Marka: Stax

SRS-X1000

5 999 zł
/ sztuka

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 300 zł

Sprawdź szczegóły

Zestaw słuchawkowy Stax SRS-X1000

Model SRS-X1000 to w praktyce zestaw składający się ze słuchawek SR-X1 oraz wzmacniacza słuchawkowego SRM-270S. Ten duet urządzeń to doskonały wybór nie tylko dla początkującego melomana. Elektrostatyczny model SR-X1 ma okrągłe nauszniki, a jego nazwa jest nieprzypadkowa, ponieważ konstrukcja tych słuchawek oparta jest na modelach poprzedniej generacji – SR-1 i SR-X. Ze słuchawkami SR-X1 doskonale współgra kompaktowych gabarytów, a jednocześnie zaawansowany technicznie wzmacniacz SRM-270S. Zestaw ten pozwala doświadczyć czystego i angażującego dźwięku, które spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników dobrego brzmienia.

Zestaw Stax SRS-X1000

Nowo zaprojektowane przetworniki

Słuchawki SR-X1 wykorzystują średniej wielkości, okrągłe przetworniki elektroakustyczne, wyróżniające się stosunkowo płaską, neutralną reprodukcją dźwięku i maksymalizujące wydajność. W porównaniu z poprzednimi elektrostatycznymi słuchawkami marki Stax, przetworniki zostały zamontowane bezpośrednio wewnątrz obudów, a liczba połączeń między poszczególnymi elementami została zredukowana do maksimum. Wszystko po to, aby uzyskać precyzyjny i czysty dźwięk. Zewnętrzna struktura tylnej szczeliny nie ma jednakowej grubości, lecz została odpowiednio wyprofilowana. Taki kształt pozwala falom dźwiękowym w sposób naturalny wydostawać się na zewnątrz, a jednocześnie skutecznie redukuje zniekształcenia.

Ulepszona konstrukcja i dopasowanie łuku

Metalowe elementy zastosowane w konstrukcji słuchawek SR-X1 eliminują niepożądane wibracje. W porównaniu z poprzednimi modelami Staxa z szeroko pojętej klasy podstawowej zwiększono sztywność pałąka. Na uwagę zasługuje ponadto niewielka masa tych słuchawek otwartych, co pozwala na wielogodzinne, komfortowe odsłuchy. Nauszniki wykonane są z przyjemnej w dotyku owczej skóry. Wewnątrz nich zastosowano piankę z pamięcią kształtu, która zapewnia lepsze dopasowanie słuchawek do uszu użytkownika.

Zestaw Stax SRS-X1000

Udoskonalona konstrukcja wzmacniacza

Wzmacniacz słuchawkowy SRM-270S to urządzenie, którego konstrukcja wzorowana jest na modelu SRM-252S. Pierwszy stopień wzmacniacza SRM-270S wykorzystuje nowoczesny niskoszumowy tranzystor FET, a stopień wyjściowy wyposażony jest w udoskonalony obwód z wtórnikiem emiterowym. Takie połączenie pozwoliło na uzyskanie wysokiej jakości, czystego dźwięku.

Skuteczne odprowadzanie ciepła

Aluminiowa obudowa wzmacniacza ma nieco większe gabaryty i zapewnia lepsze odprowadzanie ciepła w porównaniu do poprzednika. Przedni panel aluminiowy ma grubość 3 mm i znajduje się na nim, charakterystyczne dla wielu innych wzmacniaczy Staxa, 5-pinowe wyjście słuchawkowe. Z kolei tylny panel wzmacniacza został wyposażony w gniazda RCA. Są to zarówno wejścia, jak i równoległe wyjścia. Umożliwia to łatwą integrację zestawu słuchawkowego Stax z praktycznie dowolnym systemem audio.

Zestaw Stax SRS-X1000

Kompaktowa obudowa wzmacniacza

Wzmacniacz SRM-270S ma estetyczną, a do tego kompaktową obudowę (szerokość urządzenia to zaledwie 132 mm), a więc bez problemu znajdziesz dla niego miejsce, np. na biurku czy szafce stojącej przy łóżku. Ze względu na swobodę instalacji, a także wszechstronność pod względem brzmienia model SRM-270S marki Stax sprawdzi się nie tylko do słuchania zrealizowanej w stereo muzyki, ale także do odtwarzania filmowej ścieżki dźwiękowej.

Najważniejsze cechy zestawu Stax SRS-X1000:

 • SR-X1 – elektrostatyczne słuchawki otwarte
 • Średniej wielkości, okrągłe przetworniki elektroakustyczne
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 7 do 41000 Hz
 • Pasmo przenoszenia wzmacniacza: do 35000 Hz
 • Impedancja słuchawek: 145kΩ
 • Czułość słuchawek: 101 dB
 • Napięcie polaryzacji: 580 V DC
 • Nauszniki: prawdziwa skóra owcza (część dotykająca skóry), wysokiej jakości skóra syntetyczna (część otaczająca)
 • Przewód słuchawkowy 6-żyłowy, szeroki o niskiej pojemności z elementami przewodzącymi z miedzi OFC
 • Długość przewodu słuchawkowego: 2,5 m
 • Zniekształcenia harmoniczne wzmacniacza: 0,01% lub mniej
 • Wzmocnienie: 58 dB (800 razy)
 • Impedancja wejściowa wzmacniacza: 25 kΩ
 • Wejścia RCA i równoległe wyjścia RCA dla lewego i prawego kanału audio
 • 5-pinowe wyjście słuchawkowe na przednim panelu
 • Panel frontowy wzmacniacza o grubości 3 mm
 • Zasilacz sieciowy w zestawie
 • Wymiary wzmacniacza (S x W G): 132 x 38 x 153 mm (bez wystających części)

Specyfikacja Stax SRS-X1000

Opinie o Stax SRS-X1000

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: