Marka: Yamaha

MX-A5000

13 199 zł
/ sztuka
 • Moc wyjściowa: 290 W
 • Ilość kanałów: 11
 • Impedancja głośników (min): 4
 • Pasmo przenoszenia: 10 - 100

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Procesor AV Yamaha MX-A5000

Absolutny realizm, potężna moc.11-kanałowy wzmacniacz mocy z serii Aventage zapewniający najwyższej klasy parametry. Niewiarygodnie czysty, transparentny sygnał przy każdym poziomie mocy. Niezwykle sztywne chassis, podzespoły zapewniające wysoką jakość dźwięku i niezawodne połączenie zbalansowane dla optymalnej wydajności przy zachowaniu elastyczności budowy całego systemu.

 • 11-kanałowy doskonały wzmacniacz mocy 
  150 W na kanał (8 Ω, 20 Hz-20 kHz, 0,06% THD, 2 kanały) 
  170 W na kanał (8 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 2 kanały)
  290 W na kanał (4 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał)
 • Specjalnie opracowany duży transformator toroidalny
 • Wzmacniacz mocy z prądowym sprzężeniem zwrotnym i 3-stopniowym obwodem Darlingtona
 • Specjalne kondensatory blokowe o pojemności 27 000 µF
 • Specjalnie zaprojektowane niezwykle sztywne chassis i najwyższej jakości podzespoły
 • Odporne na szum zbalansowane połączenia XLR
 • Możliwość biampingu z selektorem kanałów
 • Wysokiej jakości pozłacane zaciski głośnikowe
 • Automatyczny tryb czuwania
 • Użyteczna kontrola wyzwalacza (wejście i wyjście wyzwalacza, funkcja Through Out)
 • Odłączany, wysokiej jakości przewód zasilania
 • Obezwładniająca moc i gwarancja wysokiej gęstości dźwięku osiągnięta dzięki 11.2-kanałowym dzielonym konstrukcjom AV

Dyskretnie zbudowany 11-kanałowy wzmacniacz mocy MX-A5000 zapewnia potężną siłę napędową, która gwarantuje doskonałą jakość i niezwykłe możliwości każdego z kanałów. Połączenie tych dwóch konstrukcji (MX-A5000 i CX-A5000) urzeczywistnia zachwycającą ciszę i wypełnienie dźwiękiem z dynamicznymi emocjami, celem, do którego Yamaha wciąż dąży. W połączeniu z każdym rodzajem źródła dźwięku będziesz cieszył się głębokimi wibracjami, które zanurzą cię w muzyce z pełnowymiarową obecnością 11.2 kanałów.

 

Specjalnie zaprojektowane niezwykle sztywne chassis eliminuje wpływ drgań dla jeszcze większej czystości dźwięku

Jednym z elementów bezkompromisowej polityki projektowej widocznej w tym dzielonym wzmacniaczu było stworzenie zaawansowanego chassis wyróżniającego się niesamowitą sztywnością. Dodatkowo sztywność chassis wzmocniona została  przez krzyżową ramę w kształcie litery H, zwiększającą mechaniczną wytrzymałość poprzez wykorzystanie aluminiowych paneli bocznych usztywniających obudowę oraz poprzez trójwarstwową strukturę z niezależną górną pokrywą i panelami bocznymi. Jakiekolwiek zewnętrzne wibracje, przenoszone np. z półki lub innych źródeł, tłumione są przez ciężkie izolatory. A.R.T. (technologia antyrezonansowa) Wedge w środkowej części dolnej pokrywy działa jak dodatkowy sposób eliminowania wibracji oraz pewnie podtrzymuje wewnętrzne obwody i delikatne podzespoły. Ponadto obie konstrukcje tego dzielonego wzmacniacza mają podwójne dno, w MX-A5000 złożone z kontrolujących drgania czarnych stalowych płyt o grubości 1,6 mm, rozwiązania wykorzystanego w poprzednim flagowym modelu Z11. W celu wsparcia ciężkich radiatorów i innych części urządzenie ma niezależną konstrukcję lewa-prawa, wzmocnioną przez sztywną ramową strukturę. Dolna rama redukuje przekazywanie wibracji produkowanych przez duży zasilacz transformatorowy i radiatory, a ponadto zawiera ciężki izolator, który blokuje zewnętrzne wibracje.

 

Symetryczny projekt końcówki mocy

To tylko jeden z wielu szczegółów projektu, który w połączeniu z pozostałymi tworzy doskonały amplituner. Wnętrze urządzenia zostało dokładnie rozplanowane, układy precyzyjnie poprowadzone i zamontowane, dzięki czemu kanały lewy i prawy są odizolowane fizycznie i elektrycznie. Takie rozwiązanie w naturalny sposób maksymalizuje separację kanałów, znacząco zwiększa stosunek sygnał/szum, a także pomaga zapewnić szeroką, otwartą scenę dźwiękową.

 

Najwyższej jakości podzespoły zapewniają każdemu z 11 kanałów wysoką moc i nieograniczoną siłę napędową dla głośników

MX-A5000 wykorzystuje wzmacniacz mocy z prądowym sprzężeniem zwrotnym i trójstopniowym układem Darlingtona, który ma doskonałe właściwości fazowe i jest odporny na wahania impedancji głośnika. Aby w pełni wykorzystać jego wrodzoną moc, wykorzystuje on wysokiej jakości podzespoły, które cechują się doskonałą jakością brzmienia oszacowaną na podstawie rygorystycznych testów odsłuchowych. Za zasilanie odpowiada specjalnie zaprojektowany potężny transformator toroidalny, charakteryzujący się wysoką wydajnością i efektywnością. Dzięki dwóm specjalnie opracowanym blokowym kondensatorom wysokiej pojemności (27 000 µF), minimalizuje on stratę energii i zapewnia ogromny zapas energii, co gwarantuje dźwięk zdolny do doskonałej muzycznej ekspresji. Wyjściowe terminale głośnikowe to wysokiej jakości pozłacane elementy, które kompatybilne są z wtykami widełkowymi dla optymalnej łączności z głośnikami.

 

Odporne na szum, niezwykle niezawodne połączenie zbalansowane

Szum elektryczny może być generowany w wyniku połączenia z innymi urządzeniami AV, a nawet połączenia pomiędzy nimi, jak również pochodzić z innych źródeł szumu zewnętrznego. Aby mieć pewność, że te zniekształcenia nie mają wpływu na CX-A5000 i MX-A5000, urządzenia wykorzystują zbalansowane połączenia, które są odporne na szum - ten sam rodzaj, który powszechnie wykorzystywany jest w profesjonalnych systemach audio. Nawet niezbalansowane połączenie RCA wykorzystuje metodę "ground sensing transmission", która zapewnia prosty zbalansowany przesył. A w przypadkach, w których każdy kanał z XLR wykorzystywany jest selektywnie, oddziaływanie przepływu szumu pomiędzy przedwzmacniaczem i chassis wzmacniacza mocy zostaje zniwelowany, minimalizując pogorszenie dźwięku zależne od połączenia.

 

Możliwość 5-kanałowego biampingu i innych konfiguracji jako dodatek do wyjścia 11.2-kanałowego

CX-A5000 i MX-A5000 zostały zaprojektowane, aby umożliwić elastyczne budowanie systemu. Uzupełnieniem ich 11 kanałów, które maksymalizują możliwości Cinema DSP HD3 i wykorzystują pełnię możliwości głośników, jest obsługa biampingu, dzięki której głośnik wysokotonowy i niskotonowy napędzany jest za pomocą oddzielnych wzmacniaczy. Co więcej, umożliwiają one biamping z wszystkich pięciu kanałów, wykorzystując 11 wewnętrznych kanałów. Dodatkowe wzmacniacze mogą być użyte do zasilenia wielorakich stref w dodatku do głównego pokoju, pozwalając skonfigurować system do odtwarzania muzyki także np. w sypialni lub w kuchni. W MX-A5000 możesz przełączyć wszystkie wejściowe gniazda tam i z powrotem pomiędzy zbalansowanym i niezbalansowanym dla każdego z kanałów, jeszcze bardziej zwiększając elastyczność systemu.

 

Automatyczny tryb czuwania

Zużywanie mniejszej ilości energii oszczędza pieniądze i jest przyjazne dla środowiska. MX-A5000 wyposażony jest w funkcję automatycznego trybu czuwania, która wyłącza zasilanie po ośmiu godzinach. Można ją włączyć i wyłączyć za pomocą przełącznika na tylnym panelu i przełączana jest na sterowanie ręczne przez funkcję wyzwalacza.

 

Sterowanie wyzwalaczem do synchronizacji włączania/wyłączania zasilania

Funkcja wyzwalacza umożliwia automatyczną synchronizację zasilania z innymi urządzeniami, które obsługują tą funkcję. Na przykład podłączając do wejścia jack wyzwalacza amplituner, włącza i wyłącza zasilanie także w przedwzmacniaczu. Dołączenie do wyjścia wyzwalacza następnego urządzenia, takiego jak subwoofer, synchronizuje zasilanie tej konstrukcji wraz z MX-A5000. Ponadto sygnał wejściowy z wejścia jack wyzwalacza może zostać wysłany za pomocą kaskadowego połączenia w celu sterowania zasilaniem kolejnego urządzenia, takiego jak inny wzmacniacz (funkcja Through Out).

 

Wybór impedancji głośników

Selektor impedancji na tylnym panelu sprawia, że MX-A5000 dostosowany jest do współpracy z zestawami głośnikowymi o różnej impedancji.

 • Ch.2 A/B: 4 Ω lub więcej (8 Ω lub więcej przy aktywowaniu Ch.2 A i Ch.2 B w jednym czasie)
 • Pozostałe kanały: 6 Ω lub więcej

Specyfikacja Yamaha MX-A5000

Moc wyjściowa290 W
Ilość kanałów11
Impedancja głośników (min)4
Pasmo przenoszenia10 - 100
Zniekształcenia THD0,015
Stosunek sygnał/szum116
Pobór mocy (max)650
Pobór mocy (standby)0,1
Wymiary (S x W x G) mm435 x 210 x 463,5
Waga kg25,4

Opinie o Yamaha MX-A5000

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Publikacje na temat Yamaha MX-A5000

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: