwięku do odtwarzanego materiału. W porównaniu ze swoim poprzednikiem, amplitunerem AV RX-V375, nowa konstrukcja została wzbogacona o funkcję Background video dla wejść Radio/USB/Audio/Aux. Tak jak dotychczas wymagający użytkownicy mogą również zdecydować się na opcjonalny adapter Bluetooth YBA-11, który pozwala strumieniować muzykę np. z telefonu lub komputera PC z Bluetoothem wprost do amplitunera AV.

Model RX-V377 posiada możliwość łączenia się z urządzeniem przez USB

Wygoda użytkowania to także możliwość współpracy z niemal dowolnymi źródłami dźwięku i obrazu. Także pod tym względem nowość Yamahy śmiało może konkurować z nawet droższymi urządzeniami. Już przy pierwszym kontakcie z RX-V377 uwagę przykuwa wejście USB na przedniej ściance, do którego można podłączyć przenośną pamięć, a także iPoda lub iPhona. Warto dodać, że podłączone do amplitunera iUrządzenia są jednocześnie doładowywane, także wtedy, gdy amplituner znajduje się w trybie czuwania. Funkcjonalność konstrukcji zwiększają bardzo dobrze znane z poprzednich serii rozwiązania, m.in. przyciski Scene oraz YPAO – układ optymalizacji dźwięku z automatyczną kalibracją systemu. Ponadto RX-V377 wyposażony jest w 4 wejścia/1 wyjście HDMI z 3D i kanałem zwrotnym audio oraz komplet wejść umożliwiających współpracę praktycznie z każdym urządzeniem – cyfrowe optyczne i współosiowe, analogowe audio, wideo komponentowe i kompozytowe.

Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: