Marka: Yamaha

A-S1100 (srebrny)

Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100

Pełne dziedzictwo doskonałych cech emocjonującego i dynamicznego dźwięku Yamahy. Perfekcyjnie dopracowana konstrukcja wysokiej klasy wzmacniacza zintegrowanego single-ended, który wiernie ujawnia wrodzone zalety twojego odtwarzacza lub przetwornika C/A.

Yamaha A-S1100 to wzmacniacz zintegrowany single-ended wyposażony w niezbalansowany układ od wejścia do sekcji wzmacniacza mocy. Począwszy od końcówki mocy urządzenie wykorzystuje zbalansowaną metodę amplifikacji, opartą na autorskiej technologii Floating and Balanced Power Amplifier z tranzystorami MOSFET dla elementów wyjściowych. Ten mistrzowsko zaprojektowany wzmacniacz zawiera dyskretnie skonfigurowany korektor gramofonowy i niezwykle precyzyjną regulację głośności opracowaną przez New Japan Radio Co., Ltd., a do tego dziedziczy wiele doskonałych rozwiązań ze wzmacniacza zintegrowanego A-S2100, m.in. obwód głośności/barwy, który minimalizuje pogorszenie jakości dźwięku, a także piękne, eleganckie wzornictwo podkreślone przez wskaźniki poziomu sygnału. Ta najnowsza, wspaniała konstrukcja w klasie wzmacniaczy zintegrowanych przybliża cię do emocjonującego i dynamicznego dźwięku.

 • Technologia Floating and Balanced Power z tranzystorami MOSFET
 • Wzmacniacz single-ended przeznaczony dla każdego rodzaju źródła
 • Wszystkie stopnie wzmacniacza wykonane w technologii pojedynczych elementów dla mocnej reprodukcji wysokich tonów
 • Konstrukcja o niskiej impedancji zapewnia mocny bas z niezwykle dynamicznym, energetycznym charakterem
 • Doskonałej jakości elektroniczna regulacja głośności gwarantuje optymalne brzmienie
 • Zasilanie o dużej pojemności dostarcza energetyczny, dynamiczny dźwięk wyróżniający się szybką odpowiedzią
 • Symetryczna konstrukcja zapewnia idealną reprodukcję stereo
 • Przedwzmacniacz gramofonowy wykonany w technologii pojedynczych elementów
 • Wskaźniki poziomu sygnału obrazują dynamikę muzyki
 • Eleganckie wzornictwo z luksusowymi drewnianymi panelami bocznymi
 • Oryginalne zaciski głośnikowe łączą łatwość użycia i piękny kształt z wysoką jakością dźwięku

Technologia Floating and Balanced Power z tranzystorami MOSFET

Podstawowa konstrukcja układu wzmacniacza mocy wykorzystuje autorską, unikatową technologię Pływającego i Zbalansowanego Wzmacniacza Mocy. Zastosowanie elementów wyjściowych z taką samą polaryzacją po dodatniej i ujemnej stronie stopnia wyjściowego, a także całkowite odseparowanie obwodu ujemnego sprzężenia zwrotnego (NFB) oraz zasilania w łącznej liczbie czterech dodatnich i ujemnych stron kanałów lewego i prawego, umożliwia całkowicie symetryczną pracę stopnia wyjściowego w trybie push-pull. W pełni odizolowany od masy obwód wzmacniacza mocy usuwa jakikolwiek negatywny wpływ chwilowych wahań napięcia lub szumu uziemienia. Ponadto elementy wyjściowe składają się z tranzystorów MOSFET, zapewniających ciepły i naturalny charakter dźwięku. Zastosowanie tranzystorów MOSFET, które mają tę samą polaryzację po stronach dodatniej i ujemnej, jeszcze dalej rozwija ideał całkowicie symetrycznej konstrukcji, aby wyeliminować odchyłki jakości dźwięku w zależności od różnicy w polaryzacji - główną rozpoznawalną cechą Odizolowanego i Zbalansowanego Wzmacniacza Mocy - zapewniając brzmienie wyróżniające się wybitnym stosunkiem sygnału do szumu i doskonale zdefiniowanym polem dźwięku.

Wzmacniacz single-ended przeznaczony dla każdego rodzaju źródła

Ponieważ ten model wyposażony jest we wbudowany niesymetryczny wzmacniacz, zapewnia doskonałą reakcję przy wzmacnianiu niesymetrycznego analogowego audio ze wszystkich źródeł dźwięku, takich jak odtwarzacze CD z przetwornikami C/A - A-S1100 korzysta z tego będąc  perfekcyjnie dostrojonym pod kątem optymalnej jakości dźwięku. Poprzez pełne wykorzystanie niesymetrycznej amplifikacji, A-S1100 w przejrzysty sposób wydobywa wewnętrzne zalety twoich ulubionych urządzeń audio, wliczając te opracowane przez innych producentów.

Wszystkie stopnie wzmacniacza wykonane w technologii pojedynczych elementów dla mocnej reprodukcji wysokich tonów

Każdy stopień wzmacniacza został wykonany w technologii pojedynczych elementów, natomiast cały tor dźwiękowy wykorzystuje tylko najbardziej skrupulatnie wyselekcjonowane wysokoprecyzyjne podzespoły od początku do końca układu. (Zastosowano metodę wyłączania z toru dźwiękowego układu regulacji barwy dźwięku). Udoskonalona została szybkość narastania impulsu dźwiękowego, aby zapewnić tętniącą życiem i mocną odpowiedź wysokich tonów muzyki. Ponadto można dezaktywować układ regulacji barwy dźwięku i uaktywnić w pełni dyskretną konfigurację poprzez ominięcie układów scalonych wzmacniacza operacyjnego wewnętrznego toru, wystarczy ustawić pokrętła BASS/TREBLE w centralnej pozycji.

Konstrukcja o niskiej impedancji zapewnia mocny bas z niezwykle dynamicznym, energetycznym charakterem

Poprzez zwiększenie wydajności obwodów wysokoprądowych (zwiększenie przekrojów żył przewodów o ok. 60% w porównaniu z A-S1000) oraz poprzez rozwiązania niskoimpedancyjne, wliczając w to dokładne ukształtowanie mocowań przewodów za pomocą wkrętów w najważniejszych punktach masy, wzmacniacz szczyci się doskonałą mocą kierowaną do głośnika ze współczynnikiem tłumienia przekraczającym 250 (8 Ω, 1 kHz). Wraz ze źródłowym transformatorem mocy o dużej wydajności, wyposażonym w rdzeń EI, ta konstrukcja gwarantuje mocną i podnoszącą na duchu reprodukcję basu.

Doskonałej jakości elektroniczna regulacja głośności gwarantuje optymalne brzmienie

Wykorzystaliśmy wysokiej jakości cyfrową kontrolę głośności, specjalnie opracowaną przez New Japan Radio Co., Ltd., która składa się z wyłącznie z drabinki rezystancyjnej, usuwając tym samym wpływ obniżenia współczynnika szybkości narastania sygnału lub podkolorowania dźwięku, zapewniając większą czystość brzmienia i znakomitą, szybką odpowiedź na duże zmiany głośności i strome transienty. Ponadto regulatory barwy wykorzystują potrójną-równoległą metodę, minimalizując szkodliwy wpływ na jakość dźwięku dostrzegalny w przypadku liniowych regulatorów barwy. Dodatkowo basy, soprany i wspólne obwody wykorzystują prostą konstrukcję, która nie wykorzystuje ujemnego sprzężenia zwrotnego wzmacniacza, a kondensatory i rezystory zamocowane są w prostej linii, gwarantując niezwykle czystą reprodukcję dźwięku nawet przy aktywnej kontroli barwy i doskonałej odpowiedzi na transienty sygnału audio. Gdy kontrola barwy jest wyłączona, sygnał wypływa wprost z tylko jednego układu i biegnie do bufora wzmacniacza z dyskretną konfiguracją.

Zasilanie o dużej pojemności dostarcza energetyczny, dynamiczny dźwięk wyróżniający się szybką odpowiedzią

A-S1100 wykorzystuje oryginalny transformator EI, starannie dopracowany pod kątem optymalnej kompatybilności z ramą. Połączenie czterech kondensatorów blokowych o dużej pojemności, wykorzystujących karbonowe osłony, zapewnia energetyczne brzmienie - nawet przy wysokim poziomie głośności - które możliwe jest tylko w A-S1100. Stabilne i czyste zasilanie jest zasługą wzbogacenia wzmacniacza kontrolnego i systemu kontrolnego w lokalne regulatory typu bocznikowego, które chronią przed pogorszeniem jakości dźwięku spowodowanym przez wahania częstotliwościowe. Transformator EI przymocowany jest do ramy za pośrednictwem mosiężnych podkładek, ograniczających wewnętrzne wibracje, które mogłyby wpływać na jakość dźwięku. 

Symetryczna konstrukcja zapewnia idealną reprodukcję stereo

Symetryczna konstrukcja lewy-prawy z zasilaniem w centralnej części i blokami końcówek mocy na końcach gwarantuje doskonalsze rozdzielenie kanałów lewego i prawego - niezbędny element do właściwej dwukanałowej reprodukcji stereo - i idealnego wyważenia konstrukcji. Wliczając precyzyjne strojenie poprzez centralną ramę, która rozciąga się od przodu do tyłu obudowy i specjalnie opracowane metalowe nóżki (możliwość wyboru kolców lub podkładek), A-S1100 wyróżnia się doskonałą sztywnością mechaniczną i stabilnością ustawienia, co znacząco zmniejsza wpływ zewnętrznych wibracji na jakość dźwięku. 

Wzmacniacz gramofonowy wykonany w technologii pojedynczych elementów

Wzmacniacz gramofonowy składa się ze wzmacniacza głównego MC i wzmacniacza korekcyjnego, z których każdy wykorzystuje dyskretną konfigurację, czego odzwierciedleniem jest bogaty dźwięk z wyrazistą muzykalnością podczas odtwarzania płyt winylowych za pośrednictwem wkładek gramofonowych MC i MM.

Wskaźniki poziomu sygnału obrazują dynamikę muzyki

Centralna część przedniej ścianki została zarezerwowana dla wskaźników poziomu, które wizualizują muzyczną radość za pomocą dynamicznych i delikatnych ruchów igieł. Wskaźniki są lekko podświetlone diodami LED, nadającymi im ciepły, lampowy wygląd. Wskaźniki wraz z wyświetlaczem VU, w zależności od preferencji użytkownika, można przełączyć na wskazania wartości szczytowej. Szybka chroniąca wskaźniki została precyzyjnie dopasowana do panelu - jest całkowicie płaska, bez żadnych szczelin - aby nadać całości piękny, elegancki charakter.

Eleganckie wzornictwo z luksusowymi drewnianymi panelami bocznymi

Szlachetne wzornictwo i doskonała budowa A-S1100 urzeczywistnia poświęcenie Yamahy dla mistrzostwa i sztuki, czerpiąc ze swojej bogatego doświadczenia jako wiodącego światowego producenta instrumentów muzycznych. Metalowy panel przedni i drewniane panele boczne zostały idealnie połączone za pośrednictwem mistrzowskiego wykorzystania zaawansowanej techniki obróbki. Aluminiowe pokrętła oraz regulatory barwy przekonują doskonałą fakturą i są przyjemne w dotyku.

Oryginalne zaciski głośnikowe łączą łatwość użycia i piękny kształt z wysoką jakością dźwięku

Nasza staranna dokładność o najwyższą jakość prowadzi aż do zacisków głośnikowych, które są ostatnim i kluczowym ogniwem w łańcuchu audio. Nasze zakręcane terminale z dużymi uchwytami wyróżniają się oryginalnym wzornictwem i wykonane są poprzez cięcie czystego mosiądzu, umożliwiając bezpieczne połączenie bez pogarszania jakości dźwięku. Ich kształt jest precyzyjnie dopasowany do ludzkich palców i jednocześnie zachwyca eleganckim stylem oraz umożliwia użytkownikowi łatwe ich odkręcenie i pewne zaciśnięcie przy użyciu minimalnej siły. Zaciski akceptują także wtyki bananowe.

Ekskluzywny i łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania

Dołączony pilot zdalnego sterowania cechuje się wzornictwem nawiązującym stylistycznie do aluminiowego panelu wzmacniacza i wyróżnia prostym, czytelnym układem przycisków i zachwycającą metaliczną fakturą. Oprócz regulacji głośności i wyboru wejść w A-S1100 pilot może być także wykorzystywany do obsługi CD-S2100.

Specyfikacja Yamaha A-S1100 (srebrny)

Moc wyjściowa2 x 90 W
Impedancja głośników (min)8 Ω
Pasmo przenoszenia5 Hz - 100 kHz
Stosunek sygnał/szum100 dB
Zniekształcenia THD0.025%
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
TransformatorEI
Pobór mocy (max)350 W
Pobór mocy (standby)0,3 W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 157 x 463 mm
Waga kg23,3

Opinie o Yamaha A-S1100 (srebrny)

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Tadzik

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kawał solidnego pieca. Prawdziwy japoński wzmacniacz jak za starych czasów. Masa robi ogromne wrażenie. Zbudowany jak czołg. Wskaźniki wskazówkowe podświetlane w piękny sposób. W dzisiejszych czasach takie wzmacniacze kosztują sporo więcej. Trzeba tylko uważać przy doborze kolumn, bo Yamaha nie zagra dobrze ze wszystkim. Ja zestawiłem je na odsłuchach z kolumnami Vienna Acoustics Mozart Grand SE i moim zdaniem to bardzo trafione połączenie. Gra to przepięknie.
 2. Przemek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Można spokojnie napisać że jest to już kultowy wzmacniacz. Wspaniała stereofonia i detaliczność. Wszyscy muzycy są na swoich miejscach i mogę wręcz co do centymetrów wskazywać ich lokalizację. Bas ładny, kontrolowany, bez podbarwień. Z moimi Dynaudio stworzył wspaniały komplet. Sama budowa to wzór do naśladowania dla innych firm. Przypomniał dobre czasy gdy "dobry sprzęt swoje ważył". A w tych pieniążkach to już nie jest standardem.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: