Marka: Yamaha

MusicCast CX-A5200

Yamaha Aventage CX-A5200

Doświadcz potęgi kina domowego za pomocą  11.2-kanałowego przedwzmacniacza Yamaha MusicCast CXA-5200 AVENTAGE. Nowy model zawiera m.in. technologię Surround:AI i najwyższej jakości przetworniki c/a oraz system multiroom MusicCast, ponad to obsługuje sieciowe serwisy  muzyczne. Rewolucyjna technologia  Yamahy CINEMA DSP HD3 w połączeniu z Dolby Atmos i DTS:X™ gwarantuje emocje dźwiękowe na najwyższym poziomie.

Yamaha MusicCast aktualizacja - AirPlay 2, Spotify Connect, Google Asystent

Najważniejsze cechy:

 • multiroom MusicCast – bezprzewodowe strumieniowanie dźwięku z CXA-5200 i podłączonych do niego urządzeń oraz odbieranie muzyki z innych źródeł
 • funkcje sieciowe: serwisy strumieniowe (Tidal, Spotify, Deezer), radio internetowe, Bluetooth, Airplay  – bezprzewodowa muzyka z Twojego smartfona lub tabletu
 • AirPlay 2 – wysyłaj muzykę do wielu urządzeń MusicCast jednocześnie
 • Spotify Connect dla darmowych kont
 • Współpraca z asystentem głosowym Google
 • HDMI® (7 wej. / 3 wyj.)  z Hybrid Log-Gamma i  Dolby Vision,
 • współpracuje z Dolby Atmos i DTS:X,
 • rewolucyjna technologia Cinema DSP HD3,
 • technologia Surround:AI,
 • YPAO,
 • profesjonalna jakość dźwięku dzięki przetwornikom ESS,
 • przeprojektowany transformator mocy,
 • wzmocniona konstrukcja i wysokiej jakości  złącza XLR.

W dążeniu do zbudowania perfekcyjnego kina domowego Yamaha ustanawia nowy wzorzec wydajności i innowacji - przedwzmacniacz MusicCast CXA-5200 AVENTAGE to maestria dźwięku.

Yamaha Aventage CX-A5200

MusicCast

Witamy w  nieustannie  udoskonalanym środowisku multiroom Yamahy. Autorski  system Yamahy stał się najbardziej zaawansowanym ekostemem o szerokich możliwościach konfigurowania do potrzeb użytkownika. MusicCast pozwala przesyłać dźwięk pomiędzy wszystkimi urządzeniami audio z rodziny MusicCast za pomocą domowej sieci Wi-Fi. Możemy zatem sprawić, aby muzyka podążała za nami po całym naszym domu. Dzięki systemowi MusicCast możliwe jest, aby  słuchać innej muzyki na każdym z urządzeń znajdującym się w ekosystemie lub tej samej na wszystkich. Sterowanie całością umożliwia aplikacja MusicCast Controller dostępna na iOS oraz Androida.

Obsługując dźwięk wysokiej rozdzielczości, MusicCast wypełnia każde pomieszczenie dźwiękiem niezrównanej jakości z dowolnego źródła. Działając jak hub, CX-A5200 zapewnia wyjątkową elastyczność prawdziwie zintegrowanego domowego systemu audio.

Yamaha Aventage CX-A5200

Funkcje sieciowe – serwisy strumieniowe (Tidal, Spotify, Deezer), radio internetowe

Przedwzmacniacz  integruje się z wieloma popularnymi serwisami strumieniowymi, takimi jak  m.in. Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz czy Napster. Ich algorytmy są tak skonstruowane, aby na podstawie już wysłuchanych utworów proponować w specjalnych playlistach muzykę zgodną z upodobaniami słuchacza. Tym samym odkrywają przez słuchaczem nowe horyzonty muzyczne i praktycznie nieograniczoną bibliotekę plików muzycznych. Po podłączeniu CX-A5200 do Internetu, zyskujesz także dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych.  Wszechstronność CX-A5200 zapewnia moduł Bluetooth do strumieniowania muzyki z dowolnego urządzenia mobilnego wyposażonego w Bluetooth oraz obsługa AirPlay, dzięki której można bezprzewodowo odtwarzać nagrania z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes.

AirPlay 2 – wysyłaj muzykę do wielu urządzeń MusicCast jednocześnie

AirPlay 2 umożliwia wysyłania muzyki z produktów Apple do kilku urządzeń MusicCast jednocześnie (poprzednia wersja pozwalała tylko na połączenie 1:1 – jedno urządzenie Apple wysyła muzykę do jednego głośnika Yamahy). Teraz w każdym pokoju może grać inna muzyka lub ta sama w całym domu. O tym co gdzie gra, zdecydujesz na ekranie swojego iPhona/iPada/Maca – za pomocą Centrum Sterowania lub natywnej aplikacji Dom (Apple Home). Jeśli używasz Siri w urządzeniach Apple, teraz możliwe stanie się także głosowe sterowanie muzyką np. wywołanie głosowo utworów z serwisu Apple Music i odtworzenie ich na wybranym urządzeniu Yamahy.

Więcej o wszystkich funkcjonalnościach, które oferuje współpraca Yamaha MusicCast z AirPlay 2 dowiesz się z tego artykułu.

Spotify Connect dla darmowych kont

Do tej pory właściciele urządzeń audio mogli korzystać z bezpłatnego Spotify tylko w jeden sposób – streamując muzykę z telefonu za pomocą Bluetooth – ponieważ usługa Spotify Connect była dostępna tylko dla właścicieli kont Premium. Teraz użytkownicy darmowej wersji Spotify mogą odtwarzać muzykę bezpośrednio na urządzeniach Yamaha MusicCast. Twój telefon nie będzie marnował baterii, a Ty możesz dzwonić/odbierać połączenia bez przerywania odtwarzania!

Dowiedz się więcej o tym jak korzystać ze Spotify Connect na urządzeniach Yamaha MusicCast.

Współpraca z asystentem głosowym Google

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zapewnia wsparcie Actions on Google dla wszystkich urządzeń Yamaha MusicCast – dzięki temu zyskujemy możliwość głosowej obsługi urządzeń Yamaha za pomocą Asystenta Google. Dzięki sterowaniu głosowemu uwalniamy się od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Możemy teraz głosowo włączać, wyłączać urządzenia, regulować ich głośność, zmieniać źródła czy łączyć urządzenia w grupy odtwarzające jednocześnie tę samą muzykę.

Sprawdź, co potrafią Yamaha MusicCast i Asystent Google – przeczytaj poświęcony temu artykuł.

HDMI® (7 wej. / 3 wyj.)  z Hybrid Log-Gamma i  Dolby Vision

CX-A5200 wyposażono w HDR (High Dynamic Range) Video, w najnowszym standardzie Hybrid Log Gamma oraz Dolby Vision . Specjalny układ poprawia jakość obrazu, dzięki zwiększeniu szczegółowości w ciemnych i jasnych fragmentach obrazu. Przedwzmacniacz Yamahy dysponuje siedmioma wejściami i trzemy wyjściami HDMI, dzięki którym w systemie kona domowego może znaleźć się wiele źródeł.

Yamaha Aventage CX-A5200

Dolby Atmos® i DTS:X™  - dźwięk otaczający słuchacza ze wszystkich stron

MusicCast CX-A5200 AVENTAGE obsługuje najnowsze formaty dźwięku przestrzennego Dolby Atmos® oraz DTS:X™. Obie technologie, w odróżnieniu od dotychczasowych rozwiązań, oferują nie tylko dźwięk dookólny, ale prawdziwie sferyczny. Dzięki obsłudze kanałów pionowych, CX-A5200 AVENTAGE odwzorowuje na jakiej wysokości względem widza znajduje się źródło dźwięku . Pozwala to na uzyskanie niemożliwych wcześniej efektów dźwiękowych. Technologie Dolby Atmos® i DTS:X™ zabierają widza do samego serca akcji rozgrywającej się na ekranie.

Cinema DSP HD3

Oprócz konwencjonalnego kanału audio, możliwe jest stworzenie przestrzeni 3D, w której oddzielne elementy akustyczne mogą się swobodnie poruszać - dając wrażenie ruchu "obiektów" nad głową widza. Udoskonalony CINEMA DSP HD3 posiada algorytmy przetwarzania sygnałów, które jeszcze bardziej zwiększają poczucie realizmu. Dzięki wydajnym procesorom wydajność kina domowego jest zmaksymalizowana - w przeciwieństwie do jakiegokolwiek systemu, jakiego kiedykolwiek doświadczyłeś - dokładnie odwzorowuje trójwymiarowy realizm wydarzeń na ekranie.

Yamaha Aventage CX-A5200

Technologia Surround:AI

Wbudowana w system DSP technologia Surround:AI monitoruje treść odtwarzanego materiału filmowego i dobierając odpowiednio parametry, tworzy optymalny efekt przestrzenny, aby uzyskać najbardziej sugestywne środowisko dźwiękowe. Specjalne algorytmy w czasie rzeczywistym  analizują treść, skupiając się na różnych elementach dźwiękowych, takich jak dialogi, muzyka w tle, dźwięki otoczenia i efekty dźwiękowe, aby następnie automatycznie zoptymalizować efekt przestrzenny. Uzyskany rezultat, można porównać do sytuacji, w której  inżynier dźwięku Yamaha błyskawicznie dostraja najlepsze w danym momencie brzmienie specjalnie dla ciebie. Rozwiązanie to tworzy przekonujące poczucie realizmu z niesamowitą potęgą wykraczającą poza efekty konwencjonalnego pola dźwięku, zapewniając najbardziej emocjonujące wrażenia, jakie tylko można uzyskać.

YPAO R.S.C. z 3D, precyzyjną 64-bitową korekcją oraz pomiarami: kąta i wielopunktowym

YPAO R.S.C. (kontrola dźwięku odbitego) analizuje akustykę pokoju i charakterystykę poszczególnych głośników, a następnie kalibruje parametry audio tak, by uzyskać optymalne brzmienie. Wykorzystana technologia kontroli dźwięku odbitego wykrywa fale dźwiękowe odbijające się od mebli oraz ścian i odpowiednio je koryguje. YPAO 3D zapewnia automatyczną optymalizację dźwięku, która maksymalizuje trójwymiarowe pole dźwiękowe  CINEMA DSP HD3 Dolby Atmos i DTS: X.64-bitowe precyzyjne obliczenia EQ zapewniają najbardziej naturalną akustykę przestrzeni.

Yamaha Aventage CX-A5200

Profesjonalna jakość dźwięku dzięki przetwornikom ESS ES9026PRO

Model CX-A5200 został wyposażony w dwa  najlepsze i najnowsze przetworniki  32-bitowe przetworniki C/A SABRE PRO Premier DAC ES9026PRO firmy ESS. Opatentowana przez ESS 32-bitowa funkcja kompensacji zniekształceń harmonicznych (THD) Hyper Stream minimalizuje poziom szumu.

Przeprojektowany transformator mocy

W dążeniu do jak najbardziej dynamicznej ekspresji, CX-A5200 wykorzystuje duży przeprojektowany transformator mocy, aby zmaksymalizować wydajność nowego przetwornika ESS. Głębokie i mocne brzmienie uzyskuje się dzięki wzmocnionej regulacji mocy, podczas gdy gruby mosiężny talerz tłumi niechciane wibracje z transformatora w otaczających go obwodach.

Wytrzymała płyta dolna

Stabilna konstrukcja jest kluczem pozwalającym osiągnąć znakomity rezultaty oraz  głęboki referencyjny dźwięk. CX-A5200 osiąga to, wykorzystując grubą płytę dolną, która działa stabilizująco na całą strukturę.

Zbalansowane połączenia i wysokiej jakości terminale XLR

CX-A5200  wyposażony jest w zbalansowane wejścia audio XLR, które w pełni zasłużenie zdobyły w audiofilskim świecie znakomitą reputację, ze względu na wysoką odporność na zakłócenia przesyłanego za ich pomocą sygnału. CX-A5200 udostępnia również zbalansowane wejścia audio do wysokiej klasy komponentów źródłowych, takich jak odtwarzacze CD.

Specyfikacja Yamaha MusicCast CX-A5200

Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Wymiary (S x W x G) mm435 x 193 x 474
Waga kg15.2

Opinie o Yamaha MusicCast CX-A5200

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Mati123

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bardzo dobry procesor nie odbiegający znacząco od konstrukcji od tych hajendowych producentów, a sporo tańszy. Yamaha dalej trzyma poziom w kinie domowym. Budżet miałem nawet sporo większy na procesor kina domowego, ale szczerze ten jest warty każdej złotówki a nawet więcej i jest bardzo bogato wyposażony no i ma mega wsparcie softwarowe. O tym niestety nie mogę powiedzieć dobrego słowa patrząc na mniejszych producentów szczególnie z tej półki top.
 2. Remi

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bardzo zaawansowany procesor, z wyjątkową wygodną obsługą. Miałem też kilka innych firm i tam ustawienie wszystkiego w menu to był jakiś dramat. Tutaj przyjemnie się skacze po menu. Dźwięk adekwatny do ceny, a może nawet lepiej. W stereo też bardzo przyzwoicie.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: