Poprzedni
Następny

YAS-103 i YAS-93 - nowości Yamahy w grupie soundbarów

Yamahy wprowadza na rynek dwa nowe soundbary: YAS-103 i YAS-93. To konstrukcje, które projektanci wyposażyli w technologie udoskonalające brzmienie i wygodę użytkowania. Atutem modelu YAS-103 jest kompatybilność z technologią Bluetooth i aplikacją Home Theater Controller.

 

YAS-103 i YAS-93 to dwa nowe soundbary Yamahy, których jedną z najważniejszych cech wspólnych jest identyczne wzornictwo - urządzenia zwracają uwagę łukowato wygiętymi przednimi ściankami i obudowami z lustrzanym wykończeniem. Za sprawą tego eleganckiego akcentu projektanci Yamahy uatrakcyjnili wygląd soundbarów i w czytelny sposób nawiązali do świata fortepianów. Dzięki temu YAS-103 i YAS-93 idealnie wpisują się w nowoczesne wnętrza i dopasowują się do płaskich telewizorów.

yas93_103_01

Technologie użyte w soundbarach Yamahy  YAS-103 i YAS-93

Za wysoką jakość brzmienia soundbarów odpowiada układ dwóch 65-mm przetworników szerokopasmowych, które wspomagane są przez parę 75-mm głośników subniskotonowych z dużymi magnesami i cewkami o dużej średnicy. Siłę napędową dla głośników dostarczają wzmacniacze cyfrowe o mocy 120 W, które w połączeniu z obudowami o dużej pojemności, portami bass reflex i technologią Advanced Bass Extension (dostępnej w trybie przestrzennym) gwarantują mocny i dynamiczny, a przy tym głęboki i zróżnicowany bas. Wysoką jakość efektów przestrzennych zapewnia autorska technologia Air Surround Xtreme, dzięki której YAS-103 i YAS-93 mogą pochwalić się realistycznym brzmieniem, szeroką sceną dźwiękową oraz czystością dialogów i narracji. Ponadto nowe soundbary kompatybilne są z różnymi formatami dźwięku przestrzennego, m.in. Dolby Digital i DTS Digital Surround.

yas_01

yas_02

Soundbary YAS-103 i YAS-93 przekonują również łatwością użytkowania. Funkcja Clear Voice podwyższając poziom dialogów sprawia, że brzmienie ludzkiego głosu staje się wyraźniejsze i lepiej słyszalne. Z kolei dzięki  UniVolume głośność pomiędzy programami i reklamami oraz pomiędzy różnymi kanałami telewizyjnymi pozostaje na ustalonym przez użytkownika poziomie. Komfort oglądania zwiększa funkcja Audio Delay Control, która dba o perfekcyjną synchronizację ruchu ust z wyświetlanym obrazem. Wygodę użytkowania urządzeń zwiększa TV Remote Repeater, który przesyła sygnał z pilota do telewizora (przydatne wtedy, gdy soundbar przysłania odbiornik podczerwieni w telewizorze), a także funkcja uczenia się, dzięki czemu soundbarami można sterować pilotem od telewizora. Dla wielu użytkowników ważnym udogodnieniem będzie również możliwość zawieszenia soundbarów na ścianie.

Dzięki Bluetooth YAS-103 może być konfigurowany z poziomu smartfona

Przewaga modelu YAS-103 nad soundbarem YAS-93 sprowadza się do jeszcze większej wszechstronności. Bardziej zaawansowana konstrukcja kompatybilna jest z technologią Bluetooth i może być obsługiwana z poziomu smartfonu lub tabletu za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Home Theater Controller, dostępnej dla systemów iOS oraz Android. Dzięki przejrzystemu menu, opartemu na ikonach, sterowanie systemem jest bardzo łatwe i pozwala aktywować różne funkcje, wliczając ustawienia programów przestrzennych – Film, Sport, Gry, Muzyka, Program TV – oraz zmieniać parametry dźwięku. Bluetooth natomiast pozwala m.in. strumieniować muzykę z urządzeń przenośnych obsługujących tę technologię. Jakość przesyłanej muzyki zwiększa autorska technologia Music Enhancer, która umożliwia przywrócenie danych utraconych w procesie kompresowania plików.

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: